Rzutki

W dniu 28 grudnia 2018 roku MKS "DIANA" w Poznaniu przeprowadził zawody rocznicowe “100 rzutków na 100 lecie Powstania Wielkopolskiego 1918 roku” na Strzelnicy myśliwskiej "Lizawka". Mimo niesprzyjającej aury (zimny deszcz i wiatr) na starcie pojawiło się 22 zawodników z wielkopolskich klubów: MKS "DIANA" w Poznaniu, WKS "GRUNWALD" w Poznaniu, KŻR LOK "JASTRZĄB" Swarzędz, RKS "BOCK" w Rawiczu, KS "TARCZA" Szamotuły oraz innych regionów naszego kraju: Klub Strzelecki "EXPERT" LOK Jaworzno, CWZS "ZAWISZA" Bydgoszcz Klub Strzelecki. Cztery serie 25-rzutkowe rozegrane zostały na dwóch stendach w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Dzisiaj nie wynik był najważniejszy ale możliwość spotkania w wyśmienitej atmosferze wśród przyjaciół. Zawody wygrał Jaromir Wojtasiewicz WKS "GRUNWALD" w Poznaniu z wynikiem 91/100. 

Od 11 do 12 października 2018 roku, na strzelnicy w Bydgoszczy, rozgrywano Finał Ligi Strzeleckiej PZSS w strzelaniu do rzutków. Drugi rok z rzędu, najlepszym klubem w tej dyscyplinie strzeleckiej, w ramach rozgrywek Ligi, został Rawicki Klub Sportowy "BOCK". W zawodach finałowych klub ten reprezentowali: Janusz LATO (TRAP), Kacper BAKSALARY (SKEET) i Krzysztof BUNIOWSKI (SKEET). Kolejne miejsca w finale zajęły drużyny:

2 - WKS "ŚLĄSK" Wrocław,
3 - CWZS "ZAWISZA" Bydgoszcz
4 - CWKS "LEGIA" Warszawa.

Zawodnikom wielkopolskiego klubu gratulujemy wspaniałej passy zwycięstw i potwierdzenia ich wysokiego poziomu sportowego. 

Komunikat klasyfikacyjny Finał Ligi Strzeleckiej PZSS, w strzelaniu do rzutków (.pdf)

Ostatni weekend września 2018 roku obfitował w najwyższej rangi zawody strzeleckie PZSS. Rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Pucharu Polski w strzelaniu do rzutków, który rozgrywany był na Strzelnicy Myśliwskiej „LIZAWKA” w Poznaniu. Impreza ta obejmowała tak naprawdę trzy różne zawody: Finał Pucharu Polski, Finał Pucharu Polski OPEN, a także Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków. Wszystkie te zawody rozegrano w dniach od 28 – 30 września 2018 roku.

W Finale Pucharu Polski świetnie zaprezentował się zawodnik WKS „GRUNWALD” w Poznaniu – Jaromir WOJTASIEWICZ, który wygrał konkurencję TRAP 125, wyprzedzając innego zawodnika z Wielkopolski – Marka SIEGIENIA, reprezentującego barwy MKS „DIANA” w Poznaniu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zwycięstwo odniósł Jaromir WOJTASIEWICZ, który wyprzedził Janusza LATO z RKS „BOCK”  w Rawiczu i Jędrzeja SZYMKOWIAKA z MKS „DIANA” w Poznaniu. Tak więc całe podium należało do zawodników z zrzeszonych w klubach naszego Związku.

Również wysokie, czwarte miejsce w konkurencji SKEET 125 zajął Jarosław Tomaszewski z RKS „BOCK” Rawicz, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zajął trzecie miejsce.

Jeszcze jedno podium dla Wielkopolski zdobył Jakub BŁAŻUTYCZ z RKS „BOCK” w Rawiczu, zajmując drugie miejsce w konkurencji TRAP 125 juniorzy.

W dniach od 14 do 16 września 2018 roku, już po raz drugi, zawodnicy wyspecjalizowani w dyscyplinie strzelba gładkolufowa, walczyli na strzelnicy LIZAWKA w Poznaniu, o tytuł Mistrza Wielkopolski w strzelaniu do rzutków. W ramach Mistrzostw rozegrano 6 konkurencji: Trap 125 - Mężczyzn, Skeet 125 - Mężczyzn, Trap 125 - Kobiet, Skeet 125 - Kobiet, Trap 75 - Open oraz Skeet 75 - Open. Jedna para strzelców wystąpiła także w konkurencji Trap MIX. We wszystkich konkurencjach Mistrzostw rywalizowali ze sobą reprezentanci klubów, nie tylko z naszego województwa. Na strzelnicy LIZAWKA gościliśmy zawodników z: CWKS LEGIA Warszawa Sekcja Strzelecka, KS Gwardia 1924 Sosnowiec, Klubu Strzeleckiego UNIVERSAL Wrocław, KS EXPERT LOK Jaworzno, Klubu Sportów Obronnych Świdnica oraz CWZS ZAWISZA Klub Strzelecki Bydgoszcz. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z: MKS DIANA Poznań, RKS BOCK Rawicz, Sekcji Strzeleckiej WKS GRUNWALD Poznań, Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK „JASTRZĄB” Swarzędz, Leszczyńskiego Towarzystwa Strzeleckiego, Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "MUSZKIET" Konin, Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "GILZA" Pleszew, Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „BURSZTYN” Kalisz. Nie wszystkie z konkurencji były mocno obsadzone. W rywalizacji Skeet 125 kobiet wystartowała tylko jedna zawodniczka, reprezentująca DIANĘ Poznań - Natalia SZAMREJ. Słabo obsadzony był także Skeet 125 mężczyzn, w którym wzięło udział zaledwie 5 zawodników. Strzelania do rzutków to bardzo trudny sport, uprawiany przez małą liczbę zawodników w skali całego kraju, dlatego należy uznać, że dzięki wysiłkom organizatora bezpośredniego, którym była DIANA Poznań i pracy jej członków, impreza ta miała ciekawy przebieg, a rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje fakt, że złote medale zdobywali reprezentanci naszego kraju, którzy niedawno wrócili z Mistrzostw Świata w Changwon (Korea Południowa). Dla przykładu, w konkurencji Trap 125 kobiet zwyciężyła Natalia SZAMREJ, na co dzień specjalizująca się w konkurencji Skeet, uzyskując bardzo dobry wynik - 97. W konkurencji Trap 125 mężczyzn, walka o złoty medal toczyła się pomiędzy Jaromirem WOJTASIEWICZEM z GRUNWALDU Poznań i Piotrem KOWALCZYKIEM z DIANY Poznań, obaj to nasi czołowi reprezentanci kraju, którym przez całe kwalifikacje i finał nie ustępował Marek SIEGIEŃ (DIANA Poznań), ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

W dniach od 23 do 26 sierpnia 2018 roku, na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu - Antoniku odbywała się III Runda Pucharu Polski w dyscyplinie strzelba gładkolufowa. W zawodach uczestniczyli oczywiście zawodnicy klubów WZSS, specjalizujący się w strzelaniu do rzutek. w czasie rozgrywanych zawodów ustanowiono nowe rekordy Polski:

  1. Jakub WERYS - ZAWISZA Bydgoszcz - w konkurencji SKEET 125 seniorzy - NOWY REKORD POLSKI FINAŁU - wynikiem 58;
  2. Krzysztof BUNIOWSKI - BOCK Rawicz - w konkurencji SKEET 125 juniorzy - NOWY REKORD POLSKI FINAŁU - wynikiem 48;
  3. Sandra BERNAL - ŚLĄSK Wrocław - w konkurencji TRAP 125 juniorki - NOWY REKORD POLSKI - wynikiem 109.

Dwóch zawodników: 

  • Daniel MROZEK - ŚLĄSK Wrocław,
  • Jakub OLSZEWSKI,

wyrównało również REKORD POLSKI FINAŁU w konkurencji TRAP 125 juniorzy - wynikeim 40.

W dodatkowej klasyfikacji Ligi Strzeleckiej PZSS, zwycięstwo odnieśli zawodnicy RKS "BOCK" Rawicz, wyprzedzając WKS "ŚLĄSK" Wrocław i "ZAWISZĘ" Bydgoszcz. Do wyniku zwycięskiej drużyny zaliczono osiągnięcia następujących zawodników: Kamil NIEDZIAŁEK (TRAP), Kacper BAKSALARY (SKEET) i Krzysztof BUNIOWSKI (SKEET).

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Myśliwski Klub Sportowy "DIANA" w Poznaniu, serdecznie zapraszają na Drugie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu do rzutków. Zawody odbędą się na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu - Antoniku, w dniach od 14 do 16 września 2018 roku. Wszelkie informacje dotyczące zawodów zostaną opublikowane na stronie organizatora bezpośredniego - MKS "DIANA" w Poznaniu. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą podjęta przez Zarząd Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa, opłaty startowe zawodników klubów zrzeszonych w LOZS, zostaną pokryte przez ten Związek. 

Drugie Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu do rzutków, są zawodami z kalendarza imprez Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

ZGŁOSZENIE DO ZAWODÓW

Uchwała nr 25 / 2018 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego z dnia 13 sierpnia 2018 roku w sprawie organizacji II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu do rzutków, w roku 2018.

W dniach od 28 września do 1 października 2017 roku Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie z Myśliwskim Klubem Sportowym "DIANA" w Poznaniu, był organizatorem zawodów:

I OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI w konkurencjach strzelania do rzutków

Impreza była połączona z Finałem Ligi Strzeleckiej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w strzelaniach do rzutków.

Doskonała pogoda i atmosfera jaką stworzyli zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach pozwoliły sprawnie przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkurencje. I tak pierwszymi Mistrzami Wielkopolski zostali:

- Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa) w konkurencji SKEET 75
- Inez Szymankiewicz (Legia Warszawa) w konkurencji TRAP 75
- Jakub Werys (Zawisza Bydgoszcz) w konkurencji SKEET 125
- Piotr Kowalczyk (Diana Poznań) w konkurencjach TRAP 125 i DOUBLE TRAP 150
- Jakub Masłowski (Diana Poznań) w konkurencji TRAP 75 OPEN
- Mariusz Baksalary (BOCK Rawicz) w konkurencji SKEET 75 OPEN

Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, na swoim posiedzeniu w dniu 10 lipca 2017 roku, postanowił zmienić termin „OTWARTYCH MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W KONKURENCJACH STRZELAŃ DO RZUTKÓW”.

Zgodnie z podjętą decyzją zawody te odbędą się w terminie od 28 września do 1 października 2017 roku, na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu. Bezpośrednim organizatorem zawodów będzie Myśliwski Klub Sportowy „DIANA” w Poznaniu. Mistrzostwa są imprezą z kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Podstawą do podjęcia przez Zarząd decyzji o zmianie terminu, były przede wszystkim problemy z zapewnieniem frekwencji wśród zawodników. Podstawowym problemem stał się zakaz przewożenia broni, który będzie obowiązywał na terenie niektórych województw, w czasie miesiąca lipca 2017 roku. Zainteresowanych startem w Mistrzostwach prosimy o obserwowanie naszej strony internetowej, na której zostaną opublikowane wszystkie niezbędne informacje dotyczące zawodów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Mistrzostwach.

 

W dniach od 10 do 16 października 2016 roku rozgrywany był w Rzymie Finał Pucharu Świata ISSF. Nasz kraj reprezentował tam zawodnik MKS "DIANA" w Poznaniu - Piotr Kowalczyk, który po zajęciu trzeciego miejsca, podczas zawodów Pucharu Świata w Baku, uzyskał kwalifikację do startu w tych zawodach, w konkurencji TRAP. Podczas tych zawodów pokazł się on z jak najlepszej strony, zajmując czwarte miejsce w finale. Da miejsca na podium zabrakło tylko jednego rzutka. Cała konkurencja była bardzo wyrównana, a o wartości tego bardzo dobrego czwartego miejsca może śiwiadczyć ilośc dogrywek, które wygrał Piotr Kowalczyk, zanim znalazł się w rywalizacji o trzecie miejsce.

GRATULUJEMY UZYSKANIA TAK ŚWIETNEGO WYNIKU !!!.

Poniżej zamieszczamy rezultaty konkurencji TRAP z Finału Pucharu Świata w Rzymie.

Reprezentanci naszego kraju w dniach 6 – 14 marca 2016 roku rywalizowali w silnie obsadzonych zawodach, na Wyspie Afrodyty, na Cyprze. Na szczególna uwagę zasługują wyniki dwóch przedstawicieli klubów z Wielkopolski: Piotra Kowalczyka z DIANY Poznań i Leszka Koprowicza z RKS BOCK Rawicz. Pierwszy z nich zajął wysokie, 9 miejsce w rywalizacji seniorów, w konkurencji TRAP. Drugi wygrał natomiast rywalizację weteranów w tej samej konkurencji. Bardzo dobry rezultat uzyskała także Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa) zajmując 3 miejsce w konkurencji skeet 75.

Nasza męska reprezentacja w składzie Piotr Kowalczyk (DIANA Poznań) Leszek koprowicz (BOCK Rawicz) i Jakub Grochowski (ŚLĄSK Wrocław) w konkurencji drużynowej TRAP zajęła 2 miejsce, ustępując jedynie dwoma trafieniami ekipie Francji.

Puchar Świata, 20-29.06.2016, Baku Fot: Jolanta Samulewicz

Zawodnik "DIANY" Poznań, Piotr Kowalczyk, zajął trzecie miejsce w konkurencji trap 125, podczas rozgrywanych w stolicy Azerbejdżanu zawodów Pucharu Świata. Na uwagę zasługuje również wynik zawodniczki "FLOTY" Gdynia, Joanny Tomali, która podczas tych samych zawodów była 6 w konkurencji ppn 40. Zawodnikowi z Wielkopolski gratulujemy uzyskania tego historycznego wyniku.

Poniżej zamieszczamy wyniki strzelania Piotra Kowalczyka.

Podczas rozgrywanych w miejscowości Sarlopuszta na Węgrzech Mistrzostw Europy w strzelaniu do rzutków, reprezentacja Polski w konkurencji trap w składzie: Piotr Kowalczyk, Jaromir Wojtasiewicz i Jakub Trzebiński zajęła w klasyfikacji zespołowej drugie miejsce, uzyskując 357 punktów. Zwyciężyli Włosi (364 punkty), trzecie miejsce przypadło Chorwatom (353 punkty). Należy dodać, że reprezentacja w tym samym składzie podczas Pucharu Świata w Monachium uzyskała rezultat 366 punktów, lepszy o 10 punktów od rekordu Polski.

Sukces ten przyszedł po 42 latach (rok 1972) gdy również srebro zespołowe zdobyli reprezentanci Polski w składzie: Adam Smelczyński, Janusz Kobyliński, Grzegorz Strouhal, Witold Komorowski.

Dwaj spośród naszych reprezentantów to przedstawiciele klubów z Wielkopolski. Piotr Kowalczyk reprezentuje barwy MKS Diana Poznań a Jaromir Wojtasiewicz WKS Grunwald Poznań.

Medalistom Gratulujemy!!!