Koronawirus: informacje i zalecenia

Zgodnie z nowymi przepisami możemy wyjść na spacer, pobiegać lub jeździć rowerem. Musimy jednak pamiętać, że podczas tych aktywności musimy nosić maseczki ochronne lub zasłaniać twarz częścią odzieży. Wyjątek od tej reguły stanowią spacery w lasach, gdzie nie ma nakazu noszenia maseczki.

Podczas wyjścia w celach rekreacyjnych musimy pamiętać również o zachowaniu odstępu. Dystans społeczny ma wynosić minimum metr. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz twierdzi, że przy sprzyjających warunkach już w przyszłym tygodniu może zostać ogłoszony drugi etap odmrażania gospodarki.

Jednak najważniejsze informacje dla sportu są zawarte w etapie III, który zawiera podpunkt: „Wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności)”. Problem w tym, że żaden z punktów przedstawionych przez premiera Morawieckiego – poza pierwszym – nie ma żadnej daty. A to oznacza, że nie wiadomo, kiedy wejdzie w życie. Oznacza to, że trzeci etap mógłby wejść w życie zarówno na początku maja, jak i początku czerwca.

LINK DO ORYGINALNEGO ARTYKUŁU