IPSC

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego Poznaniu oraz WTS TARCZA POZNAŃ zapraszają na zawody rankingowe IPSC - Letnia Strzelba IPSC L.2 O Puchar Prezesa WZSS. Zawody obędą się w dniach 4 (przedmecz) i 5 września 2021 roku, na strzelnicy w miejscowości Nieczajna. 

Zawody zostaną rozegrane w:

 • Klasach: Open, Standard, Standard Manual, Modified (otwarcie klasy przy min. 5 zawodnikach)
 • Kategoriach: Regular, Lady, Senior, Super Senior (otwarcie kategorii przy min. 5 zawodnikach)

Minimalna liczba strzałów: 130-140
Liczba torów: 9
Serdecznie zapraszamy.

height=

Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań wspólnie z Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego zaprasza na kolejną edycję Mistrzostw Wielkopolski w Strzelbie IPSC level 2. Mistrzostwa są zawodami rankingowymi Pucharu Polski 2023 (IPSC). Zawody odbędą się na obiekcie strzelnicy w miejscowości Nieczajna 33. Przedmecz w sobotę 30 września 2023 roku, mecz główny w niedzielę 1 października 2023 roku. 

Dziękujemy wszystkim sponsorom wspierającym nasze Mistrzostwa. W ich gronie witamy po raz pierwszy firmę Kolba, która zdecydowała się na wsparcie naszej imprezy.

Szczegółowe informacje o zawodach na stronie WTS TARCZA POZNAŃ - LINK DO INFROMACJI

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI STRZELBA IPSC L.2 – ZAWODY RANKINGOWE PUCHARU POLSKI 2023

Kierownik zawodów/Match director: Krzysztof Klaczyński

Sędzia główny/Range master: Leszek Madajewski 

Kierownik biura obliczeń/Stat officer: Marta Madajewska

Delegat Techniczny PZSS: Robert Wrona

Organizatorzy: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie TARCZA Poznań.

Strzelnica: NIECZAJNA 33

Serdecznie zapraszamy wszystkich strzelania dynamicznego w formule IPSC na Mistrzostwa Wielkopolski Pistolet IPSC + PCC L.1, które będą zorganizowane w dniach:

 • Przedmecz: Sobota - 10.06.2023 od godz.12.00,
 • Mecz główny: Niedziela- 11.06.2023 od godz. 9.00 (pierwsze strzały).

Miejsce zawodów to Strzelnica Nieczajna 33.

Kierownik zawodów: Krzysztof Klaczyński
Organizatorzy: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, WTS TARCZA POZNAŃ
Minimalna liczba strzałów: 150
Liczba torów: 7
Klasy: Production,Production Optics, Standard, Open, PCC(otwarcie klasy przy min. 5 zawodnikach)
Kategorie: Regular, Lady, Senior, Super Senior (otwarcie kategorii przy min. 5 zawodnikach)
Składy: 7składów -10/12 strzelców

Link do rejestracji: https://practiscore.com/mistrzostwa-wielkopolski-pistolet-ipsc-pcc-l-1/register

Opłata startowa: 200 PLN (od klasy)-prosimy kierować na konto:

Wielkopolski Towarzystwo Strzelecki TARCZA POZNAŃ
Bank Spółdzielczy Duszniki
84 9072 0002 2018 1800 5143 0001
Tytuł wpłaty: IMIĘ NAZWISKO, M.W. Pistolet IPSC+PCC

WERYFIKACJA OPŁAT: 05.06.2023

W dniach 6/7 maja 2023 roku, na strzelnicy Nieczajna 33, odbyła się kolejna edeycja, corocznych zawodów Letnia Strzelba IPSC L.2 o Puchar Prezesa WZSS - II Runda Pucharu Polski 2023. Jak zwykle zawody zgromadziły strzelców IPSC z całego kraju. Na szczęście w niezielę dopisała pogoda, czego nie można powiedzieć o sobocie, gdy rozgrywany był przedmecz, który odbywał się w błocie i padającym deszczu. Nie przeszkodziło to jednak w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Świetna zabawa i doskonała atmosfera towarzyszyła zmaganiom zawodników w konkurencji strzelba IPSC. Cykl zawodów letniej Strzelby IPSC, organizowany corocznie przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego i Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ z siedzibą w Borówcu, zapisał się już na stałe do kalendarza zmagań zawodników IPSC w naszym kraju. Obecnie stanowi on rundę Pucharu Polski IPSC, co jeszcze bardziej podnosi jego rangę. Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie dwie osoby: Leszek Madajewski i Krzysztof Klaczyński. Z tego miejsca dziękujemy im za zaangażowanie i tworzenie marki, która jest bezpośrednio związana z Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego. Firma Fabryka Reklamy Lukasz Glonek tym razem zamiast pucharów przygotowała dla najlepszych strzelców w klasach oraz kategoriach statuetki (widoczne w galerii zdjęć), które na pewno znajdą swoje eksponowane miejsce w galeriach zawodników, którzy je wywalczyli. Wielkie podziękowanie kierujemy do sponsorów, którzy przygotowali szereg nagród rzeczowych, rozlosowanych w konkursie wśród wszystkich zawodników: Best Hunters - importer amunicji strzelbowej Fiocchi, Halinka ARMS, Lombard 66, SpecShop.pl Salon Broni, Wykrojniki.pl, CGS Drukarnia, Browar Nieczajna. Jak przystało na zawody strzelbowe dzięki Firmie JAGER BROŃ oraz Firmie UKŁAD główną nagrodą w konkursie była strzelba! 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, także sponsorom, a zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody letniej strzelby, które zorganizujemy w przyszłym, roku.

Poniżej publikujemy wyniki zawodów:

 1. OVERALL (.pdf)
 2. STAGE (.pdf)
 3. CATEGORY (.pdf)

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.

24 września 2022 rozegraliśmy największe w tym roku zawody IDPA Baltic Championship Poland 2022. Była to druga edycja zawodów, które są wspólną inicjatywą Finlandii, Litwy i Polski. Rok temu spotkaliśmy się na Litwie, za rok odwiedzimy Finlandię.

W tym roku w zawodach uczestniczyli zawodnicy i sędziowie z Estonii, Finlandii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy i Włoch. W ekipie sędziowskiej pracowało ponad 30 osób, bez których zawody nie byłyby możliwe. Na 13 torach, przez 2 dni rywalizowało 115 zawodniczek i zawodników.

Zawody wsparli sponsorzy, którzy zapewnili zawodnikom wspaniałe nagrody. Pierwszą nagrodę ufundowała Strefa Celu - Salon Broni, pistolet Bul Axe wylosował Sergej Bogomolov z Litwy. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Harley-Davidson Poznań i Durabo.

Dzięki naszym zawodnikom zatrzymujemy w Polsce 20 tytułów!

Do zobaczenia za rok!!!

Ostatnie zawody jak się okazało Pucharu Polski MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI STRZELBA IPSC L.2 - IV RUNDA PUCHARU POLSKI za nami. Zawitało do nas przeszło 110 zawodników z całej Polski .

Zawody odbyły się dzięki wsparciu głównego sponsora i współorganizatora Wielkopolskie Strzelectwo oraz naszej ekipie z Klubu Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań no i oczywiście Leszkowi Madajewskiemu . Sprawnie zawody bez odpowiedniej ilości sędziów bardzo trudno przeprowadzić. U nas nie było tego problemu mieliśmy do dyspozycji 42 sędziów .

Dziękuje wszystkim sędziom za sprawną pracę na torach. Chciałbym również podziękować Firmom, które wspomogły nas przy organizacji tego wydarzenia i zapewniły na koniec zawodów nagrody w konkursie dla strzelców. Główną nagrodę Strzelbę ARMSKON ST19 ufundowały firmy OSS DELTA Zbigniew Świerczek i Jarosław Kępiński - Katowice oraz Halinka ARMS Halinka Dróżdż - Jawiszowice . Oczywiście oprócz strzelby były jeszcze inne nagrody od firm, które już od paru lat z nami współpracują  Halinka ARMS , Lombard 66 , SpecShop.pl - Militaria, Strzelectwo, Survival , Wykrojniki.pl , CGS Drukarnia oraz Browar Nieczajna. Dziękujemy za  zaufanie i zapraszamy do współpracy na przyszły rok .

Na początek zdjęcia zwycięzców poszczególnych klas i kategorii.

Autorka zdjęć Sylwia Klaczyńska Photography.

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI STRZELBA IPSC L.2 - IV RUNDA PUCHARU POLSKI - Rezultaty (.pdf)

W dniach od 25 (przedmecz) do 26 czerwca (mecz główny) 2022 roku, na strzelnicy w miejscowości Nieczajna, odbyła się kolejna edycja zawodów Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2. Wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i wspaniali strzelcy dynamiczni, którzy zjechali się z całego kraju, a także wyśmienita letnia pogoda, to recepta na udaną rywalizację w formule strzelań dynamicznych IPSC, ze strzelby gładkolufowej. Impreza została zorganizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu, dzięki którym ta cykliczna impreza strzelecka mogła zostać rozegrana już po raz szósty. Zawody rozgrywano we wspaniałej atmosferze. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli organizację letniej Strzelby i zapewnili nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim zwycięzcą poszczególnych klas sprzętowych i kategorii. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok, na kolejną edycję Letniej Strzelby IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Poniżej krótka relacja foto i rezultaty zawodów.

W dniach od 4 (przedmecz) do 5 wrzesnia (mecz główny) 2021 roku, na strzelnicy w miejscowości Nieczajna, odbyła się kolejna edycja zawodów Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2. Piękna pogoda, wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i wspaniali strzelcy dynamiczni, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację w formule strzelań dynamicznych IPSC. Impreza została zorganizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu, dzięki którym ta cykliczna impreza strzelecka mogła zostać rozegrana już po raz piąty. Rywalizacja strzelców po raz kolejny odbywała się na terenie naszego województwa, co tym bardziej cieszy. Przypominamy, że początki tych zawodów były trudne, a dwukrotnie odbywały się one na obiektach poza granicami Wielkopolski. Poniżej publikujemy rezultaty zawodów. 

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: SpecShop.pl, BEERINVEST Sp. z o.o. - Browar Nieczajna, HALINKA - ARMS oraz CGS drukarnia, którzy ufundowali wspaniałe nagrody, rozlosowane pomiędzy uczestników, na zakończenie zawodów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcą poszczególnych klas sprzętowych i kategorii. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy za rok, na kolejną edycję Letniej Strzelby IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2 - OVERALL (.pdf)

Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego LEVEL 2 - KATEGORIE (.pdf)

W dniach od 19 (przedmecz) do 20 (mecz główny) września 2020 roku, na dwóch obiektach Strzelnica Nieczajna w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały po raz pierwszy w historii naszego Związku, Mistrzostwa Wielkopolski "PISTOLET IPSC + PCC" - level 1. Impreza została zorganizowana przez Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły oraz Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu. To już trzecie duże zawody na strzelnicach w Nieczajnej, które odbyły się tam w ostatnim czasie. Cieszy fakt, że dzięki tym obiektom możemy podejmować się organizacji coraz większej ilości zawodów dynamicznych, rozgrywanych w formule strzelań IPSC. Znowu dopisała pogoda, dzięki czemu zawody były przeprowadzone bardzo sprawnie i szybko. Dopisali również strzelcy, którzy zjawili się w Nieczajnej z całej Polski.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: specshop.pl i GunMonkey, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych tytułów Mistrza Wielkopolski i zapraszamy wszystkich na następne zawody z tego cyklu, które odbędą się w przyszłym roku.

W dniach od 5 (przedmecz) do 6 (mecz główny) września 2020 roku, na dwóch obiektach Strzelnica Nieczajna w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały V Mistrzostwa Polski w strzelbie IPSC. Wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i strzelcy IPSC, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację o tytuł Mistrza Polski w strzelbie IPSC. Na szczęście dopisała pogoda. Impreza została zorganizowana wysiłkiem członków jednego z naszych wielkopolskich klubów - Dywizjon. To już drugie duże zawody w strzelbie IPSC, które rozegrane zostały na strzelnicy w Wielkopolsce, po niedawno rozegranej Letniej Strzelbie IPSC o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: Jaguar Land Rover Karlik, INCORSA Broń Amunicja Akcesoria, Sky Camp, Halinka ARMS oraz FAM - Pionki, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych tytułów Mistrza Polski i zapraszamy wszystkich na następne zawody na wielkopolskie strzelnice w miejscowości Nieczajna, które odbędą się jeszcze w tym roku.

Poniżej pełne wyniki Mistrzostw Polski:

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Overall (.pdf)

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Kategory (.pdf)

Mistrzostwa Polski - Strzelba IPSC - Region (.pdf)

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego objął swoim patronatem V Mistrzostwa Polski w strzelbie IPSC, które odbędą się na strzelnicy sportowej Nieczajna k. Poznania. Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Strzeleckie "DYWIZJON" Poznań. Poniżej podstawowe informacje dotyczące Mistrzostw.

Termin: 5-6 wrzesień/september 2020

Organizator / Organized by: Stowarzyszenie Dywizjon Poznań

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z KS TARCZA Szamotuły oraz Wielkopolskim Towarzystwem Strzeleckim TARCZA POZNAŃ, zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Wielkopolski "PISTOLET IPSC + PCC". Poniżej szczegółowe informacje na temat zawodów.

Termin:

 • 19 września – Przedmecz,
 • 20 września – Mecz Główny

Miejsce: Strzelnice w miejscowości Nieczajna

Organizator: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, KS Tarcza Szamotuły, Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ

W dniach od 15 (przedmecz) do 16 (mecz główny) sierpnia 2020 roku, na dwóch obiektach w miejscowości Nieczajna, rozegrane zostały cykliczne zawody Letnia Strzelba IPSC o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego - level 1. Piękna pogoda, wyśmienicie zaplanowane tory strzeleckie i wspaniali strzelcy dynamiczni, którzy zjechali się z całego kraju, to recepta na udaną rywalizację w formule strzelań dynamicznych IPSC. Impreza została zorganizowana przez Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły oraz Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie Tarcza Poznań, przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tej imprezy, w szczególności Leszkowi Madajewskiemu i Krzysztofowi Klaczyńskiemu, dzięki którym ta cykliczna impreza strzelecka mogła zostać rozegrana już po raz czwarty. Tym większe jest nasze zadowolenie, że wróciliśmy na obiekt w Wielkopolsce. Poprzednie dwie imprezy zostały rozegrane poza granicami naszego województwa. Gratulujemy wszystkim zwycięzcą poszczególnych klas sprzętowych i kategorii.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z KS TARCZA Szamotuły oraz Wielkopolskim Towarzystwem Strzeleckim TARCZA POZNAŃ, zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych zawodach LETNIA STRZELBA IPSC o Puchar Prezesa WZSS. Poniżej szczegółowe informacje na temat zawodów.

Termin: 

 • 15.08. - Przedmecz, 
 • 16.08. - Mecz Główny 

Miejsce: Strzelnice w miejscowości Nieczajna k/Poznania
Organizator: Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, KS Tarcza Szamotuły, Wielkopolskie Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ.

W niedzielę, 28 lipca, na strzelnicy Towarzystwa Strzeleckiego SIGMA SHOOTING w Drużbicach, woj. łódzkie, rozegrane zostały zawody L2 Letnia Strzelba IPSC o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. To już trzecia edycja tych zawodów. Z uwagi na brak odpowiedniego obiektu w Wielkopolsce, po raz drugi zostały one zorganizowane na strzelnicy w innym województwie. W zeszłym roku impreza ta gościła w Rybieńscu woj. kujawsko - pomorskie. Jednak nie to jest najważniejsze. Pomimo upalnej pogody strzelcy dopinali i toczyli swoje zmagania na 10 torach w klasach sprzętowych: MODIFIED, OPEN, STANDARD oraz STANDARD MANUAL. Spośród startujących zawodników utworzono również kategorie zwodnicze: Ladies, Seniors i Super Seniors.

Zawody zorganizowano dzięki zaangażowaniu trzech podmiotów: 

 1. Stowarzyszenie Strzeleckie "BELLONA" w Kaliszu,
 2. Klub Strzelecki "TARCZA" w Szamotułach,
 3. Towarzystwa Strzeleckiego "SIGMA SHOOTING" w Drużbicach.

Dziękujemy również za pomoc sponsorom: Trend Micro Polska, GunMonkey i BUOS, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników, zdobytych pucharów i zapraszamy wszystkich na następne zawody z tego cyklu, które odbędą się w przyszłym roku. 

Na strzelnicy Jaworskiego Klubu Strzeleckiego UR odbywały się, trwające od 20 do 21 lipca, zawody karabinowe L3 TROP Rifle Polish Open 2019 czyli Mistrzostwa Polski w karabinie IPSC. Na starcie stanęła czołówka zawodników z Polski oraz, co niezwykle miłe, spora grupa strzelców z za granicy. Kolejny raz możemy pogratulować wyników strzelcom z Wielkopolski. W klasie OPEN kategoria SENIOR, drugie miejsce zajął Andrzej Kaniewski z Klubu Strzeleckiego Tarcza Szamotuły, a trzecie miejsce Krzysztof Lis reprezentujący barwy klubowe Stowarzyszenia Dywizjon Poznań. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Tomczak – CWKS LEGIA Warszawa. Gratulujemy startu i osiągniętych wyników. Mistrzami Polski w pozostałych klasach zostali:

Klasa OPEN kategoria Senior:
1. Andrzej Tomczak – CWKS LEGIA Warszawa
2. Andrzej Kaniewski – KS TARCZA Szamotuły
3. Krzysztof Lis – Stwowarzyszenie DYWIZJON Poznań
klasa OPEN:
1. Marcin Tausiewicz – CWKS LEGIA Warszawa
2. Arkadiusz Jaźwiński – CWKS LEGIA Warszawa
3. Tomasz Redecki – Stowarzyszenie KABAR w Łodzi
klasa STANDARD, kategoria Senior:
1. Tomasz Szopiński – Strzelecki Klub Sportowy ARDEA Gdańsk
2. Piotr Sroka – KSS ARSENAŁ Kraków
3. Paweł Olech – Szczecińskie Towarzystwo Strzeleckie.
klasa STANDARD
1. Maciej Sułek – CWZS ZAWISZA Klub Strzelecki Bydgoszcz
2. Jakub Stadnicki – ZIEMIA CHEŁMIŃSKA Toruń
3. Łukasz Borkowski – Klub Strzelecki Proelia Warszawa.

W dniu 30 czerwca 2019 roku, na Strzelnica ZKS w Warszawie odbyły się II Mistrzostwa Polski IPSC Mini Rifle. W tych zawodach strzelano konkurencje IPSC z karabinków bocznego zapłonu .22LR. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali sie zawodnicy Stowarzyszenia Dywizjon Poznań: Krzysztof LIS i Zbigniew BASZCZUK, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w Klasie OPEN Kategorii Senior. To bardzo duży sukces zawodników naszego, wielkopolskiego klubu. Serdecznie gratulujemy wyniku i zdobytych medali Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywano na dwunastu torach, gdzie trzeba było oddać ponad 200 strzałów co w temperaturze ponad 40 stopni wyciskało z zawodników siódme poty. Strzały oddawano do tarcz Mikro IPSC i pomniejszonych blaszek, specjalnie dedykowanych do tego typu strzelań, co było dla strzelców nowym wyzwaniem. Dzięki pomocy warszawskiej firmy INCORSA Broń Amunicja Akcesoria w ręce szczęśliwego wybrańca losu powędrował także wspaniały karabinek na nabój .22LR produkcji GSG AK47 .22LR.

Już po raz drugi Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspomagał organizację zawodów: LETNIA STRZELBA IPSC L.1 - o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, które były III Rundą Pucharu Polski w strzelbie IPSC. W tym roku zawody zostały zorganizowane na strzelnicy Ośrodka Szkoleń Strzeleckich w Rybieńcu, woj. kujawsko - pomorskie, w dniach 28 i 29 lipca 2018 roku. W zawodach brało udział 91 zawodników, spośród których sklasyfikowano 86 strzelców, startujących w czterech klasach strzelby IPSC: MODIFIED, OPEN, STANDARD oraz STANDARD MANUAL. Należy zauważyć, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, którzy wyspecjalizowali się w strzelaniu dynamicznym ze strzelby gładkolufowej. Świetna organizacja zawodów, ich wysoki poziom sportowej rywalizacji, a także zaangażowanie grupy osób zajmujących się strzelaniami dynamicznymi w naszym Związku, pozwalają stwierdzić, że impreza ta wejdzie na stałe do corocznego kalendarza strzelań. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia Strzeleckiego "BELLONA" w Kaliszu i GS "ACTIVER" Poznań, a także Omega Military Poland i 3GUN. Miejmy nadzieję, że już w przyszłym roku uda się ją zorganizować na terenie Wielkopolski.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z organizatorami bezpośrednimi zawodów: Stowarzyszeniem Strzeleckiim „Bellona” Kalisz i „Activer” Poznań – zapraszają na drugą edycję Grand Prix Polski w strzelbie IPSC - Letnia strzelba o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Termin: 29 lipca 2018 ( 28.07 prematch)
Miejsce: strzelnica OSS Rybieniec k. Chełmna
Rejestracja: https://goo.gl/forms/efg97lSPCbMQCWor1

Koniec rejestracji: 2018-07-28

IPSC Region Polska (International Practical Shooting Confederation) - strona organizacji

W dniu 10 marca 2018 na  strzelnicy sportowej w Nowolipsku k/Chocza zostanie zorganizowany dla wszystkich chętnych egzamin kompetencyjny na zawodników IPSC.

Egzamin rozpocznie się o godzinie 12:00.

Egzamin składa się z części teoretycznej trwającej 20 minut (test zawierający 20 pytań) oraz praktycznej – trzy tory z minimalną ilością strzałów 36.

Przystępujący do egzaminu musi posiadać ważną licencję zawodniczą PZSS. Broń i amunicja własna. Amunicja minimum 36 szt., pas z kaburą i ładownicami spełniającymi wymogi przepisów IPSC, ochronniki słuchu i wzroku oraz długopis. Osoby, które nie zaliczą egzaminu teoretycznego nie będą dopuszczone do egzaminu praktycznego.

Koszt egzaminu wynosi 50,00 zł.

Zapisy na egzamin za pomocą formularza na www.bellona.kalisz.pl

Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby które zarejestrują się do 8 marca 2018 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do przepisów IPSC na http://ipsc-pl.org/przepisy-ipsc/

Wszelkie obowiązujące procedury testu kompetencyjnego na: 
http://ipsc-pl.org/wp-content/uploads/2016/02/Egzamin_IPSC_Regulamin_Tory_v1.61.pdf

Zapraszam Grzegorz Namysł tel.885 867 867

Począwszy od 27 października Klub Strzelecki "Defendu" Sp. z o. o. jest oficjalnie zarejestrowanym klubem IDPA w Polsce. International Defensive Pistol Association to międzynarodowa federacja strzelectwa dynamicznego, której profil znakomicie odpowiada formie uprawiania strzelectwa przez zaowdników KS "DEFENDU". 21 października zawodnicy KS "DEFENDU" wzięli udział w zawodach IDPA zorganizowanych we Włoszech przez zaprzyjaźniony klub Arena Shooters. Wystartowało w nich 150 osób z kilku krajów, w różnych klasach sprzętowych (SSP, ESP, CDP, CCP, REV) i klasach umiejętnościach (od niesklasyfikowanych do Expert). Najlepszy wynik to wynik Artura Silskiego. Zawody były zorganizowane na 7 torach i mialy 12 przebiegów. Dzień później pieciu przedstawicieli KS "DEFENDU": Szymon Anders, Wojciech Gortych, Szymon Gosek, Łukasz Jaworski, Artur Silski ukończyło kurs i zdobyło międzynarodowe uprawnienia IDPA Safety Officer - pozwalające prowadzić i sędziować zawody i testy klasyfikacyjne IDPA. Serdecznie gratulujemy.

Artykuł na stronie klubu.
Potwierdzenie rejestracji na stronie IDPA.
Link do strony IDPA.