Konkurencje OPEN

W odbywającym się we Wrocławiu w dniach 11-13 października 2019 roku Finale Pucharu Polski Open w Strzelectwie Sportowym zawodnik Grodziskiego Klubu Strzeleckiego GRYF - Maciej Kandulski zajął II miejsce w konkurencji pistolet centralnego zapłonu 30 strzałów z wynikiem 286 pkt. Grodziski Klub Strzelecki GRYF reprezentował również Marian Zieliński

W dniach od 21 do 23 września 2018 roku, na strzelnicy w Bydgoszczy odbywał się Finał Pucharu Polski OPEN, którego organizatorem był CWZS Zawisza Bydgoszcz - Klub Strzelecki. Nasze województwo reprezentowane było przez zawodników z następujących klubów: KSS LOK "VIS" w Gostyniu, KSS LOK "BUSRSZTYN" w Kaliszu, WKS "GRUNWALD" w Poznaniu, UKS "LESNA" Leszno i GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski. Najlepsze wyniki nasi zawodnicy odnieśli w konkurencjach drużynowych. W konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 40 strzałów - drużynowo, drugie miejsce zajęła drużyna WKS Grunwald Poznań w składzie: GRUSZECKI Bartosz, DEREŻYŃSKI Mariusz, WOŹNIAK Wojciech. W tej samej konkurencji na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę KSS LOK "VIS" w Gostyniu, która wystąpiła w składzie: DRESZER Andrzej, BIEŃKOWSKI Jacek, PALKA Marek. Drużyna WKS "GRUNWALD" w Poznaniu, występując w tym samym składzie wywalczyła także drugie miejsce w konkurencji 25 m Pistolet standard 2x30 strzałów - drużynowo. W tej samej konkurencji drużyna KSS LOK "VIS" w Gostyniu zajęła 4 miejsce. Obie drużyny zostały także sklasyfikowane w konkurencji 25 m Pistolet sportowy 30 strzałów część dokładna - drużynowo: KSS LOK "VIS" w Gostyniu na 4 miejscu oraz WKS "GRUNWALD" w Poznaniu na 5 miejscu. Ponadto w czasie tych samych zawodów trzecie miejsce w konkurencji 50 m Karabin dowolny 40 strzałów leżąc - drużynowo, zajęła drużyna KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu, występująca w składzie: MORKOWSKI Mikołaj, BUDA Mariusz 369, BUDA Przemysław. W tej konkurencji sklasyfikowano trzy drużyny. Na odnotowanie zasługuje jeszcze fakt, że drużyna KSS LOK "VIS" w Gostyniu została sklasyfikowana na drugim miejscu, w konkurencji 50 m Pistolet dowolny 40 strzałów - drużynowo. Klasyfikacja ta obejmowała jednak tylko dwie ekipy.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Komunikat klasyfikacyjny (.pdf)

W dniach 31.08-2.09.2018 roku na strzelnicy CWZS "Zawisza"- Klub Strzelecki w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski OPEN w Strzelectwie Sportowym. Podczas tych zawodów wyśmienity wynik uzyskał Maciej Kandulski, reprezentujący Grodziski Klub Strzelecki GRYF , który w konkurencji pistolet sportowy 30 strzałów - część dokładna, uzyskał wynik 290/300 pkt., zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy osiągniętego wyniku.