Zawody w Wielkopolsce

height=

9 września 2023 na strzelnicy w Mutowie obyły się VI Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody rozegrane zostały w czterech konkurencjach – pistolet/rewolwer, pistolet wojskowy, karabinek, karabin. Do uczestnictwa w zawodach zarejestrowało się 32 zawodników z 9 klubów z całej Polski. O godzinie 9.00 Przemysław Nowak – Prezes Klubu Tarcza Szamotuły – uroczyście otworzył zawody i przywitał przybyłych gości, zawodników oraz widzów. Zawody swoją obecnością zaszczycił Wojewoda Wielkopolski - Pan Michał Zieliński, który zabrał głos podczas ich otwarcia. Głos zabrał również Tomasz Pawlak – Prezes Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Pierwsi zawodnicy przystąpili do rywalizacji o 9.20 na 8 torach strzeleckich.  Wszystkie konkurencje rozgrywane były na dystansie 50 m, podczas których zawodnicy oddawali po 10 strzałów do tarczy N23p (wojskowej) i Ts-3 (sportowej), a broń używana na Mistrzostwach nie może być młodsza niż 50 lat. 

Pistolet/Rewolwer to technicznie najtrudniejsza z konkurencji, w której każdy nawet najdrobniejszy błąd przekłada się na dużą stratę na tarczy. W rywalizacji uczestniczyło 17 zawodników, a najlepszym w tej konkurencji okazał się Leszek Przybysz – zawodnik Zbrojowni Suchy Las – uzyskując wynik 154 punktów i tym samym zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Dolata z Wiarusa Oborniki zdobywając 141 pkt. Trzecie miejsce zdobył Zbigniew Długi z Jastrzębia Swarzędz z 136 punktami. 

W konkurencji pistolet wojskowy wystartowało 12 zawodników. Najwyższy wynik tj. 163 pkt. uzyskał Piotr Niemczyk z Tarczy Szamotuły, zdobywając tytuł Mistrza Wielkopolski w tej konkurencji. Drugie miejsce zajął Zbigniew Długi z Jastrzębia Swarzędz z wynikiem 156 pkt., a trzecie Leszek Przybysz ze Zbrojowni Suchy Las, z 147 punktami.

W trzeciej najpopularniejszej konkurencji mistrzostw 18 zawodników strzelało z karabinków. Tył Mistrza Wielkopolski zdobył Piotr Niemczyk z Tarczy Szamotuły, który zdobył wynik 179 pkt. Miejsce drugie zajął Zbigniew Długi, z Jastrzębia Swarzędz z 176 pkt., a trzecie Krzysztof Nowakowski z Tarczy Szamotuły zdobywając 174 punktów.

height=

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły mają zaszczyt zaprosić na VI Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu, które odbędą się 9 września 2023 r. na strzelnicy w Mutowie.

Rozegrane zostaną 4 konkurencje indywidualne: pistolet/rewolwer, pistolet wojskowy, karabin i karabinek oraz wielobój o Puchar Prezesa WZSS.

Skrócony program zawodów:

 • 09.00 – 09.20 – Otwarcie zawodów, przywitanie zawodników i gości
 • 09.20 – 15.00 – Zawody – rywalizacja na stanowiskach strzeleckich
 • 15.00 – 15.30 – Prace Komisji Klasyfikacyjnej
 • 15.30 – 16.00 – Ogłoszenie klasyfikacji końcowej w każdej z konkurencji indywidualnych i wieloboju oraz wręczenie nagród dla zdobywców tytułów Mistrza, Wicemistrza i II Wicemistrza Wielkopolski
 • 16.00 – Zakończenie zawodów

W trakcie zawodów zachęcamy do odwiedzenia punktów z wystawą broni kolekcjonerskiej.

W imieniu organizatorów, zwracam się z serdeczną prośbą o potwierdzenie swojej obecności.

Proszę o odpowiedź w terminie do 7 września 2023 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt pod numerem telefonu 799 128 628.

Szczegółowe informacje na stronie KS TARCZA Szamotuły. - LINK DO INFORMACJI

height=

Strzelectwo historyczne łączy w sobie dwa obszary związane z naturą człowieka: chęć posiadania (zbieractwo - kolekcjonerstwo) oraz poczucie bezpieczeństwa (strzelectwo - obrona). Nazwa broń wywodzi się właśnie od obrony - bezpieczeństwa, takiego jak zapewnienie bytu, pożywienia i przeżycia - czyli przetrwaniu. Od zawsze ludzkość tworzyła arsenały i magazyny broni, aby zapewnić sobie środki do obrony na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Strzelectwo swą nazwę zawdzięcza, od samego początku, strzałom wypuszczanym przez myśliwych z łuków. Odległość dawała możliwość wcześniejszego zaczajenia się na zwierzynę, a w przypadku jej nietrafienia możliwość ucieczki lub przeczekania w ukryciu. Z czasem, gdy rozwój techniczny, wiedza i umiejętności pozwalały ludziom na tworzenie zaawansowanych i niezawodnych jednostek broni, stare i poczciwe a niejednokrotnie bogato zdobione dzieła sztuki, zostawiano sobie na pamiątkę czasów minionych. Podziwiano grawerunki i inne zdobienia, wspominano chwile, kiedy daną broń używano oraz pokazywano potomnym jej obsługę, niejednokrotnie bardzo trudną i skomplikowaną. Po okresie swojej świetności stara broń trafiała do lamusa, który także z czasem jako budowla obronna, stawał się niepotrzebny - bo niepraktyczny.  Zmieniała się broń ale także i taktyka, a lamus stał się namiastką współczesnego muzeum czy skansenu, gdzie znajdowała się  broń na emeryturze, z którą oprócz wydarzeń, wiązało się wiele emocji i wspomnień, a przede wszystkim świadomość wagi i potrzeby jej posiadania. Często na skutek wojen czy innych konfliktów, militarne dziedzictwo ulegało zniszczeniu wraz z rodowymi srebrami, a niejednokrotnie i życiem ich właścicieli. 

Koleżanki i Koledzy Strzelcy, Sympatycy strzelectwa i broni,

w dniu 3 czerwca 2023 po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z broni historycznej. 

Zapraszamy wszystkich zawodników i sympatyków strzelectwa na strzelnicę Lizawka przy ul. Bałtyckiej 79, Poznań-Antoninek. Strzelamy w 4 konkurencjach walcząc o Puchar Prezesa PZSS. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Michał Kwiatkowski z kanału Youtube StrzelnicaTV.

Zawodom towarzyszyć będzie Piknik Strzelecki w ramach, którego zaprezentujemy wystawy broni, pokazy ratownictwa medycznego oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki. Szczegóły wydarzenia na https://www.strzelaniehistoryczne.pl/ . Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Z pozdrowieniami Organizatorzy

10 września 2022 roku z pewnością zapisze się w historii polskiego strzelectwa. W tym dniu odbyły się nomen omen I Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej. Staraniem środowiska strzelców historycznych, Mistrzostwa odbyły się w Poznaniu na Strzelnicy „Lizawka”, przy wielkim wsparciu władz samorządowych, a także Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu oraz wielkopolskich klubów kolekcjonerów broni. 

Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, a samo Starostwo czynnie uczestniczyło w przygotowaniu i organizacji zmagań, które nadzorował Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego. Bezpośrednim organizatorem Mistrzostw, był Klub Strzelecki TARCZA Szamotuły. Współorganizatorami zawodów byli KŻR LOK JASTRZĄB Swarzędz, KBS Opalenica oraz Zdzisław Kaczmarek Prezes Zarządu Warika-Admar. Do uczestników zawodów swój list skierował również Pan Michał Zieliński, Wojewoda Wielkopolski, życząc sukcesów w rywalizacji sportowej. 

Równolegle z zawodami miała miejsce wystawa broni kolekcjonerskiej, na której można było zobaczyć broń zarówno z Pierwszej, jak i Drugiej Wojny Światowej, a także jednostki powojenne oraz współczesne konstrukcje. Swoje bogate zbiory zaprezentowali wielkopolscy kolekcjonerzy: Zbigniew Długi i Henryk Plewa oraz właściciel firmy „Son of Gun”, Rafał Kotwicki. 

Polski Związek Strzelectwa Sportowego, Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki TARCZA Szamotuły zapraszają na Pierwsze Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego odbędą się w dniu 10 września 2022 roku, na strzelnicy Lizawka w Poznaniu - Antoninku, przy ul. Bałtyckiej 79. 

Początek zawodów godz. 9.00. Zgodnie z regulaminem, rozegrane zostaną 4 konkurencje: pistolet/rewolwer, pistolet wojskowy, karabin oraz karabinek. Liczony będzie także wielobój o Puchar Prezesa PZSS – suma wyników wszystkich czterech konkurencji. Zapisy przyjmuje B. Zapatka tel. 604 119 704, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu należy podać NAZWISKO i Imię, KLUB i Miejscowość, numer licencji, wybrane przez zawodnika konkurencje wraz z godziną startu, a także czy zawodnik posada własną broń. Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia broni u organizatora zawodów. Zapisy w formie elektronicznej do dnia 7.09.2022. Istnieje możliwość zgłoszenia się zawodnika w dniu zawodów, bez rezerwacji zmiany i godziny startu.  Obowiązkowa kontrola broni, która będzie w godzinach od 8.00 do 14.00. W załączeniu regulamin, podgląd listy startowej z wolnymi stanowiskami i godzinami zmian. Mistrzostwa są zawodami uwzględnionymi w ogólnopolskim kalendarzu zawodów strzeleckich PZSS. 

REGULAMIN ZAWODÓW

LINK DO PODGLĄDU ZGŁOSZEŃ

Serdecznie zapraszamy. 

Do zobaczenia na strzelnicy. 

V Wojewódzkie Mistrzostwa Historyczne odbyły się 5 czerwca br., tradycyjnie na strzelnicy KS Tarcza Szamotuły w Mutowie. W mistrzostwach wzięła udział rekordowa ilość zawodników i zawodniczek. Udział w zawodach Bernadetty Basińskiej z LTS Legionowo oraz Ewy Preis z Tarczy Szamotuły, bardzo mile zaskoczył organizatorów. 45 osób startujących w sobotnich zawodach, oprócz wspaniałej atmosfery w duchu sportowej rywalizacji, ustanowiło rekord 86 startów, licząc razem wszystkie konkurencje, z których największym zainteresowaniem cieszył się Karabinek. W tym rodzaju broni zdecydowało się startować 33. strzelców.

W tym roku mistrzostwa, po raz pierwszy, rozegrano w nowej konwencji. Strzelano 4 konkurencje, które zgodnie z nowym „Zbiorem regulaminów PZSS dla konkurencji nie objętych przepisami ISSF na lata 2022 – 2024”, przypisane są do tego typu zawodów. Konkurencje te to: pistolet/rewolwer, pistolet wojskowy, karabin i karabinek. Jeśli pistolet czy rewolwer nie budzą u osób niewtajemniczonych w strzelectwo historyczne  większych wątpliwości - to pistolet wojskowy, czyli pistolet centralnego zapłonu z kolbą - już tak. Podobnie jest w przypadku karabinu i karabinka. Tą kwestię reguluje amunicja. Pełnoenergetyczny nabój karabinowy, posiada łuskę o długości ponad 50 mm. Natomiast wszystkie naboje pośrednie używane w karabinkach, mieszczą się w przedziale od 30 do 50 mm. We wszystkich konkurencjach, użyta jednostka broni musiała być co najmniej półwieczna i w stanie takim, jakim opuściła fabrykę. Bez żadnych modyfikacji i przeróbek.. Musiała być także  bronią o charakterze wojskowym bez dodatkowego wyposażenia i z mechanicznymi przyrządami celowniczymi.  

height=

4 września 2021 roku, na strzelnicy KS Tarcza Szamotuły w miejscowości Mutowo, odbyły się „IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu”. Zmagania pod patronatem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zorganizował Klub Strzelecki „Tarcza” Szamotuły. Rozegrano 3 konkurencje: pistolet (rewolwer), karabin oraz pistolet wojskowy (pistolet maszynowy). Zasady rywalizacji były równe dla wszystkich konkurencji. Postawa strzelecka stojąc, dystans 50 metrów, 20 strzałów, (po 10 do tarczy 23P i TS4) w czasie 20 minut na całą konkurencję wraz z ładowaniem amunicji, która to czynność w niektórych egzemplarzach nie jest łatwa. Każda jednostka broni, aby mogła być zakwalifikowana do udziału w zawodach, musiała być co najmniej półwieczna i w stanie dokładnie takim, w jakim opuściła fabrykę. Podczas zawodów dominowały jednostki klasyczne - karabiny: Mauser, Mosin, Lee Enfield, Karol Gustaw i Schmidt Rubin. Najstarszym karabinem z jakiego strzelano był Karol Gustaw z 1905 roku.  W konkurencji broni krótkiej strzelano z Nagantów, Waltherów, Makarowów i Tetetek. Najstarszym w tej kategorii był Luger z 1916 roku. Strzelano także z pistoletów wojskowych, zwanych potocznie PM (pistolet maszynowy). Największym powodzeniem w tej konkurencji cieszyła się „Pepesza”, (najstarsza pochodziłz z 1943 roku), oraz PPS Wz-43, Beretty i Suomi. 

Rywalizowano o tytuły Mistrza, Wicemistrza i Drugiego Wicemistrza Wielkopolski a także o okazały Puchar Prezesa WZSS Tomasza Pawlaka w Strzeleckim Trójboju Historycznym. Ten piękny i prestiżowy puchar dla najbardziej wszechstronnego zawodnika zawodów (na pucharową klasyfikację składała się suma wyników uzyskanych we wszystkich konkurencjach) wygrał, broniąc zeszłorocznego sukcesu, Rafał Stemporowski z KŻR LOK Jastrząb Swarzędz. 

"

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego Poznaniu oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły zapraszają na IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu o Puchar Prezesa WZSS. Zawody obędą się w dniu 4 września 2021 roku, na strzelnicy KS Tarcza Szamotuły w Mutowie. Początek o godz. 9.00. Zgłoszenia na zapisy na zmiany prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 2 września 2021 roku. W zgłoszeniu prosimy podać:

 • nr licencji i klub
 • wybrana godzinę startu
 • podać czy zawodnik posiada broń własną czy będzie korzystać z klubowej.

Podgląd listy startowej.

Regulamin zawodów

III Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni z broni historycznej - dziękujemy za udział, gratulujemy zwycięzcom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę działaczy KS TARCZA Szamotuły, którzy zorganizowali tą wspaniałą imprezę oraz przedstawicieli samorządu powiatowego i miasta Szamotuły, którzy objęli ją swoim patronatem. Zawody odbywały sie w trudnych warunkach, związanych z coraz większymi obostrzeniami, związanymi z panującym w naszym kraju stanem pandemii COVID-19. Ty, bardziej dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sędziom za podporządkowanie się rygorom sanitarnym, a organizatorom, za zapewnienie bezpieczeństwa podczas zawodów.

Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni historycznej miały jednego zwycięzcę. To Rafał Stęporowski z KŻR LOK Jastrząb Swarzędz. Wygrał wszystkie klasyfikacje, zostając tym samym potrójnym Mistrzem Wielkopolski. Gratulujemy tak udanego startu.

Poniżej pełne rezultaty zawodów i galeria zdjęć:

III Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni z broni historycznej - Rezultaty (.pdf)

Wielkopolski Zawiązek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki TARCZA Szamotuły zapraszają na: 

III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu.

Zawody odbędą się 10. października 2020 roku na strzelnicy KS Tarcza Szamotuły w Mutowie k. Szamotuł w godzinach od 9.00 do godz. 15.00. Konkurencje rozgrywane w ramach zawodów:

 1. Pistolet/rewolwer
 2. Karabin
 3. Pistolet wojskowy

Zapisy na zawody od dnia 25 września 2020 roku. Informacje szczegółowe oraz zapisy na zawody przez stronę Internetową Klubu. W załączeniu regulamin zawodów.

Szczegóły dotyczące rejestracji

Regulamin zawodów

W dniach od 3 do 5 lipca 2020 roku, na Strzelnicy Myśliwskiej LIZAWKA w Poznaniu, rozegrano IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu do rzutków. Impreza miała zasięg ogólnokrajowy i była pierwszą tak dużą imprezą w dyscyplinie strzelba gładkolufowa od początku roku, co przede wszystkim było spowodowane epidemią COVID-19. Na starcie zawodów stanęli zawodnicy z całej Polski, reprezentujący następujące kluby: ALFA Siemianowice Śląskie, BARYS Ząbkowice Śląskie, BOCK Rawicz, LOK BURSZTYN Kalisz, DIANA Poznań, EXPERT Jaworzno, GTS Jastrząb, JASTRZĄB Swarzędz, KKS LOK MUSZKIET Konin, LEGIA Warszawa, LOK EXPERT Jaworzno, LOK GILZA Pleszew, ŚLĄSK Wrocław, UNIVERSAL Wrocław, WKS GRUNWALD, ZAWISZA Bydgoszcz.

W dniach 4 i 5 października 2019 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu o tytuł Mistrza Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został KOZŁOWSKI Stanisław SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, drugie miejsce zajął KANDULSKI Maciej, reprezentujący GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie miejsce zdobył DEREŻYŃSKI Mariusz z WKS "GRUNWALD" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została KANDULSKA Weronika reprezentująca barwy GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, drugie miejsce zajęła REJMAN Julia, równiez reprezentująca GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie PIŃKOWSKA Violetta, WTS "TARCZA 96" w Poznaniu.

W konkurencji z broni centralnego zapłonu, Mistrzem Wielkopolski został SINIAWSKI Andrzej SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Drugie miejsce zajął TRUTY Tomasz reprezentujący SKS "INTERCONTINENTAL" w Pile, a trzecie KANDULSKI Maciej GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski. W konkurencji Pcz - 20 wystartowały również dwie kobiety. Rywalizację wygrała REJMAN Julia z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, pokonując w bezpośredniej walce KANDULSKĄ Weronikę z tego samego klubu.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach: 4 (piatek) oraz 5 (sobota) października 2019 roku

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU – 2018

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 4 października (piątek) – godz. 16.00 (5 zmian)
 • Rozpoczęcie zawodów 5 października (sobota) – godz. 10.00 (7 zmian)
 • Zakończenie zawodów 5 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk. Informujemy, że Zarząd Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa postanowił pokryć startowe w zawodach, zawodnikom z klubów zrzeszonych w tym Związku. 

Tegoroczne Mistrzostwa zostaną rozegrane w następujących konkurencjach:

 • pistolet  sportowy 20 strzałów, część dokładna - 25m (Psp 20),
 • pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20) –  (broń kal.7,62-9,65 bez pistoletu TT)

W ramach konkurencji pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów, część dokładna – 25m (Pcz 20), rozegrane zostanie GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu. Zawodnicy startujący w ramach GRAD PRIX, będą mogli strzelać używając dwuręcznego chwytu broni. Wyniki osób strzelających z dwóch rąk będą zaliczone jedynie do GRAND PRIX Wielkopolski Pcz 20 i nie będą wchodzić do klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. 

height=

W sobotę, 15 czerwca bieżącego roku, na strzelnicy w Mutowie, odbyły się Drugie Mistrzostwa Wielkopolski w Strzeleniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zmagania pod patronatem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zorganizował Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły. Rozegrano konkurencje: pistolet, karabin oraz pistolet wojskowy. Zasady rywalizacji były równe dla wszystkich konkurencji. Postawa strzelecka stojąc, dystans 50 metrów, 20 strzałów - 10 do tarczy N23P i 10 do tarczy TS4, czas - 20 minut. Broń musiała mieć rocznikowo 60 lat. Zawodnik musiał udokumentować rocznik produkcji danej jednostki broni z której chciał wykonywać poszczególne konkurencje w zawodach. Ponadto broń mogła być użyta podczas zmagań tylko i wyłącznie w stanie dokładnie takim, w jakim opuściła fabrykę. 

Podczas zawodów dominowały jednostki klasyczne i wręcz kultowe, tj. wielka trójka karabinów, które brały udział zarówno w Pierwszej jak i Drugiej Wojnie Światowej: Mauser, Mosin, Enfield oraz karabiny cieszące się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz celnością: szwedzki Karol Gustaw i szwajcarski Schmidt Rubin z początku XX wieku. W konkurencji broni krótkiej strzelano z rewolwerów Nagant i Webley oraz Oficcer Match, pistoletów Walther P-38, TT, P-64, Makarov. Był także Vis z początku "produkcji niemieckiej", czyli początku 1941 roku, zmontowany jeszcze na "polskich częściach". Najstarszym egzemplarzem był Luger z 1916 roku. Ponadto strzelano z pistoletów wojskowych. Największym powodzeniem cieszyła się „Pepesza” najstarsza z 1944 roku oraz PPS Wz-43, a także legendarny Sten z 1943 roku. 

height=

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły, zapraszają na II Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody odbędą się na strzelnicy w Mutowie koło Szamotuł w dniu 15 czerwca 2019 roku (sobota) od godziny 9.00. 

Zapraszamy sympatyków, kolekcjonerów i pasjonatów strzelectwa historycznego, posiadających licencję zawodniczą na 2019 rok Jednocześnie informujemy, że na prośbę zawodników zainteresowanych udziałem w mistrzostwach, organizatorzy wprowadzili zmianę w regulaminie zawodów. Zgodnie z sugestiami zainteresowanych, obniżono wiek broni z której będzie można strzelać.  Nowym kryterium jest udokumentowanie osiągnięcie 50 lat danej jednostki broni od okresu jej produkcji. Wobec powyższego, broń wytworzona w roku 1969 i starsza, będzie mogła być użyta podczas zawodów. Dla osób nie posiadających własnej broni i amunicji, istnieje możliwość odpłatnego użyczenia. Rozgrywane będą trzy konkurencje:

 1. Pistolet/rewolwer,
 2. Pistolet wojskowy (pistolet maszynowy - PM, pistolet z kolbą),
 3. Karabin.

Wszystkie konkurencje: dwadzieścia strzałów (po dziesięć do tarcz: N23P i Ts-2), strzelane z postawy stojącej i dystansu 50 metrów w czasie 20 minut.  W załączeniu regulamin mistrzostw. Do zobaczenia na strzelnicy.  

Regulamin II Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu (.pdf)

W dniach 5 i 6 października 2018 roku wielkopolscy strzelcy rywalizowali na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, w Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i pistoletu centralnego zapłonu. W ramach Mistrzostw rozgrywano dodatkowo GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu, w którym rywalizowali ze sobą w formule OPEN, zawodnicy strzelający w postawie z jednej ręki, jak i z obu rąk.

Mistrzem Wielkopolski w konkurencji Psp - 20 został nasz czołowy junior - PAWLIKOWSKI Aleksander WKS "GRUNWALD" Poznań, drugie miejsce zajął SROCZYŃSKI Michał, reprezentujący ten sam klub, a trzecie miejsce zdobył RUCIŃSKI Przemysław z SKS DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. W klasyfikacji kobiet, w tej samej konkurencji, Mistrzem Wielkopolski została BARTOSZ Dominika reprezentująca barwy UKS "LESNA" Leszno, drugie miejsce zajęła KANDULSKA Weronika GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, a trzecie REJMAN Julia, również z GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach: 5 (piatek) oraz 6 (sobota) października 2018 roku:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU – 2018
wraz z GRAND PRIX Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 5 października (piątek) – godz. 16.00 (5 zmian)
 • Rozpoczęcie zawodów 6 października (sobota) – godz. 10.00 (7 zmian)
 • Zakończenie zawodów 6 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk. Informujemy, że Zarząd Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa postanowił pokryć startowe w zawodach, zawodnikom z klubów zrzeszonych w tym Związku.

Strzelecki Klub Sportowy "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wyszedł z inicjatywą wprowadzenia do kalendarza imprez Związku cyklicznych zawodów strzeleckich dla lekarzy i ratowników medycznych, ktore zostałyby połączone z istniejącym już Memoriałem Edmunda Formanowicza. Serdecznie zapraszamy grono lekarzy i ratowników medycznych do wzięcia udziału w zawodach.

Patronem zawodów jest Ś.P. dr Edmund Formanowicz doskonały i ceniony specjalista, zastępca ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Wieloletni członek Zarządu Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" w Poznaniu, pasjonat sportu strzeleckiego, który odszedł od nas 12 sierpnia 2015 roku.

Poniżej Regulamin zawodów.

W ostatnią sobotę czerwca bieżącego roku, na strzelnicy w Mutowie, odbyły się zawody strzeleckie. Były to Mistrzostwa Wielkopolski w Strzeleniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zmagania pod patronatem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, zorganizował Klub Strzelecki „Tarcza” Szamotuły. Rozegrano konkurencje: pistolet, karabin oraz pistolet wojskowy. Zasady rywalizacji były równe dla wszystkich konkurencji. Postawa strzelecka stojąc, dystans 50 metrów, 20 strzałów - 10 do tarczy 23P i 10 do tarczy TS4, czas - 20 minut. Każda jednostka broni, aby mogła być zakwalifikowana do udziału w zawodach, musiała być co najmniej sześćdziesięcioletnia i w stanie dokładnie takim, w jakim opuściła fabrykę. Podczas zawodów dominowały jednostki klasyczne, tj. karabiny: Mauser, Mosin, Karol Gustaw. Najstarsza broń jaka pojawiła się na zawodach to Schmidt Rubin z 1906 roku.  W konkurencji broni krótkiej strzelały: Naganty, Walthery P-38, TT-Wz33 a najstarszym egzemplarzem był Luger z 1916 roku. Ponadto strzelano z pistoletów wojskowych. Największym powodzeniem cieszyła się „Pepesza” najstarsza z 1944 roku oraz PPS Wz-43.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego oraz Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły, serdecznie zapraszają na Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Historycznej Centralnego Zapłonu. Zawody odbędą się na strzelnicy w Mutowie k. Szamotuł w dniu 30 czerwca 2018 roku od godziny 9.00.

Zapisy w dniu zawodów do godziny 12.00 w Biurze Zawodów na strzelnicy.

Zapraszamy sympatyków i pasjonatów strzelectwa posiadających licencję zawodniczą. 

Dla osób nie posiadających własnej broni, organizator zapewnia użyczenie broni i amunicji spełniającej wymogi i kryteria, na warunkach określonych w regulaminie zawodów - w załączeniu. Rozgrywane będą trzy konkurencje:

 1. Karabin historyczny centralnego zapłonu,
 2. Pistolet historyczny centralnego zapłonu,
 3. Historyczny pistolet wojskowy centralnego zapłonu.

Do zdobycia medale i dyplomy oraz tytuły Mistrza Wielkopolski w wyżej wymienionych konkurencjach. Dla najlepszego strzelca w trójboju do zdobycia Puchar Prezesa WZSS. Do wygrania również Puchary w trzech dwubojach. Do zobaczenia na strzelnicy.  

REGULAMIN ZAWODÓW (.pdf)

Uchwała nr 20 / 2018 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego z dnia 9 maja 2018 roku w sprawie organizacji Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni historycznej centralnego zapłonu, w roku 2018

W dniach od 6 do 7 października 2017 roku, Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, był organizatorem zawodów:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

Mistrzami Wielkopolski zostali:

Pistolet sportowy 20 strzałów - mężczyźni PAWLIKOWSKI Aleksander WKS Grunwald Poznań
Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - mężczyźni DRESZER Andrzej KSS LOK VIS Gostyń
Pistolet sportowy 20 strzałów - kobiety BORSUK Dominika SKS Dwór Grunwaldzki Poznań
Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - kobiety REJMAN Julia GKS Gryf Grodzisk Wlkp.

Dziekujemy wszystkim uczestnikom za sportową walkę, a sędziom za perfekcyjne i sprawne przeprowadzenie zawodów. Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne Mistrzostwa Wielkopolski za rok.

Komunikat z zawodów.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie z Myśliwskim Klubem Sportowym "DIANA" w Poznaniu organizuje w dniach:

od 28 września (czwartek) do 1 października (niedziela)

OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W KONKURENCJACH STRZELAŃ DO RZUTKÓW
(skeet, trap, double trap)

Zawody dobędą się na strzelnicy "LIZAWKA" w Poznaniu. Bezpośrednim organizatorem zawodów będzie Myśliwski Klub Sportowy „DIANA” w Poznaniu. Mistrzostwa są imprezą z kalendarza Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

ZOBACZ PROGRAM I REULAMIN ZAWODÓW.
LINK DO ZGŁOSZEŃ NA ZAWODY.

 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:

7 (piatek) oraz 8 (sobota) października 2016 roku

zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2017

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3
    * Rozpoczęcie zawodów 6 października (piątek) – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 7 października (sobota) – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 7 października (sobota) – około godz. 15.30
Każda zmiana – 11 stanowisk

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

W dniach 7 i 8 października 2016 roku roku rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i centralnego zapłonu. Mistrzostwa rozgrywano w dwóch konkurencjach: pistolet sportowy 20 i pistolet centralnego zapłonu 20, w formule open z podziałem na klasyfikację kobiet i mężczyzn.

W konkurencji Pcz 20 kobiet wystartowała jedna zawodniczka, Pani REPKA Agnieszka z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która uzyskała wynik 80 pkt.

W konkurencji Psp 20 kobiet wystartowało 10 zawodniczek, spośród których najlepsze okazały się:

 1. BORSUK Dominika Dwór Grunwaldzki Poznań - 186 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. ŻURCZAK Magdalena Dwór Grunwaldzki Poznań - 181 pkt
 3. REJMAN Julia Gryf Grodzisk - 176 pkt
W konkurencji Psp 20 mężczyzn wystartowało 35 zawodników, a podium tych zawodów wygładało następująco:

 1. ROGACKI Ryszard Bursztyn Kalisz - 189 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. PAWLIKOWSKI Aleksander Grunwald Poznań - 185 pkt
 3. GRUSZECKI Bartosz Grunwald Poznań - 184 pkt
W konkurencji Pcz 20 mężczyzn wystartowało 26 zawodników, a najlepsi z nich, to:

 1. GRUSZECKI Bartosz Grunwald Poznań - 188 pkt - tytuł Mistrza Wilekopolski
 2. KRAWCZYK Stanisław Bursztyn Kalisz - 183 pkt
 3. SROCZYŃSKI Michał Grunwald Poznań - 181 pkt
Wszytskim gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy ponownie na następne zawody z cyklu Mistrzostw Wielkopolski w przyszłym roku.

Komunikat klasyfikacyjny Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego i centralnego zapłonu
W dniu 23 września 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się pierwsze Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Strzelectwie Sportowym o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Andrzeja Bartkowiaka. Zawody odbyły się zgodnie z przepisami PZSS oraz ISSF i według regulaminu zawodów opracowanego na ich podstawie. W zmaganiach brali udział funkcjonariusze w służbie czynnej reprezentujący wszystkie komendy powiatowe i miejskie z terenu województwa wielkopolskiego, oraz reprezentacja Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. W sumie w zawodach udział wzięło 96 wielkopolskich funkcjonariuszy. Strzelano po dziesięć strzałów ocenianych z pistoletu sportowego, do sportowej tarczy pistoletowej z odległości 25 metrów, oraz karabinu sportowego z dystansu 50 metrów do tarczy karabinowej.
 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

7 (piatek) oraz 8 (sobota) października 2016 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2016


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 7 października (piątek) – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 8 października (sobota) – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 8 października (sobota) – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.


pobierz REGULAMIN ZAWODÓW
W dniach 9 i 10 października 2015 roku odbyła się na strzelnicy SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu kolejna już edeycja Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pistoletowych 2015. Wyniki w rozegranych kategoriach przedstawiały sie nastepująco:

Pistolet sportowy 20 strzałów - mężczyźni                            

I    KRAWCZYK Stanisław    BURSZTYN Kalisz        97;94    191
II    KANDULSKI Maciej    GRYF Grodzisk        95;95    190
III    ROGACKI Ryszard        BURSZTYN Kalisz        90;97    187

Pistolet sportowy 20 strzałów - kobiety                            

I    WITCZAK Katarzyna    WKS GRUNWALD Poznań    86;93    179
II    WIŚNIEWSKA Adrianna    WKS GRUNWALD Poznań    85;92    177
III    BORSUK Dominika        DWÓR GRUNW. Poznań    86;91    177

Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - mężczyźni        

I    KANDULSKI Maciej    GRYF Grodzisk        93;96    189
II    KRAWCZYK Stanisław    BURSZTYN Kalisz        91;94    185
III    CZERWIŃSKI Marcin    DWÓR GRUNW. Poznań    92;91    183

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w zawodach. Poniżej publikujemy pełny komunikat z Mistrzostw.
 
POBIERZ KOMUNIKAT (pdf)                   
Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

9 (piatek) oraz 10 (sobota) października 2015 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2015


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 9 października – godz. 16.00 ( 5 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 10 października – godz. 10.00 ( 7 zmian )
    * Zakończenie zawodów 10 października – około godz. 15.30

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW

Organizatror Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych - które miały odbyć się w dniu 10 i 11 października 2014 roku na DWORZE GRUNWALDZKIM w Poznaniu, jakim jest

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego

informuje, że z powodu zbyt małej frekwencji (do chwili obecnej 9 zgłoszeń we wszytskich kategoriach) odwołuje te zawody. Należy ubolewać, że zawody nie znalazły chętnych do udziału.

Zarząd Związku

Kolejne Mistrzostwa Wielkopolski niestety już poza nami. W dniu 12.03.2016r., w sali sportowej Gimnazjum w Rawiczu rywalizowało ze sobą 155 zawodników z 11 klubów naszego województwa oraz GWARDII Zielona Góra, ŚLĄSKA Wrocław i AGATU Złotoryja. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych, tj. młodzików, juniorów młodszych, juniorów oraz seniorów. W kategorii młodzików, w konkurencji pistoletu pneumatycznego Mistrzem Wielkopolski został Miłosz Wachowiak LESNA Leszno (270 pkt.), a w konkurencji karabinu pneumatycznego Jakub Kruk GWARDIA ZIELONA GÓRA (292 pkt.).
 

W dniach 8 (sobota) oraz 9 (niedziela) marca 2014 roku rozegrano na strzelnicy SKS Dwór Grunwaldzki w Poznaniu:

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2014.

Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.

KOMUNIKAT PDF.

 

W dniach 25/26 października 2013 roku odbyły się


OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ


Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.

KOMUNIKAT 

 
 
W dniu 16 marca 2015 roku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu pneumatycznym. Impreza odbywała się w dwóch lokalizacjach:


Strzelnica sportowa OSiR Rawicz – Sierakowo ul. Leśna
młodziczki i młodzicy do 15 lat Kpn 30 i Ppn 30


Hala sportowa GIMNAZJUM  Sierakowo – Rawicz ul. Przyjemskiego 35

Open - Juniorki mł., juniorzy mł., juniorzy i juniorki, seniorki i seniorzy - Kpn 40 i Ppn 40

SUPERFINAŁY z Kpn i Ppn.

W celu uatrakcyjnienia przebiegu Mistrzostw przyjęto rozgrywanie wszystkich konkurencji w formule "open" - czyli wspólnej rywalizacji kobiet i mężczyzn, jedynie z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Spośród wszytskich uczestników zawodów, zawodnicy którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej uzyskiwali kwalifikację do Superfinałów, które rozegrano z podziałem na dwie dyscypliny, pistolet i karabin. Dziesięcioosobowy skład Superfinałów został uzupełniony o dwie osoby, które zostały wylosowane przez zespół sędziowski. Konkurencje rozegrane w posczególnych kagoriach wiekowych wyłoniły Mistrzów WIelkopolski w roku 2015, natomiast w Superfinałach zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
 
Pobierz:
 1. Komunikat z zawodów "OPEN" - PDF
 2. Komunikat - Mistrzowie Wielkopolski w kategorich wiekowych "OPEN" - PDF

Poniżej czytaj całość artykułu.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

8 (sobota) oraz 9 (niedziela) marca 2014 roku


zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2014Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

    * Rozpoczęcie zawodów 8 marca – godz. 10.00 ( 8 zmian )
    * Rozpoczęcie zawodów 9 marca – godz. 10.00 ( 6 zmian )
    * Zakończenie zawodów 9 marca – około godz. 15.00

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW 

 

Jednoczesnie przepraszamy za błąd, który wkradł się do pierwotnego kalendarza imprez strzeleckich na rok 2014, gdzie w powyższym terminie założono rozegranie mistrzostw w strzelaniach pneumatycznych. Marcowy termin rozgrywania mistrzostw w strzelaniach pistoletowych został określony w Uchwałe nr 18 / 2010 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 29 września 2010 r. w sprawie organizacji cyklicznych zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Wielkopolski.

 

Za powstały błąd przepraszamy. 

W dniach 10 i 11 marca 2012 roku, na strzelnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyły się

II MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

Poniżej zamieszczamy komunikat z zawodów.  W zawodach sklasyfiikowano:

 • 39 zawodników w konkurencji Pistolet sportowy 20 strzałów - część dokładna;
 • 2 zawodniczki w konkurencji Pistolet sportowy 20 strzałów - część dokładna;
 • 27 zawodników w konkurencji Pistolet centralnego zapłonu 20 strzałów - część dokładna.
Mistrzem Wielkopolski w strzelaniu z pistoletu sportowego, w roku 2012 został PRZEMYSŁAW SZEMRAJ reprezentujący Towarzystwo Sportowe "OLIMPIA" w Poznaniu. Wicemistrzem naszego województwa został reprezentant SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - MARCIN CZERWIŃSKI. Trzecie miejsce zajął TOMASZ WOJTIUK z SKS INTERCONTINENTAL w Pile.
 
Spśród dwóch sklasyfikowanych zawodniczek w strzelaniu z pistoletu sportowego, zwyciężczynią konkurencji okazała się KRYSTYNA WIĄCZEK z Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" w Poznaniu. Drugie miejsce zajęła MARTYNA SZKUDELSKA, reprezentująca RKS "BOCK" w Rawiczu. Pomimo małej frekwencji wśród kobiet, obie panie otrzymały medale i tytuły Mistrzyni i Wicemistrzyni naszego województwa.
 
W konkurencji pistoletu centralnego zapłonu, Mistrzem został STANISŁAW KRAWCZYK z KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu. Wicemistrzostwo wywalczył WALDEMAR OWCZARCZAK reprezentujący SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, a trzecie miejsce zajął RYSZARD ROGACKI z KSS LOK "BURSZTYN" w Kaliszu.
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach.
 

W dniu 15 października 2011 roku Zarząd WZSS w Poznaniu zaprasza wszystkich zawodników na:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

Powyższa impreza odbędzie się na Strzelnicy SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" przy ul. Grunwaldzkiej 3 w Poznaniu.  Zawody zsotaną przeprowadzone w formule otwartej (bez podziału na grupy wiekowe) w dwóch konkurencjach:

 • pistolet pneumatyczny 40 strzałów - 10 m
 • karabin pneumatyczny 40 strzałów - 10 m

Zawody zostaną objęte klasyfikacją indywidualną w podziale na kobiety i mężczyzn. Termin Mistrzostw został przesunięty o tydzień w stosunku do planowanego terminu zawartego w Kalendarzu Imprez WZSS. Powodem tego są dwie przyczyny:

 • testy Kadry Wojewódzkiej - ktore odbędą się w dniu 8 października 2011 roku, czyli w czasie pierwotnego terminu zawodów, zawartego w kalendarzu,
 • niedzielne Wybory Parlamentarne.

Z uwagi na zminę terminu Mistrzostw Wielkopolski, zmianie ulega także termin zawodów "JESIEŃ 2011", które miały odbyć się na strzelnicy "DWÓR GRUNWALDZKI" w dniu 15 października. Zawody te odbęda się o tydzień później, czyli w dniu 22 października.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski. 

Poniżej REGULAMIN MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI

Zobacz także:

 

Uchwała nr 18 / 2010 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 29 września 2010 r. w sprawie organizacji cyklicznych zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Wielkopolski

 

 

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego, wspólnie z Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa, zapraszają wszystkich strzelców na zawody, które odbęda się w dniu 26 czerwca 2011 roku, na strzelnicy LIZAWKA. W ramach powyższych zawodów, zgodnie z kalendarzem imprez strzeleckich WZSS, zostana rozegrane dwie konkurencje:

 1. Karabi dowolny 20 strzałów (Kdw-20)
 2. Trap 25

które będą miały rangę Mistrzostw Wielkopolski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

Link do pobrania protokółu z Mistrzostw.

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszytskim uczestnikom za wzięzie udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski w Strzelaniach:

 1. Karabi dowolny 20 strzałów (Kdw-20)
 2. Trap 25.
Miejmy nadzieję, że zawody te na trwałe wejdą do kalendarza imprez strzeleckich odbywających się w naszym województwie, a frekwencja z roku na rok będzie coraz większa. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na następne imprezy rangi mistrzowskiej, które zostaną zorganizowane w tym roku przez WZSS w Poznaniu. Informacja znajduje się w kalendarzu imprez na rok 2011.

Poniżej regulamin zawodów.

Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu organizuje w dniach:
 

10 (sobota) oraz 11 (niedziela) marca 2012 roku

zawody strzeleckie :

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU 2012


Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”  w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 10 marca – godz. 10.00 ( 10 zmian )
 • Rozpoczęcie zawodów 11 marca – godz. 10.00 ( 6 zmian )
 • Zakończenie zawodów 11 marca – około godz. 15.00

Każda zmiana – 11 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

pobierz REGULAMIN ZAWODÓW 


Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, zgodnie z Kalendarzem Imprez WZSS, organizuje w dniu:

13 października 2012 roku (sobota)

zawody strzeleckie:

MISTRZOSTWA  WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ 2012

Zawody odbędą się na strzelnicy SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, ul. Grunwaldzka 3

 • Rozpoczęcie zawodów 13 października – godz. 9.00 ( 6 zmian )
 • Zakończenie zawodów 13 października – około godz. 18.00
 • Każda zmiana – 16 stanowisk

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

Regulamin Mistrzostw Wilekopolski

Uchwała nr 21 / 2011 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 24 września 2012 r. w sprawie organizacji Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych, w roku 2012.
W dniu 15 października 2011 roku, na strzelnicy Klubu "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyła druga tura zawodow rangi Mistrzostw Wielkopolski. O tytuł mistrza naszego województwa, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkuterncjach:

 •     Pistolet pneumatyczny 40 strzałów
 •     Karabin pneumatyczny 40 strzałów

W pierwszj konkurencji sklasyfikowano dwie zawodniczki oraz 19 zawodników. Mistrzami Wielkopolski zostali:

 • w klasyfikacji kobiet - KATARZYNA MAJCHRZAK - WKS GRUNWALD Poznań
 • w klasyfikacji mężczyzn - MARIUSZ DEREŻYŃSKI - WKS GRUNWALD Poznań
W konkurencji karabinowej sklasyfikowano osiem zawodniczek oraz 14 zawodników. Mistrzami Wielkopolski zostali:

 • w klasyfikacji kobiet - JOANNA KRAWCZYK - UKS DELFIN Biedrusko
 • w klasyfikacji mężczyzn - MACIEJ KORPUSIŃSKI - TS OLIMPIA Poznań.

Organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszytskim uczestnikom za wzięzie udziału w rywalizacji o tytuł Mistrza Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych. Miejmy nadzieję, że zawody te na trwałe wejdą do kalendarza imprez strzeleckich odbywających się w naszym województwie, a frekwencja z roku na rok będzie coraz większa. Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników oraz zapraszamy na następne imprezy rangi mistrzowskiej, które zostaną zorganizowane w przyszłym roku.
Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wspólnie ze Strzeleckim Klubem Sportowym „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu przeprowadził w dniach:
 
9 (sobota) oraz 10 (niedziela) marca 2013 roku
 
zawody strzeleckie:

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W STRZELANIU Z PISTOLETU SPORTOWEGO I PISTOLETU CENTRALNEGO ZAPŁONU

 
 
 


 

W dniach 12 i 13 marca 2011 roku, na strzelnicy Klubu "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, odbyły się pierwsze od wielu lat zawody, rangi Mistrzostw Wielkopolski. O tytuł mistrza naszego województwa, zawodnicy rywalizowali w dwóch konkuterncjach:

 1. Pistolet Centralnego Zapłonu 20 strzałów - część dokładna
 2. Pstolet Sportowy 20 strzałów - część dokładna