Współzawodnioctwo wyczynowe PZSS

Zbliżają się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, które rozgrywane będą w dniach 18-19 marca 2023, w pawilonie targowym 5A Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 14, w trakcie imprezy targowej Euro Target Show, organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są również współorganizatorem tej imprezy. Z uwagi na liczbę zgłoszeń niezbędne było zaktualizowanie programu zawodów. Poniżej publikujemy poprawione programy dla zawodników i publiczności. Program dla publiczności jest ograniczony czasowo i dostosowany do godzin otwarcia ekspozycji w ramach Euro Target Show. 

W imieniu organizatorów, którymi są Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o. o. i Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, a także sponsora zawodów, którym jest KOLBA.pl, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia pawilonu 5A wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym. 

Poniżej również publikujemy listy startowe na Mistrzostwa Wielkopolski w dniu 18 marca 2023 r.

LISTY STRATOWE

Program dla zawodników
Program dla odwiedzających

W dniach 18-19 marca 2023 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu i karabinu pneumatycznego. Po raz pierwszy areną zmagań była hala na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a same zmagania odbyły się w trakcie imprezy targowej Euro Target Show, organizowanej przez MTP. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń niezbędne było zaktualizowanie programu zawodów, na które zgłosiła się rekordowa liczba zawodniczek i zawodników z całego kraju. 

Organizatorami mistrzostw, w których udział w rywalizacji wzięło przeszło 200 zawodniczek i zawodników z ponad 30 polskich klubów, w tym Kadry Narodowej PZSS, byli Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (Grupa MTP). Sponsorem strategicznym była firma KOLBA.pl - myślistwo, strzelectwo, outdoor, a bezpośrednim wykonawcą tego złożonego zadania, jak co roku - Rawicki Klub Sportowy „BOCK” Rawicz, z Ryszardem Kapłonem na czele – kierownikiem zawodów. Sędzią głównym zawodów był doświadczony sędzia klasy państwowej Arkadiusz Szymanek a przewodniczącym RTS - Przewodniczący Kolegium Sędziów WZSS sędzia, klasy państwowej Krzysztof Mączka. Delegatem Technicznym Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego - sędzia klasy międzynarodowej - Zbigniew Pakuła. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Zmagania rozgrywane były na urządzeniach elektronicznych SIUS, których ustawiono aż 44. Konkurencje pneumatyczne są ujęte w programie Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy strzelali w 4 kategoriach wiekowych open: młodzik, junior młodszy, junior i senior. Wszystkie kategorie miały formę otwartą – bez podziału na płeć i po 40 strzałów każda. 

To dziewiąta edycja tej imprezy. Mistrzostwa zostały ujęte w kalendarzu centralnym PZSS a udział w nich wzięło kilku byłych i obecnych olimpijczyków. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały do późnego popołudnia. Kwalifikacje wyłoniły zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych z których do Super Finału w karabinie kwalifikowało się: 3 najlepszych seniorów, 3 najlepszych juniorów i 3 najlepszych juniorów młodszych, a w pistolecie najlepsi w kwalifikacjach - 4 najlepszych seniorów, trzech najlepszych juniorów i 3 najlepszych juniorów młodszych. 

Podczas kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono Mistrzów Wielkopolski oraz 2 zwycięzców Super Finałów, którzy z imprezy „wyjechali na rowerach” – głównej nagrody rzeczowej.  Zwycięzcy otrzymali także inne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz oczywiście najważniejsze - medale oraz tytuły Mistrzów Wielkopolski. Czołowi zawodnicy mistrzostw zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, statuetkami i pucharami. 

W dniach 18-19 marca 2023 w hali targowej 5A Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, przy ul. Głogowskiej 14, w trakcie imprezy targowej Euro Target Show, organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu i karabinu pneumatycznego. Rozgrywane konkurencje na urządzeniach elektronicznych SIUS są w programie Igrzysk Olimpijskich. Udział w rywalizacji weźmie udział około 200 zawodników z całej Polski tym Kadry Narodowej PZSS z udziałem byłych i obecnych olimpijczyków. To dziewiąta edycja tej imprezy. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do późnego popołudnia. Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie oraz rozwój strzelectwa sportowego w gminach, powiatach na terenie wielkopolski. Ponadto wyłonienie Mistrza Wielkopolski gdzie zawodnicy walczyć będą indywidualnie w formule open z podziałem na kategorie wiekowe: młodzik (13-15 lat), junior młodszy (16-17 lat), junior (18-20 lat) i seniorzy, w konkurencjach: karabin i pistolet pneumatyczny. Na zakończenie rywalizacji odbędą się dwa „Super Finały” o Puchar Prezesa Polskiego i Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

Ponadto zapraszamy wszystkich na pokaz strzelań dynamicznych w formule IDPA (International Defense Pistol Association). IDPA to międzynarodowa sportowa federacja strzelań obronnych. Polega na bezpiecznym ostrzeliwaniu celów na dystansach od 5 do 30m. Strzela się statycznie, w ruchu a także w niestandardowych postawach. Część strzelań odbywa się tylko z 1 ręki (słabej lub silnej) z użyciem różnorakich technik. Na tej samej Hali nr 5A, dostępna będzie dla uczestników Targów, pokazowa strzelnica IDPA, gdzie instruktorzy Klubu Strzeleckiego DEFENDU z Poznania, przedstawią zasady strzelań w tej formule. W Polsce to rozwijająca się gałąź strzelectwa, która przyciąga coraz większą rzeszę strzelców. 

Zawody odbywają się przy wsparciu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, który umieścił je w swoim centralnym kalendarzu imprez strzeleckich. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Hali nr 5A. 

Organizatorem Mistrzostw Wielkopolski jest Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o. o. oraz Rawicki Klub Sportowy "BOCK". Pokaz IDPA organizuje Klub Sportowy "KLUB STRZELECKI DEFENDU", przy współudziale Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zgłoszenia do Mistrzostw Wielkopolski, w terminie do 03.03.2023 r. należy dokonać poprzez arkusz zgłoszeniowy załączony poniżej oraz umieszczony na stronie internetowej klubu RKS "BOCK" Rawicz. Wypełniony arkusz przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt do organizatora bezpośredniego:

Rawicki Klub Sportowy ”BOCK” Rawicz
telefon: 605 583 119 – Ryszard Kapłon e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa – www.bock.rawicz.pl

Regulamin Zawodów

Program dla zawodników

Program dla odwiedzających

Druk zgłoszenia (.xls)

Druk zgłoszenia (.pdf)

Kacper Baksalary Rawicki Klub Sportowy BOCK, wygrał konkurencję SKEET 125 podczas Pucharu Świata Juniorów ISSF w Suhl. Złoty medal tych prestiżowych zawodów jest zwieńczeniem jego kariery juniorskiej. Po szóstym miejscu podczas Mistrzostw Europy i piątym podczas Mistrzostw Świata Juniorów, to zwycięstwo stanowi ukoronowanie jego startów na arenie międzynarodowej w młodszych kategoriach wiekowych. Kacper Baksalary wszedł do finału konkurencji z bardzo dobrym wynikiem 120/125, co dało mu 6 miejsce w kwalifikacjach. W półfinale uzyskał on wynik 26/30, a w finale konkurencji uzyskał 37/40. Gratulujemy tego wielkiego sukcesu i życzymy Kacprowi tak samo wysokich wyników i miejsc w rywalizacji seniorskiej. 

W tej samej konkurencji Pucharu Świata Juniorów w Suhl, kolejne wysokie miejsca, 18 i 19, z wynikiem 114/125) zajęła dwójka naszych pozostałych reprezentantów, kolejno: Wiktor Kwieciński (CWZS Zawisza Bydgoszcz Sekcja Strzelecka) i drugi zawodnik reprezentujący barwy klubowe RKS BOCK Rawicz - Krzysztof Buniowski. Emocji nie brakowało również podczas rywalizacji drużynowej w konkurencji SKEET, gdzie po bardzo wyrównanych kwalifikacjach nasza reprezentacja w składzie Kacper Baksalary (73/75), Krzysztof Buniowski (71/75) obaj RKS BOCK Rawicz oraz Wiktor Kwieciński (65/75), zajęła ostatecznie 6 miejsce (209/225) tracąc tylko 3 rzutki do pierwszego miejsca. Drużynową rywalizację wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych przed Włochami.

W ramach konkurencji Trap Pucharu Świata Juniorów w Suhl najlepiej zaprezentowali się Daniel Mrozek zajmując 24 miejsce (z wynikiem 113/125), a tuż za nim na 29 miejscu Wołodymyr Yazykov (z wynikiem 111/125). Na pozostałych miejscach uplasowali się Wojciech Lisiak oraz Mateusz Łakomy kolejno na 54 i 55 miejscu (z wynikiem 101/125). Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ naszej drużyny w składzie: Mateusz Łakomy, Daniel Mrozek i Wołodymyr Yazykov, którzy podczas tych zawodów ustanowili Nowy Rekord Polski zajmując wysokie 5 miejsce, a drugie z zespołów europejskich ustępując tylko 2 punktami reprezentacji Włoch, która ukończyła rywalizację na trzecim miejscu. Rywalizację w konkurencji drużynowej SKEET wygrali reprezentanci Stanów Zjednoczonych, a drugie miejsce zajęli reprezentanci Indii.

Drugie miejsce w Finale Ligi PZSS, który odbył się 8 stycznia na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław - to kolejne osiągnięcie SKS Dwór Grunwaldzki Poznań. Po wygranych trzech meczach w fazie grupowej dotarł do walki o złoto. W finale rywalami naszego klubu była drużyna CWZS Zawisza Klub Strzelecki, która zwyciężyła w rozgrywkach Ligi PZSS za rok 2021.

Dwór Grunwaldzki Poznań reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Borsuk, Julita Borek i Stanisław Kozłowski, pod niezawodną opieką trenera Przemysława Szemraja. 

Tego samego dnia odbyło się rozdanie nagród dla Najlepszych Zawodników Roku 2021. 

Nagrodę indywidualną odebrała Julita Borek za bycie najlepszą w kategorii Pistolet Sportowy 30+30 Seniorek. 

Do Finału Ligi PZSS w dyscyplinie karabin, zakwalifikowała się także drużyna Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, jednak odpadła ona z rywalizacji w fazie grupowej.

Przypomnijmy jeszcze, że drużyna Rawickiego Klubu Sportowego BOCK, podczas zawodów odbywających się w październiku 2021 roku, zajęła drugie miejsce w Finale Ligi PZSS za rok 2021, w dyscyplinie strzelba gładkolufowa, ulegając drużynie CWZS Zawisza Klub Strzelecki. Tak więc dla wielkopolskich klubów Finały Ligi PZSS zakończyły się dwoma srebrnymi medalami. 

Gratulujemy wszystkich osiągnięć i czekamy na kolejne!

Liczna reprezentacja z Wielkopolski w miniony weekend wzięła udział w międzynarodowych zawodach w Łebie.

Poniżej prezentujemy naszych medalistów.

Karabin pneumatyczny 60 strzałów kobiet:

 1. Złoto: STĘPNIAK Kamila SKSS Dragon Siedlce
 2. Srebro: BUKSA Marta WKS Grunwald Poznań 
 3. Brąz:  SKARUPSKA Dominika ZKS Gwardia Zielona Góra

Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorów:

 1. Złoto: CEREK Jakub Klub Sportowy Petarda Kraków
 2. Srebro: WAGNER Filip WKS Grunwald Poznań 
 3. Brąz: BLADA Wiktor 10-ka Radomsko

Pistolet pneumatyczny mix: 

 1. Złoto: BOREK Julita Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa wraz z DŁUGOSZ Grzegorz ZKS Gwardia Zielona Góra 
 2. Srebro: JAROSIŃSKA Maja i ROSA Jakub ZKS Gwardia Zielona Góra 
 3. Brąz: NOWAK Agata Klub Sportowy ŚWIT Starachowice i MILIWEK Oskar Zawisza Bydgoszcz 

Pistolet pneumatyczny 60 strzałów kobiet:

 1. Złoto: KOREJWO Agnieszka Wojskowy Klub Sportowy "Flota" Gdynia 
 2. Srebro: BOREK Julita Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa 
 3. Brąz: TRAKIMAITE Vaida LITWA

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników. poniżej pełne rezultaty zawodów oraz galeria zdjęć.

Międzynarodowe zawody strzeleckie BALTIC CUP 2021 oraz Międzynarodowe zawody strzeleckie AMICUS CUP 2021 - Rezultaty (.pdf)

Międzynarodowe zawody strzeleckie BALTIC CUP 2021 oraz Międzynarodowe zawody strzeleckie AMICUS CUP 2021 - Rezultaty (SIUS)

Antoni Sołtys reprezentujący barwy klubowe Rawickiego Klubu Sportowego BOCK, został Mistrzem Polski Młodzików w konkurencji TRAP 75. Swój tytuł zdobył on na Strzelnicy WKS Śląsk Wrocław, podczas odbywających się tam Mistrzostw Polski Młodzików, pokonując w bezpośredniej walce drugiego Macieja Głowinkowskiego z WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka i trzeciego Macieja Włosińskiego ze Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy. Swój tytuł zdobył on wyrównując Rekord Polski Młodzików - 63/75 rzutków.

W trakcie wspominanych mistrzostw, zawodnik SKS Dwór Grunwaldzki Poznań, Maksymilian Witczak, zajął 5 miejsce w konkurencji 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30. Mistrzem Polski w tej konkurencji został Ivan Rakitski z KS Kaliber Białystok. Po zajęciu piątego miejsca w pistolecie szybkostrzelnym, Maksymilian Witczak został Wicemistrzem Polski młodzików w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Mistrzem Polski Młodzików w tej konkurencji został Wiktor Kopiwoda reprezentujący GROT Płock. Na zakończenie imprezy, zawodnik SKS Dwór Grunwaldzki Poznań wywalczył jeszcze 5 miejsce w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30 + 30, gdzie złoto zdobył ponownie Wiktor Kopiwoda - GROT Płock

Gratulujemy osiągniętych wyników

Mistrzostwa Polski Młodzików - Rezultaty (.pdf)

W dniach od 30 września do 3 października rozgrywano Finał Pucharu Polski w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin, na strzelnicy w Starachowicach. Julita Borek, zawodniczka SKS Dwór Grunwaldzki w Poznaniu zakończyła udział w tych zawodach wygrywając obie swoje konkurencje: 10m PISTOLET PNEUMATYCZNY 60 i 25m PISTOLET SPORTOWY 30+30.

Zakończył się również Finał Ligi Strzeleckiej PZSS w strzelaniu do rzutków, rozgrywany na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław, w dniach od 6 do 10 października 2021 roku. W tym roku tę rywalizację wygrała drużyna CWZS Zawisza Klub Strzelecki w składzie: Jakub Werys, Wiktor Kwieciński i Bartłomiej Seweryn. W meczu o złoty medal pokonali oni nasz czołowy klub Rawicki Klub Sportowy BOCK, który występował w składzie: Piotr Kowalczyk, Krzysztof Buniowski i Wojciech Lisiak. Gratulujemy kolejnego podium dla Rawicki Klub Sportowy BOCK. Na trzecim miejscu w tej rywalizacji znalazła się drużyna WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka.

W tym samym czasie, w rozgrywanym na tym samym obiekcie Finale Pucharu Polski (również w strzelaniau do rzutków) drużynowo wygrał Rawicki Klub Sportowy BOCK, pokonując CWZS Zawisza Klub Strzelecki i WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka. Na ten sukces złożyły się następujące wyniki: 3 miejsce Piotra Kowalczyka w finale SKEET 125 seniorów oraz drugie miejsce w finale TRAP 125 seniorów, zwycięstwo Krzysztofa Buniowskiego w konkurencji SKEET 125 juniorów, zwycięstwo Wojciecha Lisiaka w konkurencji TRAP 125 juniorów, start Wiktorii Lokś, która była jedyną zawodniczką w konkurencji TRAP 125 juniorek, Ponadto na uwagę zasługuje start zawodniczki Diana - MKS, Natalii Szamrej, która ustanowiła nowy Rekord Polski Finału w konkurencji SKEET 125 seniorek, uzyskując wynik 56/60 rzutków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy odniesionych wyników i zdobytych medali.

Finał Pucharu Polski - Starachowice - Rezultaty (.pdf)
Finał Pucharu Polski - Wrocław rzutki - Rezultaty (.pdf)
Finał Ligi Strzeleckiej - Wrocław rzutki - Rezultaty (.pdf)

W ostatni czasie odbyły się trzy ważne dla naszych zawodników imprezy: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Wrocław, 10-12.09), Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Bydgoszcz, 16-19.09). Wielkopolscy zawodnicy wystrzelali łącznie 13 medali indywidualnych.

Poniżej przedstawiamy naszych medalistów oraz linki do pełnych rezultatów. Wszystkim zawodnikom i trenerem gorąco gratulujemy!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: 

W dniu 20 czerwca zakończyły się Mistrzostwa Polski rozgrywane we Wrocławiu. Wielkopolscy strzelcy zakwalifikowali się do kilku finałów i zdobyli jeden medal. Wynikowo wyglądało to tak: 

✔️Pistolet szybkostrzelny mężczyzn: do finału zakwalifikował się Jakub Ćwikła z Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa i uplasował się na 6. miejscu.

✔️Pistolet pneumatyczny mix: duet Julita Borek i Przemysław Szemraj z Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa po meczu finałowym o brąz zajęli 4. miejsce, przegrywając z zawodnikami z Floty Gdynia. 

✔️Pistolet pneumatyczny kobiet: Dominika Borsuk z Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa po walce w finale i długim utrzymywaniu się na pozycjach medalowych ostatecznie zajęła 4. miejsce. Na 8. miejscu w tej konkurencji sklasyfikowano Beatę Bartków - Kwiatkowską z WKS Grunwald Poznań.

✔️Pistolet sportowy kobiet: Julita Borek również z Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa po bardzo wyrównanym strzelaniu w finale zdobyła srebrny medal i została Wicemistrzynią Polski 2021, ustępując jedynie Joannie Wawrzonowskiej z Flota Gdynia.

Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn 2021 - Rezultaty (.pdf)

W dniu 6 marca 2021 roku po raz kolejny Hala sportowa w Sierakowie – Rawiczu przy ul. Przyjemskiego 35 przekształciła się w strzelnicę pneumatyczną i gościła zawodników z całego kraju, na Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych. Zawodnicy, którzy wzięli udział w zawodach, reprezentowali następujące kluby strzeleckie: Klub Strzelecki "AGAT" Złotoryja, BK Jelenia Góra, GKS "GRYF" Grodzisk Wlkp., ZKS "GWARDIA" Zielona Góra, WKS "ŚLĄSK" Wrocław, Stowarzyszenie KS "AMATOR" Wrocław, SS "BELLONA" Kalisz, Klub Strzelecki LOK "IGNIS" Wrocław, Klub Strzelecki LOK Dąbrowa Górnicza, KSS LOK "VIS" Gostyń, CWZS "ZAWISZA" Bydgoszcz Klub Strzelecki, CWKS "LEGIA" Warszawa, Gorzowski Młodzieżowy Klub Sportowy LOK "KADET", KS "COLT" Łódź, Stowarzyszenie "SKORPION" Polkowice, KŻR LOK Leszno, WKS "GRUNWALD" Poznań, KKS "POLONIA" Jelenia Góra, Klub Strzelecki "ERMADOR" Bielsko Biała, Lubońskie Bractwo Kurkowe, SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" Poznań, KS "LESNA" Leszno, KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz, UKS "DELFIN" Biedrusko, TS "WISŁA" Kraków, Jaworski Klub Strzelecki „UR”, WKS "WAWEL" Kraków oraz Rawicki Klub Sportowy BOCK. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach Ppn 40 i Kpn 40, w klasyfikacjach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Zawody odbywały się w formule OPEN – każda z klasyfikacji była prowadzona łącznie dla kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa kończyły superfinały pistoletu i karabinu. Wyśmienita organizacja zawodów, którą zapewniają członkowie RKS "BOCK" w Rawiczu, pozwoliła na sprawne przeprowadzenie Mistrzostw. Wszystkim startujących gratulujemy osiągniętych wyników i już dziś zapraszamy za rok, na kolejne Mistrzostwa do gościnnego Rawicza.

Zapraszamy na kolejną edycję Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, organizowanych przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego i Rawicki Klub Sportowy "BOCK". Impreza odbywa się 6 marca 2021 roku, w Rawiczu w Hali Sportowej Szkoły Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu, ul. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego 35, 63-900 Rawicz. Zgłoszenia w terminie do 22 lutego 2021 tylko na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie internetowej Organizatora - RKS "BOCK" Rawicz. Formularz proszę pobrać, wypełnić i zapisać w niezmienionym formacie. Przesłać na adres klubowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie wątpliwości, proszę o kontakt: 605 583 119 – Ryszard Kapłon.

Link do strony Mistrzostw Wielkopolski na witrynie RKS "BOCK" Rawicz

Link do pliku zgłoszenia na witrynie RKS "BOCK" Rawicz

Strzelcy z dwóch poznańskich klubów - WKS Grunwald Poznań i SKS Dwór Grunwaldzki w Poznaniu oraz zawodnik z UKS Delfin Biedrusko, wzięli udział w zawodach w Pucku, które rozgrywały się w dniach 11-14 lutego. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom i kilkakrotnie stawali na podium: Marta Buksa w karabinie pneumatycznym juniorek, Maksymilian Witczak i Stanisław Kozłowski w pistolecie pneumatycznym juniorów, Julita Borek w pistolecie pneumatycznym seniorek. 

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom!

Z pełnymi wynikami można zapoznać się tutaj:

Wyniki naszych zawodniczek i zawodników oraz galeria zdjęć poniżej.

W dniu 30 stycznia 2021 roku, na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka, rozegrano Finał Ligi Strzeleckiej PZSS za rok 2020. W dyscyplinie pistolet zwycięstwo odniosła drużyna SKS Dwór Grunwaldzki Poznaniu, w składzie: Julita Borek, Dominika Borsuk i Stanisław Kozłowski, pod czujnym okiem trenera Przemysława Szemraja, pokonując w bezpośrednim pojedynku o pierwsze miejsce drużynę gospodarzy, WKS ŚLĄSK Wrocław. Gratulujemy osiągniętego sukcesu. Jednocześnie należy przypomnieć, że w tych samych rozgrywkach, w dyscyplinie strzelba gładkolufowa, pierwsze miejsce zajęła inna drużyna z Wielkopolski Rawicki Klub Sportowy BOCK.

Mistrzostwa Polski Juniorów, w dyscyplinach pistolet i karabin, odbyły się na obiekcie w Bydgoszczy, w dniach 24-27 września 2020 roku. W tej części zawodów, bez strzelby głodkolufowej, w klasyfikacji województw Wielkopolska zajęła 4 miejsce (145 pkt), ustępując województwom: lubuskiemu (1 miejsce i 182 pkt), kujawsko-pomorskiemu (2 miejsce i 172 pkt) oraz dolnośląskiemu (3 miejsce i 156 pkt). Medale dla naszych klubów w tej imprezie zdobywali:

 • Filip Wagner - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, pierwsze miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30,
 • Dominika Borsuk - SKS "Dwór Grunwaldzki" Poznań, drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30 oraz drugie miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów juniorki,
 • Łapaczyński Mikołaj SKS "INTERCONTINENTAL" w Pile - 2 miejsce i srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30 juniorów (konkurencja nieolimpijska),
 • Marta Buksa - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka - 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 50m Karabin dowolny 3x40 juniorki,
 • Aleksandra Zaparucha, Marta Buksa i Anna Sieroń - Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorki - Drużynowo.

W dniach od 01.10 - 04.10.2020, na strzelnicy WKS "ŚLĄSK" Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin. Wyśmienity start w tej imprezie zanotowała Julita Borek SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która zdobyła złoty medal i tytuł mistrzowski w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 oraz brązowy medal w Pistolecie pneumatycznym. W finale Pistoletu pneumatycznego mieliśmy trzy zawodniczki z Wielkopolski. Poza Julitą, 5 miejsce zajęła druga z reprezentantek Dworu Grunwaldzkiego - Dominika Borsuk, a 8 miejsce wywalczyła Beata Bartków-Kwiatkowska z Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" Poznań - Sekcja Strzelecka. Dodatkowo Mix SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, w składzie Dominika Borsuk, Stanisław Kozłowski zdobył brązowy medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego. W meczu o trzecie miejsce pokonali oni Mix Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" Poznań, który wystąpił w składzie: Beata Bartków-Kwiatkowska i Filip Wagner.

Podczas rozgrywanych od 08.10 - 11.10.2020 roku, na strzelnicy WKS "ŚLĄS" Wrocław, Mistrzostw Polski Młodzików, niesamowitą formę i skuteczność zaprezentował zawodnik SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - Maksymilian Witczak, który zdobył trzy złote medale i tym samym został potrójnym Mistrzem Polski, w następujących konkurencjach:

1. 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30,
2. 10m Pistolet pneumatyczny,
3. 25m Pistolet sportowy 30+30.

Gratulujemy tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych udanych startów. Szczególne słowa uznania kierujemy również do jego trenera, Przemysława Szemraja. 

W dniach 9-13 września br. strzelnica Wojskowego Klubu Sportowego "ŚLĄSK" Wrocław gościła zawodników z całej Polski na najważniejszych zawodach w kategorii junior młodszy, czyli na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży / Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. 232 zawodników rywalizowało w konkurencjach karabinowych, pistoletowych oraz w konkurencjach strzelań do rzutków.

Nasze województwo zajęło drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji województw. Na pierwszym stopniu podium woj. kujawsko - pomorskie, a na trzecim woj. lubuskie. Z medalami indywidualnymi do domów wrócili: srebrnym - Gabriela Świerczyńska (WKS GRUNWALD Poznań) w konkurencji Karabin pneumatyczny, srebrnym - Natalia Brzezińska (RKS BOCK Rawicz) w konkurencji Trap 100, srebrnym - Stanisław Kozłowski (SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu) w konkurencji Pistolet pneumatyczny, srebrnym - Cezary Rajewski (SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu) w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 3x20, srebrnym - Alan Łapiński (MKS DIANA Poznań) w konkurencji Skeet 100.

Na III Rundzie Pucharu Polski, rozegranej w dniach 3-6 września w Bydgoszczy, nasi strzelcy z dwóch poznańskich klubów: SKS "Dwór Grunwaldzki" w Poznaniu i Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, specjalizujący się w pistolecie, zanotowali bardzo wysokie rezultaty. Bardzo cieszy wysoka forma naszych kadrowiczów, którzy we wszystkich rozegranych dotychczas zawodach, stawali na podium różnych konkurencji w których startowali. Szczegółowe rezultaty zamieszczamy poniżej: 

III RUNDY PUCHARU POLSKI - BYDGOSZCZ 2020 (.pdf)

Krótka prezentacja naszych medalistów:

Poznańska Strzelnica Myśliwska "LIZAWKA" już kolejny raz w tym roku gościła najlepszych zawodników w konkurencjach śrutowych. W zawodach udział wzięła rekordowa ostatnio liczba 98 zawodników z 16 klubów, z całej Polski w ramach II Rundy Pucharu Polski, której bezpośrednim organizatorem był MKS "DIANA" w Poznaniu.

Rekody również padły w sportowej rywalizacji. W konkurencji Trap 125 Seniorów z wynikiem 47 rywalizację wygrał Tomasz Pasierbski (ŚLĄSK Wrocław) tym samym wyrónując Rekord Polski Finału. W tej samej konkurencji w grupie wiekowej juniorów z wynikiem 46 Nowy Rekord Polski Finału ustanowił Daniel Mrozek (ŚLĄSK Wrocław). Należy tutaj jeszcze dodać, że uzyskany przez Daniela wynik, jest równy z aktualnym Rekordem Europy. W konkurencji Skeet 125 Juniorek również Nowym Rekordem Polskim może pochwalić się Wiktoria Włodarczyk (ŚLĄSK Wrocław), której konkurencję zakończyła wynikiem 81. Na zakończenie zawodów dotychczasowy Rekord Polski w konkurencji Skeet 75 Open pobił Miłosz Jakóbczyk (EXPERT Jaworzno).

poniżej pełne rezultaty zawodów:

II Runda Pucharu Polski - strzelba - Poznań 2020 (.pdf)

W miniony weekend w Ustce odbyła się II Runda Pucharu Polski. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Wybrzeża. W zawodach brało udział czworo zawodników z Wielkopolskich klubów, będących polskimi kadrowiczami.

I tak:

Dominika Borsuk - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zdobyła złoty medal w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30, a także zajęła 4. miejsce w pistolecie pneumatycznym.

Julita - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zdobyła srebrny medal w konkurencji PSP 30+30 (w kwalifikacjach ustanawiając swoją życiówkę na 581 punktów) . W pneumatyku Julita zajęła ostatecznie 7. miejsce (do finału wchodząc z pierwszego miejsca z wynikiem 574 punktów).

W zakończonej w niedzielę, na 1 Rundzie Pucharu Polski w strzelaniach do rzutków, które odbyły się na obiekcie CWZS Zawisza Klub Strzelecki emocji nie brakowało. Zawodnicy Krzysztof Buniowski oraz Kacper Baksalary reprezentujący Rawicki Klub Sportowy BOCK ustanowili dwa nowe Rekordy Polski w konkurencji Skeet 125 Juniorów, finalnie zajmując 1 i 3 miejsce. Natalia Szamrej z Diana - MKS na najwyższym stopniu podium w konkurencji Skeet 125 Seniorek. W konkurencji Trap 125 Seniorów Piotr Kowalczyk z Rawickiego Klubu Sportowego BOCK zajął 2 miejsce, natomiast w tej samej konkurencji w kategorii juniorów 3 miejsce wywalczył zawodnik Diana - MKS, Alan Łapiński. Również w konkurencji Trap 125 Juniorek Patrycja Janiak zawodniczka KSS LOK Bursztyn do domu wróciła ze złotem.

Wojskowy Klub Sportowy "ŚLĄSK" Wrocław był organizatorem I Rundy Pucharu Polski w konkurencjach karabinowych i pistoletowych, pierwszych zawodów PZSS po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z ogólnoświatową pandemią. Nasze województwo reprezentowali zawodnicy z Rawickiego Klubu Sportowego "BOCK", Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" w Poznaniu oraz Sekcji Strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" w Poznaniu, a jak strzelali możecie zobaczyć poniżej.

PISTOLET

🔫 Pistolet Standard 3x20

- BOREK Julita - 16 m-ce (537-6x)

Po długiej nieobecności wracamy na zawody strzeleckie ujęte w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego. 

Poniżej prezentujemy wykaz organizowanych zawodów strzeleckich w konkurencjach śrutowych:

 • 27.07-02.08 - Mistrzostwa Strefowe (Bydgoszcz, Wrocław, Warszawa, Starachowice)
 • 17-19.07 - I Runda Pucharu Polski OPEN (Bydgoszcz)
 • 23-26.08 - I Runda Pucharu Polski (Bydgoszcz)
 • 16-19.08 - Puchar Prezesa (Wrocław)
 • 20-23.08 - II Runda Pucharu Polski (Ustka)
 • 20-23.08 - Mistrzostwa Wybrzeża (Ustka)

Polscy zawodnicy w rankingu najlepszych zawodników Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej (ESC) [aktualizacja: 01.05.2020]

Polscy zawodnicy w rankingu najlepszych zawodników Międzynarodowej Federacji Sportu Strzeleckiego (ISSF) [aktualizacja: 01.05.2020]

Za nami VI edycja Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych, rozgrywanych na Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rawiczu - Sierakowie. W zawodach wystartowało 140 zawodniczek i zawodników z 21 krajowych ośrodków strzeleckich, zlokalizowanych w: Poznaniu, Zielonej Górze, Lesznie, Kaliszu, Wrocławiu, Biedrusku, Złotoryi, Wieleniu, Jeleniej Górze, Grodzisku Wielkopolskim, Polkowicach, Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Luboniu, Gostyniu i miejscowym Rawiczu. Dzięki zaangażowaniu działaczy miejscowego Rawickiego Klubu Sportowego "BOCK", impreza jak zwykle miała stosowną oprawę i świetną organizację. Podczas kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono 8 Mistrzów Wielkopolski oraz 2 zwycięzców Superfinałów, którzy z imprezy wyjechali na rowerach. 

Na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław, od 1 do 4 sierpnia 2019 roku, odbywały się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, w dyscyplinach pistolet i karabin. Największym sukcesem naszych zawodniczek i zawodników, startujących w tej imprezie, jest Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30 mężczyzn, zdobyte przez Filipa WAGNERA z WKS Grunwald w Poznaniu. Wartościowy wynik uzyskała również Julita BOREK z SKS Dwór Grunwaldzki w Poznaniu, która w konkurencji Pistolet sportowy 30+30 kobiet była o krok od zdobycia medalu, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. 

W czwartek, pierwszego dnia zawodów, rozegrano jedną konkurencję, Pistolet centralnego zapłonu 30+30 mężczyzn. Wystartował w niej jeden zawodnik z naszego województwa - Stanisław KRAWCZYK, reprezentujący barwy KSS LOK Bursztyn w Kaliszu, który zajął 18 miejsce z wynikiem 531-6x. Konkurencje wygrał Piotr DANILUK z WKS Flota Gdynia, uzyskując wynik 577-18x. Drugie miejsce zajął Oskar MILIWEK CWZS Zawisza Bydgoszcz Klub Strzelecki (577-18x), a trzecie Tomasz WAWRZONOWSKI - WKS Flota Gdynia (574-16x).

W dniach od 22 do 27 lipca 2019 roku, na obiektach w Zielonej Górze i Poznaniu, rozgrywano XXV Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - LUBUSKIE 2019. Województwo wielkopolskie, w klasyfikacji województw, zajęło w tej imprezie VI miejsce, zdobywając 91 pkt, tyle samo co reprezentacja województwa lubuskiego, która zajęła V miejsce, wyprzedzając nas dzięki lepszej klasyfikacji medalowej. Klasyfikację tę wygrało woj. mazowieckie (141 pkt), przed woj. pomorskim (127 pkt) i woj dolnośląskim (101 pkt). Na czwartym miejscu sklasyfikowano woj. podlaskie (101 pkt). Dużym zaskoczeniem jest brak w szóstce najlepszych województw, woj. kujawsko - pomorskiego, które zdobywając 90 pkt zostało sklasyfikowane na siódmym miejscu, ustępując o 1 pkt lubuskiemu i wielkopolskiemu.

Zawodnicy naszych klubów zdobyli dwa medale: srebrny - BOBKIEWICZ Nikodem z MKS DIANA Poznań w konkurencji SKEET 100 juniorzy młodsi oraz brązowy - KOZŁOWSKI Stanisław SKS DWÓR GRUNWALDZKI Poznań w konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 50 strzałów - juniorzy młodsi. 

W dniach od 20-23 czerwca 2019 r., na obiekcie ZKS Gwardia Zielona Góra, odbywały się zawody: III Runda Pucharu Polski i VII Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego. Po drugim dniu zawodów, dotarły do nas z Zielonej Góry wyśmienite wiadomości. Julita Borek, zawodniczka Dworu Grunwaldzkiego Poznań - Strzelecki Klub Sportowy, zwyciężyła w finale konkurencji 25m pistolet sportowy 30+30 seniorek, pokonującym w nim Natalię Król WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka, która wygrała kwalifikacje (Dokładna 96-98-96/ 290; Szybka 95-98-98/ 291) 581-16x i Wiolettę Pawluczek Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy (Dokładna 97-95-97/ 289; Szybka 94-96-98/ 288) 577-13x. Julita Borek do finału wchodziła z trzecim wynikiem kwalifikacji (Dokładna 94-98-98/ 290; Szybka 93-95-96/ 284) 574-14x. Tuż za miejscami dającymi awans do finału, na 9 miejscu, zawody zakończyła Magdalena Żurczak Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy (273/247) 520-5x.

W dniach od 14 do 16 czerwca, na strzelnicy WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka, rozgrywane były zawody: Złoty Muszkiet, Złota Krócica, Złoty Rzutek. Zawody w konkurencjach nieobjętych programem FOOM miały status Mistrzostw Polski.

W konkurencji Pistolet sportowy 30+30 Juniorzy młodsi zwycięstwo i tytuł Mistrza Polski zdobył Stanisław KOZŁOWSKI (Dokładna 87-92-95/ 274; Szybka 89-92-99/ 280) 554-7x, reprezentujący Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy - gratulujemy wyniku i zdobytego tytułu mistrzowskiego. Drugie miejsce zajął BLADA Wiktor Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "10-ka" Radomsko (Dokładna 90-93-90/ 273; Szybka 91-95-93/ 279) 552-9x, a na trzecim miejscu podium stanął CYDZIK Jakub z ZKS Gwardia Zielona Góra (Dokładna 86-93-89/ 268; Szybka 96-90-95/ 281) 549-10x. Na dziesiątym miejscu uplasował się inny zawodnik Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy - Maksymilian ZAWADZKI (534-6x), a 21 lokatę zajął kolejny zawodnik Dworu Grunwaldzkiego - ĆWIKŁA Jakub (520-8x).

W dniach od 16 do 19 maja 2019 roku, na strzelnicy CWZS Zawisza Klub Strzelecki w Bydgoszczy, odbywa się II Runda Pucharu Polski, w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin. Już w piątkowych startach zaprezentowali się zawodnicy z naszego województwa. Filip Wagner Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka zajął 7 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów. Do finału konkurencji wchodził on również z 7 wynikiem (89-93-90-95-94-91) 552 pkt. konkurencje wygrał Jakub Rabczuk ZKS Gwardia Zielona Góra, przed Gabrielem Chojnowskim KS Kaliber Białystok i Wiktorem Bladą z Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "10-ka" Radomsko. W tej samej konkurencji wystartował jeszcze Mateusz Szczepański Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy, który z wynikiem 519 pkt zajął 28 miejsce.

Zdecydowanie lepiej poszło Filipowi Wagnerowi w konkurencji 25m pistolet sportowy 30+30 juniorów, gdzie zajął drugie miejsce z wynikiem (91-93-97-97-96-99) 573 pkt. Konkurencję wygrał Jakub Rabczuk (97-98-96-92-95-96) 574 pkt, a trzecie miejsce zajął Paweł Sadowski KS Kaliber Białystok (93-94-95-97-95-94) 568 pkt. Przed Filipem jeszcze start w pistolecie szybkostrzelnym.

Zakończyły się jubileuszowe zawody 50 Grand Prix of Liberation, odbywające się od 1 do 6 maja w czeskim Pilznie. W tych dużych międzynarodowych zawodach bierze udział aż 38 państw z całego świata, a w rozgrywanych konkurencjach nie zabrakło dobrych występów zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. W pistolecie pneumatycznym kobiet strzelała Julita BOREK z Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy. Do finału zabrakło jej 16 punktów, a uplasowała się ostatecznie na 45 miejscu. Finał tej konkurenci wygrała Niemka EDER Josefin, przed swoją rodaczką SKERIES Michelle i reprezentantka Chorwacji - OMAZIČ Maeta. W finale tej konkurencji piąte miejsce zajęła nasza Mistrzyni Europy Klaudia BREŚ z CWZS Zawisza Klub Strzelecki, która wchodziła do finału z drugim wynikiem kwalifikacji (575) ustępując pierwszej zawodniczce jedynie centralnymi dziesiątkami. Julita nieźle poradziła sobie także w konkurencji pistoletu sportowego, gdzie uplasowała się w pierwszej połowie światowej stawki zdobywając 567 punktów, do finału tracąc tylko 7 punktów. Finał wygrała Czeszka DĚDOVÁ Anna, przed dwoma reprezentantkami Niemiec: SKERIES Michelle i EDER Josefin.

W dniach od 1 do 5 maja, w nadmorskiej Ustce, odbywały się Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża w strzelectwie sportowym, których organizatorem byli: Polski Związek Strzelectwa Sportowego, pomorski Związek Strzelectwa Sportowego i Gdyński Klub Strzelecki „Flota”. Nie zabrakło na nich naszych zawodniczek i zawodników, powołanych na odbywającą się w trakcie tych zawodów konsultację szkoleniową. Powołania otrzymali: Marta Buksa (karabin) WKS „Grunwald” Poznań, Aleksandra Zaparucha (karabin) „Grunwald” Poznań, Filip Wagner (pistolet) WKS „Grunwald” Poznań, Dominka Borsuk (pistolet) SKS „Dwór Grunwaldzki” w Poznaniu oraz Stanisław Kozłowski (pistolet) SKS „Dwór Grunwaldzki” w Poznaniu.

Spośród naszych zawodniczek i zawodników, medale zdobyli:

 • złoty w konkurencji 25 m Pistolet sportowy 30+30 strzałów - juniorzy – Filip Wagner WKS „Grunwald” Poznań,
 • srebrny w konkurencji 50 m Karabin dowolny 3x40 strzałów – juniorki - Aleksandra Zaparucha „Grunwald” Poznań,
 • brązowy w konkurencji 50 m Karabin dowolny 60 strzałów leżąc – juniorki - Marta Buksa  WKS „Grunwald” Poznań,
 • brązowy w konkurencji 10 m Karabin pneumatyczny 60 strzałów – juniorki – Aleksandra Zaparucha „Grunwald” Poznań,
 • brązowy w konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – juniorzy – Filip Wagner WKS „Grunwald” Poznań,
 • brązowy w konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 50 strzałów – juniorzy młodsi – Stanisław Kozłowski SKS „Dwór Grunwaldzki” w Poznaniu,
 • brązowy w konkurencji 25 m Pistolet sportowy 30+30 strzałów – juniorzy młodsi – Stanisław Kozłowski SKS „Dwór Grunwaldzki” w Poznaniu.

Ponadto złoty medal w konkurencji 10 m Karabin pneumatyczny mix, wywalczyła Aleksandra Zaparucha „Grunwald” Poznań, która wystartowała w parze z Kacprem Sadowskim, reprezentującym barwy klubowe „Sokół” Zduńska Wola. W tej samej konkurencji srebrny medal zdobyła Marta Buksa  WKS „Grunwald” Poznań, która startowała w parze z Sebastianem Pokorowskim z CWZS „Zawisza” Bydgoszcz Klub Strzelecki. 

W dniach od 25 do 28 kwietnia, na strzelnicy WKS "Śląsk" Wrocław odbywała się I Runda Pucharu Polski w dyscyplinach pistolet i karabin. W zawodach nie brakowało bardzo dobrych występów zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. Nasza czołowa juniorka Dominika Borsuk ze Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" Poznań stanęła na drugim stopniu podium w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX. W tej rywalizacji wystąpiła ona w parze z Michałem Jordankiem, reprezentującym barwy klubowe "BLASTER" Bielsko-Biała. Konkurencję wygrała para z ZKS "Gwardia" Zielona Góra, występująca w składzie: Jarosińska Maja, Rosa Jakub. Na trzecim miejscu sklasyfikowano drugą drużynę KS "Kaliber" Białystok w składzie: JURASZ Kacper i SZEWC Kinga. W tej samej konkurencji 6 miejsce zajął MIX Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" Poznań w składzie: Przemysław Szemraj i Julita Borek.

Kwalifikacje w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorek wynikiem 561 wygrała Dominika Borsuk. Niestety w finale tej konkurencji zajęła ona 6 miejsce. Finał wygrała Maja Jarosińska z ZKS "Gwardia" Zielona Góra, przed Zuzanną Jarlaczyńską i Hanną Jarlaczyńską - obie reprezentują barwy klubowe ŚTS Tychy. Dominika Borsuk ze Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" Poznań, bardzo dobrze poradziła sobie także w konkurencji z pistoletu sportowego. Trzecie miejsce w kwalifikacjach (551 pkt) i 4 miesjce w finale. Konkurencję wygrała Maja Jarosińska ZKS "Gwardia" Zielona Góra, przed Julią Chwedczuk "Dragon" Siedlce i Zuzanną Perko "Tarcza" Goleniów.

Julita BOREK Strzelecki Klub Sportowy "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, reprezentująca Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, uzyskując wynik 563, zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego, odbywających się w Bydgoszczy Akademickich Mistrzostw Polski. Pierwsze miejsce zajęła Wioletta Pawluczek z AWF Katowice, uzyskując wynik 564, czyli zaledwie o jeden punkt więcej. Gratulujemy następnego wyśmienitego startu naszej zawodniczki.

W dniach od 16 do 25 marca 2019 roku, w Chorwackim Osijeku odbywały się Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych. W składzie Reprezentacji Polski na tę imprezę znalazły się dwie zawodniczki Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu: juniorka, Dominika Borsuk i Julita Borek, które wystąpiły w konkurencji pistoletu pneumatycznego 10m. Największy sukces spośród zawodniczek i zawodników Reprezentacji Polski startujących w Mistrzostwach, odniosła Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz Klub Strzelecki), która zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. 

Dominika Borsuk zajęła 31 miejsce indywidualnie, uzyskując wynik 556 pkt. Był to najlepszy start spośród naszych reprezentantek. W tej samej konkurencji 32 lokatę zajęła Maja Maria Jarosińska (ZKS GWARDIA Zielona Góra) - 555 pkt, a na 39 miejscu swój start zakończyła Oliwia Dąbrowska (ŚTS Tychy) - 553 pkt. W konkurencji sklasyfikowano 62 zawodniczki. Wyniki naszych reprezentantek dały łącznie 8 miejsce drużynowo (1664 pkt), co pozwoliło naszej drużynie na awans do 1/4 finału. Tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła TARHAN Sevval Ilayda (TUR), drugie miejsce zajęła KOLODA Nadezhda (RUS), a brązowy medal wywalczyła KILADZE Lizi (GEO). Kwalifikacje drużynowe, wygrała reprezentacja Niemiec przed Turcją i Rosją. W 1/4 Finału Polki pokonały drużynę Niemek. Ostatecznie nasza drużyna juniorek zajęła 4 miejsce. W walce o brązowy medal uległa ona reprezentacji Turcji. Gratulujemy postawy i osiągniętego wyniku. Należy pamiętać, że dziewczyny wchodziły do półfinału z ósmego miejsca, pokonując w ćwierćfinale drużynę Niemek, które wczoraj wygrały kwalifikacje drużynowe. Należy także odnotować fakt, że wynik naszej drużyny juniorek z kwalifikacji (1664 pkt) jest nowym rekordem Polski.

Julita BOREK zajęła 33 miejsce w pistolecie pneumatycznym kobiet (560 pkt). Najlepszy wynik z Polek osiągnęła Klaudia BREŚ (CWZS Zawisza Bydgoszcz Klub Strzelecki) która uzyskując wynik 576 pkt, weszła na piątym miejscu do Finału konkurencji. Trzecia z naszych reprezentantek - Natalia KRÓL (WKS Śląsk Wrocław - Sekcja strzelecka - 572 pkt) zajęła wysokie 14 miejsce. Nasza drużyna zakwalifikowała się na 4 miejscu, do Finału konkurencji drużynowej. Pierwszym rywalem była drużyna Niemek. Najlepsze drużyny kwalifikacji to Rosja, Węgry i Ukraina. Kwalifikacje wygrała MAJOR Veronika (HUN - 578 pkt) przed STEINER Sylvia (AUT - 577 pkt) i MEDVEDEVA Svetlana (RUS - 577 pkt).

W sobotę 9 marca 2019 roku, po raz piąty gościliśmy w Rawiczu na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych. W zawodach wzięło udział 157 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach Ppn 40 i Kpn 40, w klasyfikacjach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Zawody odbywały się w formule OPEN – każda z klasyfikacji była prowadzona łącznie dla kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa kończyły finały pistoletu i karabinu, do których kwalifikowało się 2 najlepszych seniorów oraz po czterech najlepszych juniorów i juniorów młodszych, również w formule OPEN, bez podziału na zawodników i zawodniczki. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć chociażby to, że wzięli w nich udział: aktualny Mistrz Świata – Tomasz Bartnik, reprezentujący CWKS "LEGIĘ" Warszawa, nasza medalistka olimpijska – Sylwia Bogacka z ZKS "GWARDIA" Zielona Góra oraz reprezentantki naszego kraju – Paula Wrońska z Klubu Strzeleckiego LOK "LIDER AMICUS" Lębork i Karolina Kowalczyk z WKS "ŚLĄSK" Wrocław. W zawodach wystąpiła również zawodniczka kadry juniorów - Karolina Pawlak, reprezentująca barwy ZKS "GWARDIA" Zielona Góra. W mistrzostwach startowali zawodnicy następujących klubów spoza Wielkopolski: ZKS "GWARDIA" Zielona Góra, Klub Strzelecki "AGAT" Złotoryja, Karkonoski Klub Sportowy "POLONIA" Jelenia Góra, "SKOPRPION" Polkowice, CWKS "LEGIA" Warszawa, WKS "ŚLĄSK" Wrocław, Klub Strzelecki LOK "LIDER AMICUS" Lębork, SKSS "DRAGON" Siedlce, WKS "WAWEL" Kraków, KS „STRZELEC” Żyrardów, KS LOK Dąbrowa Górnicza oraz KS „AMATOR” Wrocław. Nie zawiedli też najlepsi zawodnicy z naszego województwa, reprezentujący następujące kluby: SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, WKS "GRUNWALD" Poznań, RKS "BOCK" Rawicz, UKS "LESNA" Leszno, KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz, SS "BELLONA" Kalisz, MKS „MUSZKIET” Wieleń, GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, SKS „INTERCONTINENTAL” Piła, KSS LOK „VIS” Gostyń, UKS "DELFIN" Biedrusko oraz KŻR LOK Leszno. Wśród nich nie zabrakło Dominiki Borsuk i Stanisława Kozłowskiego - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu oraz Filipa Wagnera z WKS "GRUNWALD" Poznań - reprezentantów naszego kraju z kadry juniorów.

Zapraszamy na kolejną edycję Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, organizowanych przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego i Rawicki Klub Sportowy "BOCK". Impreza odbywa się 7 marca 2020 roku, w Rawiczu w Hali Sportowej Szkoły Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu, ul. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego 35, 63-900 Rawicz. Zgłoszenia w terminie do 21 lutego 2020 tylko na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie internetowej Organizatora - RKS "BOCK" Rawicz. Wypełniamy druk zgłoszenia wyślij jako załącznik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie wątpliwości, proszę o kontakt: 605 583 119 – Ryszard Kapłon.

Link do strony Mistrzostw Wielkopolski na witrynie RKS "BOCK" Rawicz

Link do pliku zgłoszenia na witrynie RKS "BOCK" Rawicz

W dniach od 14 do 17 lutego 2019 roku, w Złotoryi odbywają się MIĘDZYNARODOWE ZAWODY KLASYFIKACYJNE PZSS w strzelaniu z broni pneumatycznej "WIELKI PUCHAR KACZAWY". Spośród naszych klubów z Wielkopolski, do zmagań przystąpili zawodnicy Sekcji Strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" w Poznaniu, Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu i Rawickiego Klubu Sportowego BOCK.

W piątek, 15 lutego, wyśmienicie startowała zawodniczka WKS "GRUNWALD" Poznań - Aleksandra Zaparucha, która wygrała w finale konkurencji Karabin pneumatyczny 60 strz.- juniorki, wchodząc do niego z trzecim wynikiem kwalifikacji. Wynik finału: 246 pkt / eliminacji 614,6 pkt. Bardzo dobry start odnotowali także nasi juniorzy w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strz. Finał konkurencji wygrał Filip Wagner z WKS "GRUNWALD" Poznań (finał: 228,3 pkt / eliminacje 547 pkt - 3 miejsce). Czwarte miejsce w tym samym finale zajął zawodnik SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, Stanisław Kozłowski (7 miejsce w eliminacjach - 536 pkt). Na szóstym miejsce zmagania w pistolecie pneumatycznym zakończył Jan Zaborowski z WKS "GRUNWALD" Poznań, który wchodził do finału z 5 piątym wynikiem - 544 pkt. Spośród seniorów strzelających pistolet pneumatyczny, trzecie miejsce w finale zajął nasz trener koordynator kadry wojewódzkiej Przemysław Szemraj z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Do finału wchodził on z piątym wynikiem kwalifikacji - 561 pkt. W finałach wystartowały jeszcze: Dominika Borsuk z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajmując piąte miejsce w rywalizacji juniorek z pistoletu pneumatycznego oraz Julita Borek z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która również zajęła piąte miejsce w rywalizacji seniorek, w tej samej konkurencji. Ponadto siódme miejsce w finale Karabinu pneumatycznego juniorów zajął Jakub Zaremba z RKS "BOCK" Rawicz.

W dniach od 19 do 27 stycznia 2019 roku, w Monachium rozgrywano zawody strzeleckie H&N Cup München-Hochbrück. W naszych barwach narodowych wystartowały w nich dwie nasze zawodniczki z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu: Julita Borek i Dominika Borsuk.

W środę, 23 stycznia, Dominika Borsuk, w pierwszym swoim starcie podczas H&N Cup München-Hochbrück, zajęła 36 miejsce, na 73 sklasyfikowane zawodniczki, w konkurencji 10m pistolet pneumatyczny juniorek, osiągając wynik 555 pkt. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza zawodniczka osiągnęła najlepszy wynik, spośród startujących w tych zawodach Polek. 

Od 11 do 13 stycznia 2019 roku, w Czeskim Pilźnie rozgrywane są międzynarodowe zawody strzeleckie "Grand Prix Pilzno". Jest to pierwsza okazja do startów naszych kadrowiczów, wśród których nie zabrakło reprezentantów klubów z Wielkopolski. W pierwszym dniu startów, 11 stycznia, w pistolecie juniorek wygrała Oliwia Dąbrowska (ŚTS Tychy) ustanawiając jednocześnie nowy (finałowy) rekord Polski. W tej samej konkurencji, Dominika Borsuk z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajęła w finale 6 miejsce, wchodząc do niego z wynikiem 547 pkt. W pistolecie kobiet drugie miejsce zajęła Natalia Król (WKS Śląsk Wrocław) a trzecie Sławomira Szpek (WKS Flota Gdynia). W tym samym finale 5 miejsce zajęła Julita Borek z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która wchodziła do finału z wynikiem 568 pkt, który dał jej czwarte miejsce w kwalifikacjach. Dla obu naszych zawodniczek były to pierwsze starty międzynarodowe, tym bardziej gratulujemy więc osiągniętych wyników.

Od 7 do 9 grudnia 2018 roku, na strzelnicy ZKS Gwardia Zielona Góra, odbywały się Zawody klasyfikacyjne - X Memoriał Stanisława Maruchy. W piątek, który był pierwszym dniem rywalizacji, świetny występ zanotował MIX w konkurencji pistolet pneumatyczny, który wystąpił w składzie Julita BOREK  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu oraz Filip WAGNER  Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, wygrywając tę konkurencję. Gratulujemy wyniku naszej wielkopolskiej parze strzelców, z dwóch poznańskich klubów. Ten duet wygrał zarówno kwalifikacje - łącznym wynikiem 741 pkt, jak i finał konkurencji, gdzie zgromadził łącznie 466,8 pkt, zdecydowanie wyprzedzając drugi MIX w składzie Maja JAROSIŃSKA, Jakub ROSA z ZKS Gwardia Zielona Góra 2.

Sobota też była bardzo dobrym dniem dla naszych zawodników startujących w zawodach klasyfikacyjnych na strzelnicy ZKS Gwardia Zielona Góra. Julita BOREK  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wygrała rywalizację w pistolecie pneumatycznym seniorek, strzelając w kwalifikacjach wynik 578 pkt, o jeden punkt mniej od Rekordu Polski, który wyrównała na poprzednich zawodach w Białymstoku. Przemysław SZEMRAJ  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, nasz trener koordynator kadry wojewódzkiej, zajął trzecie miejsce w pistolecie pneumatycznym seniorów, wchodząc do finału z ósmym wynikiem. Trzecie miejsce w rywalizacji juniorów w konkurencji pistolet pneumatyczny zajął także Filip WAGNER  Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka. Do finału wchodził on jako zwycięzca kwalifikacji, uzyskując bardzo dobry wynik - 559 pkt. Bardzo dobre, 5 miejsce w finale konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek, zajęła także Dominika Borsuk  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wchodząc do finału z czwartym wynikiem kwalifikacji.

Zawodniczka Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWOR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, JULITA BOREK, startując w międzynarodowych zawodach: Polish Open Kaliber w Białymstoku, w kwalifikacjach Ppn 60 Seniorek, uzyskała wynik: 579 punktów/600, wyrównując oficjalny rekord Polski w tej konkurencji. OGROMNE GRATULACJE!!!

W Zielonej Górze, od 4 do 10 października rozgrywany był Finał Pucharu Polski - VI Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego. Rewelacyjnie podczas finału konkurencji Pistolet sportowy 30+30 juniorek strzelała Dominika BORSUK Strzelecki Klub Sportowy "Dwór Grunwaldzki" Poznań, która wygrała tę rywalizację. Bardzo dobry wynik uzyskał również MIX Ppn "Dwór Grunwaldzki" Poznań, występujący w składzie Julita BOREK i Przemysław SZEMRAJ, który zajął 2 miejsce w finale, ustępując jedynie parze z WKS ŚLĄSK" Wrocław. Ponadto Przemysław SZEMRAJ zajął jeszcze 4 miejsce w konkurencji Pistolet standard 3x20 strz.- seniorzy, Julita BOREK była 7 w konkurencji Pistolet sportowy 30+30 seniorki i Pistolet pneumatyczny 60 strz.- seniorki. Dominika BORSUK zajęła także 6 miejsce w finale konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strz.- juniorki, wchodząc do niego z drugim wynikiem kwalifikacji. Gratulujemy zawodnikom "Dworu Grunwaldzkiego" Poznań osiągniętych wyników.

Komunikat klasyfikacyjny Finał Pucharu Polski - VI Memoriał Ireneusza Jagodzińskiego (.pdf)

Od 27 do 30 września 2018 roku rozgrywano Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy specjalizujący się w dyscyplinach pistolet i karabin rywalizowali w Bydgoszczy, na strzelnicy CWZS ZAWISZA, zaś strzelcy śrutowi w Poznaniu, na Strzelnica myśliwska "Lizawka". Nasz Związek reprezentowali zawodnicy z następujących klubów: Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, UKS "Lesna" Leszno, SKS "Dwór Grunwaldzki" Poznań, Stowarzyszenie Strzeleckie "Bellona", SKS "Inter-Continental" w Pile, Rawicki Klub Sportowy "BOCK", MKS "Diana" Poznań oraz UKS "DELFIN" Biedrusko.

Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali: 

 • KWAŚNY Oliwier Diana Poznań - 1 miejsce i złoty medal w konkurencji TRAP 75 młodzicy,
 • KOZŁOWSKI Stanisław Dwór Grunwaldzki Poznań - 3 miejsce i brązowy medal w konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 40 strzałów - młodzicy
 • LOKŚ Wiktoria RKS BOCK - 3 miejsce i brązowy medal w konkurencji TRAP 75 młodziczki,
 • LISIAK Wojciech RKS BOCK - 3 miejsce i brązowy medal w konkurencji TRAP 75 młodzicy.

Srebrny medal zdobył również MIX RKS BOCK, występujący w składzie: LISIAK Wojciech i BRZEZIŃSKA Natalia

Podobnie jak w przypadku Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w dwóch turach: w dyscyplinie strzelba gładkolufowa od 5 do 8 lipca 2018 roku, na obiekcie CWZS "ZAWISZA" w Bydgoszczy oraz także na tym samym obiekcie, w dniach od 27 do 30 września, w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin. Do rywalizacji w konkurencjach strzelania do rzutek, przystąpili reprezentanci dwóch klubów z Wielkopolski: MKS "DIANA" w Poznaniu oraz WKS "GRUNWALD" Poznań - Sekcja Strzelecka. W dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin, nasze województwo reprezentowali zawodnicy z: SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, SS "BELLONA" w Kaliszu i WKS "GRUNWALD" Poznań - Sekcja Strzelecka.

Od 19 do 23 września w Ustce woj. pomorskie, odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin. Mistrzostwa Polski w tej samej klasie wiekowej, w dyscyplinie strzelba gładkolufowa, rozegrane zostały w dniach od 5 do 8 lipca, na strzelnicy w Bydgoszczy. Do rywalizacji w konkurencjach karabinowych i pistoletowych przystąpili reprezentanci pięciu klubów naszego województwa: Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" w Poznaniu, Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" w Poznaniu, Stowarzyszenia Strzeleckiego "Bellona" w Kaliszu, Klubu Strzelectwa Sportowego LOK "Bursztyn" w Kaliszu i Strzeleckiego Klubu Sportowego "Inter-Continental" w Pile. W konkurencjach rzutkowych nasze województwo reprezentowali strzelcy z Myśliwskiego Klubu Sportowego "Diana" w Poznaniu

Zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, rozgrywane w strefie IV, obejmującej województwa: Dolnośląskie, Lubuskie, Opolskie i Wielkopolskie. Zawody odbywały się w dniach od 14 do 16 września, na strzelnicy WKS "ŚLĄSK" Wrocław. Rywalizacja była bardzo udana dla zawodników reprezentujących kluby z naszego województwa. Po raz kolejny nasz Związek zwyciężył w klasyfikacji województw, zdobywając łącznie 84 pkt i wyprzedzając woj. lubuskie (72 pkt) oraz woj. dolnośląskie (57 pkt). Do rywalizacji w Mistrzostwach przystąpili zawodnicy z 9 naszych klubów: RKS "BOCK"w Rawiczu, KSS LOK BURSZTYN w Kaliszu, WKS GRUNWALD w Poznaniu, SS BELLONA w Kaliszu, SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu, UKS LESNA Leszno, MKS DIANA w Poznaniu, UKS DELFIN Biedrusko oraz SKS INTER-CONTINENTAL w Pile. Najwięcej punktów wywalczyli zawodnicy RKS BOCK w Rawiczu, którzy zdobywając 15 pkt zajęli 3 miejsce w klasyfikacji klubowej zawodów, ustępując jedynie ZKS GWARDIA Zielona Góra (72 pkt) i WKS ŚLĄSK Wrocław (42 pkt). Nasze kluby stanowiły większość klubów startujących w tych Mistrzostwach. Z pozostałych trzech województw wystartowało bowiem 7 klubów.

W dniach od 31 sierpnia do 15 września w Changwon - Korea Południowa, odbywają się Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym. Choć zawody będą trwały jeszcze trzy dni, można już powoli podsumowywać starty naszych reprezentantów. Na chwilę obecną zdobyliśmy na tych mistrzostwach 6 medali, w tym ten najcenniejszy złoty, który wywalczył Tomasz Bartnik (LEGIA Warszawa) w konkurencji karabin dowolny 3x40 strzałów, 50 m. Należy dodać, że wynik ten dał jednocześnie kwalifikację olimpijską. Nie zawiódł również Łukasz Czapla (WAWEL Kraków) zdobywając 2 srebrne medale w konkurencjach ruchomej tarczy - niestety już nie rozgrywanych na Olimpiadzie. Ponadto medale dla Polski zdobywali:

 • Srebrny - Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) w konkurencji karabin 300 m leżąc,
 • Brązowy- Aleksandra Szutko (UKS Kaliber Białystok) w konkurencji karabin 50 m juniorek,
 • Brązowy - drużyna juniorów w pistolecie szybkostrzelnym. W drużynie strzelali: Patryk Sakowski (Gwardia Zielona Góra), Tomasz Piwowarski (OSiR Koluszki) i Kacper Jurasz (Kaliber Białystok).

Już czwarty rok z rzędu reprezentacja wielkopolskich klubów zajmuje miejsce na podium klasyfikacji województw Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W tegorocznym finale strzelectwa sportowego, rozegranym na strzelnicy WKS „ŚLĄSK” we Wrocławiu, w dniach 20 – 24 lipca 2018 roku, zawodnicy naszych klubów zgromadzili łącznie 107 pkt, ustępując jedynie:
woj. lubuskie – pierwsze miejsce – 143 pkt,
woj. kujawsko – pomorskie – 140 pkt.

Komunikat klasyfikacyjny XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
Komunikat klasyfikacyjny Grand Prix PZSS juniorów i juniorek młodszych

Rozpoczyna się Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Finałowe zawody w strzelectwie sportowym odbędą się na strzelnicy WKS "ŚLĄSK" we Wrocławiu, w dniach od 20 do 24 lipca 2018 r. Zapraszamy wszystkich do śledzenia na żywo wyników rywalizacji w poszczególnych konkurencjach. Życzymy wszystkim zawodnikom klubów z Wielkopolski uzyskania swoich życiowych wyników i jak najlepszych miejsc w toczącej sie rywalizacji.

Pierwsze informacje na temat tegorocznego finału opublikowano już na stronie PZSS. Poniżej link.

Link do artykułu ze strony: https://www.pzss.org.pl
Link do strony FOOM 2018 w strzelectwie sportowym
Link do wyników online
Link do oficjalnej strony XXIV FOOM "ŚLĄSKIE 2018"

W dniu 10 marca 2018 roku, po raz czwarty z rzędu, Hala Sportowa w Rawiczu - Sierakowie gościła strzelców, rywalizujących w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej. Bezpośrednim organizatorem zawodów był jak zwykle Rawicki Klub Sportowy "BOCK". Działaczom i członkom tego klubu należą się szczególne podziękowania za wysoki poziom organizacji tej imprezy. Mistrzostwa wpisały się już na stałe w kalendarz imprez strzeleckich, odbywających się na terenie naszego województwa. Corocznie przybywa zawodników, którzy chcą rywalizować o tytuł Mistrza Wielkopolski. W tegorocznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba - 187 strzelców, spośród których 70 rywalizowało w konkurencji kpn 40, a 117 w ppn 40.

W sobotę 10 marca 2018 roku o godz. 9.00 ponownie zapraszamy na Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej do Rawicza. Czwarty raz z rzędu areną zmagań będzie Hala Gimnazjum w Rawiczu - Sierakowie przy ul. Przemyskiego 35. Bezpośrednim organizatorem zawodów jest ponownie Rawicki Klub Sportowy "BOCK"

Informacje o zawodach znajdują się pod linkiem, na stronie organizatora.

Zapraszamy na zawody.

Nasi wielkopolscy zawodnicy licznie wystartowali w Mistrzostwach Polski, które odbyły się we Wrocławiu, w dniach od 11 do 14 stycznia 2018 roku. Na swoim koncie mamy srebrny medal, który wystrzelała Julita Borek (SKS Dwór Grunwaldzki Poznań) w pistolecie pneumatycznym kobiet. Serdecznie gratulujemy osiągnięcia tego wyniku. 

W trakcie zawodów Filip Wagner (WKS Grunwald Poznań) odebrał statuetkę za tytuł Najlepszego Zawodnika roku 2017, w kategorii wiekowej junior młodszy. 

Do obejrzenia galerii zdjęć z tych zawodów zapraszamy na naszego Facebooka.

Komunikat z zawodów (.pdf)

Zawodnicy wielkopolskich klubów kategorii wiekowe młodzik, zajęli wspólnie z reprezentacją województwa dolnośląskiego, pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy IV, które odbywały się w dniach od 15 do 17 września 2017 roku w Zielonej Górze i Poznaniu. Konkurencje dyscyplin pistolet i karabin, rozegrano na strzelnicy "GWARDII" w Zielonej Górze, natomiast śrutowcy zmagali się na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu. Złotymi medalistami w tych zawodach zostali:

w konkurencji karabin sportowy 40 strzałów leżąc - młodzicy:
Paluszkiewicz Jan - UKS "DE:FIN" Biedrusko - złoty medal

w konkurencji TRAP 50 i SKEET 50 młodzicy
Białas Mateusz - MKS "DIANA" w Poznaniu - dwa złote medale

w konkurencji SKEET 50 młodziczki
Stroch Weronika - KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu - złoty medal

Srebrne medali zdobyli:

Rejman Julia GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski - pistolet sportowy 30 strz.cz.dokł.- młodziczki
Szenk Kaja UKS "LESNA" Leszno - karabin sportowy 40 strz.leżąc - młodziczki
Jarząb Aldona KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz - pistolet sportowy 30 strz.cz.szybka - młodziczki
Hauke Weronika MKS "DIANA" w Poznaniu - TRAP 50 - młodziczki
Skowyra Bartłomiej SKS "INTER-CONTINENTAL" w Pile - SKEET 50 - młodzicy
Wasiak Aleksandra KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz - SKEET 50 - młodziczki

Brązowe medale zdobyli:

Wojtaszyk Adrian UKS "DELFIN" Biedrusko - karabin pneumatyczny 30 strz.- młodzicy
Sura Zuzanna UKS "LESNA" Leszno - karabin pneumatyczny 30 strz.- młodziczki
Owczarz Izabela RKS "BOCK" Rawicz - pistolet sportowy 30 strz.cz.szybka - młodziczki
Wasiak Aleksandra KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz - TRAP 50 - młodziczki
Nowicki Mateusz SKS "INTER-CONTINENTAL" w Pile - SKEET 50 - młodzicy
Hauke Weronika MKS "DIANA" w Poznaniu - SKEET 50 - młodziczki

W klasyfikacji województw nasza reprezentacja zdobyła 87 pkt, tyle samo co reprezentacja województwa dolnośląskiego. Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy osiągniętych wyników. Poniżej publikujemy komunikaty z zawodów.

Komunikat klasyfikacyjny - MMM - pistolet i karabin - Zielona Góra
Komunikat klasyfikacyjny - MMM - strzelba gładkolufowa - Poznań

Nasi juniorzy młodsi wrócili właśnie z odbywającego się w Warszawie, w dniach od 16 do 19 lipca, Finału XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. To były zdecydowanie dobre starty dla wielkopolskich zawodników. Zdobyliśmy w sumie 9 medali - 4 w konkurencjach pistoletowych oraz 5 w rzutkowych. Spośród zdobytych medali 4 były z najcenniejszego kruszcu. Nasz zawodnik Krzysztof Buniowski z RKS BOCK Rawicz pobił także rekord polski w konkurencji Skeet 75 rzutków. Wysokie wyniki naszych strzelców uplasowały Wielkopolskę na pierwszym miejscu w klasyfikacji województw, w której zaledwie o trzy punkty wyprzedziliśmy silną reprezentację województwa kujawsko - pomorskiego. 

w sobotę 11 marca 2017 roku, po raz trzeci z rzędu strzelcy rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych. Kolejny raz areną zmagań była Hala Gimnazjum w Rawiczu - Sierakowie. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych, tj. młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów. Uwieńczeniem zawodów były superfinały w pistolecie pneumatycznym i karabinie pneumatycznym. Zawody rozgrywano w formule OPEN, bez podziału na klasyfikację kobiet i mężczyzn. Na starcie stanęła rekordowa liczba 167 zawodników reprezentujących kluby strzeleckie z Wielkopolski, a także Śląsk Wrocław, Agat Złotoryja i Gwardię Zielona Góra.

 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz RKS "BOCK" Rawicz zapraszają na

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej

które odbędą się w dniu 11 marca 2017 roku, od godz. 9.00 w Hali sportowej - Gimnazjum w Sierakowie – Rawicz ul. Przemyskiego 35.

Poniżej publikujemy linki do regulaminu zawodów oraz karty zgłoszenia zawodników. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej są zawodami z kalendarza imprez Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zgłoszenia w terminie do 20.02.2017 r. tylko na formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie internetowej Organizatora (link do formularza poniżej). Wypełniamy druk zgłoszenia, który automatycznie zostanie przesłany do Organizatora. Druk zgłoszenia wypełniamy pojedynczo dla każdego zawodnika. W przypadku zbyt dużej liczby chętnych do udziału w zawodach będzie brana pod uwagę  kolejność zgłoszeń.

 1. Regulamin Zawodów
 2. Link do zgłoszenia zawodników
 3. Uchwała nr 2 / 2017 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego z dnia 14 lutego 2017 roku w sprawie organizacji Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej, w roku 2017

Również świtny strat w Mistrzostwach Polski Młodzików zanotowali nasi śrutowcy, z klubu RKS "BOCK" w Rawiczu. Podczas tej imprezy, rozgrywanej w Bydgoszczy, od dnia 6 do 10 października, zdobyli:

dwa złote medale:

 • Kacper BAKSALARY - w konkurencji Double Trap 60
 • KrzysztofBUNIOWSKI - w konkurencji Skeet 50 - ustanawiając jednocześnie nowyrekors Polski wynikiem 31 rzutków.

jeden srebrny medal:

 • Kacper BAKSALARY - w konkurencji Skeet 50.

Gratulujemy udanego startu.

KOMUNIKATKLASYFIKACYJNY

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy reprezentujący wielkopolskie kluby strzeleckie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz Mistrzostw Polski Młodzików.

Zawody międzywojewódzkie (4 województwa: dolnośląskie lubuskie, opolskie i wielkopolskie) odbywały się we Wrocławiu. Jako drużyna województwa(86p) zajęliśmy tam 2. miejsce ustępując jedynie ekipie z lubuskiego (102p). Jednak królowaliśmy na podium tej imprezy, najczęściej zajmując najwyższe na nich miejsca.
Złote medale zdobywali: Jędrzej MALCZEWSKI (LESNA) Ksp40; Katarzyna INGERSLEBEN (GRUNWALD) Ksp60l; Filip WAGNER (GRUNWALD) 2X, Psp30d, Psp30sz; Miłosz WACHOWIAK (LESNA) Ppn30; Julia REJMAN (GRYF) Psp30d; Ignacy KOLASIŃSKI (DIANA) Trap50; Kacper BAKSALARY (BOCK) Skeet50; Wiktoria HAUKE (DIANA) Trap50;
Wyróżniło się także, zajmując niższe miejsca na podium, bardzo wielu innych zawodników m.in.: OLKOWSKA Natalia (BURSZTYN), ANTCZAK Marika (BURSZTYN), BUNIOWSKI Krzysztof (BOCK), BŁAŻUTYCZ Jakub (BOCK), KANDULSKA Weronika (GRYF), BUKSA Marta (GRUNWALD).
 
 
Do równie dobrych występów można zaliczyć start wielkopolskich młodzików w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniach pistoletowych i karabinowych. Ta impreza odbywała się w Zielonej Górze, a podczas niej najaktywniej na podium meldował się Miłosz WACHOWIAK (LESNA) zdobywając aż 3 medale: 1m. Psp30d; 1m. Psz30; 2m. Ppn30. Jego rywal z Grunwaldu Poznań Filip WAGNER zdobył dwa medale: 1m. Psp30sz; 2m. Psp30d. Jednak wygrywając w konkurencji Psp30sz, Filip uzyskał bardzo wysoki wynik 289p/300, co okazało się stanowić Nowy Rekord Polski! Medale zdobyły również dziewczyny: Weronika KANDULSKA (GRYF) 3m. Psp30sz; Katarzyna INGERSLEBEN (GRUNWALD) 3m. Ksp40l.
Medalistom i rekordzistom należą się ogromna gratulacje!!!
 

Wszystkim startującym natomiast ogromne podziękowania za sportową walkę!!!
 
Autor Przemysław Szemraj
 

Reprezentacja wielkopolskich klubów strzeleckich wygrała klasyfikację województw w zakończonym w dniu 24 lipca 2016 roku Finale XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

 

Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” Piła zaprasza do wzięcia udziału w zawodach:

Otwarte Mistrzostwa Polski w „Ruchomej Tarczy” Piła 2015


Zawody odbęda sie w dniach 10 i 11 października 2015 roku na strzelnicy "TARCZA" w Pile, Aleja Powstańców Wielkopolskich 182

Organizator zapewnia zainteresowanym udziałem w Mistrzostwach możliwość wcześniejszych bezpłatnych treningów z użyczeniem  broni specjalistycznej do „ruchomej tarczy” z której mogą strzelać na zawodach w ramach wybranych konkurencji.
 

poniżej szczegóły i program zawodów:

Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu wraz z Rawickim Klubem Sportowym BOCK zaprasza w dniu:

14 marca 2015r, o godz. 9.00 na

OTWARTE MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

 


 

które odbędą się w Rawiczu.

Przeczytaj całą wiadomość - pobierz regulamin i wzór zgłoszenia.

Dodatkowo publikujemy program zawodów

 

poniżej publikujemy listę startową

LISTA STARTOWA

Niezmiernie miło nam poinformawać, że strzelcy z Wielkopolski zajęli III miejsce w klasyfikacji województw w finałowych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
 

 
Zawody odbywały się w dwóch miastach: Wrocław - strzelba, Zielona Góra - karabin i pistolet.

Podczas zmagań, które trwały od 14. do 18 lipca, nasi zawodnicy zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), oraz łącznie 126 punktów.

Całość wyników można zobaczyć tutaj: LINK do strony PZSS

Ogromne GRATULACJE i PODZIĘKOWANIA dla naszej Młodzieży i Jej Trenerów!!!"