Dobiegła końca jedna z największych imprez w strzelectwie sportowym – Puchar Prezydenta ISSF (kiedyś Finał Pucharu Świata), która został rozegrany na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław we Wrocławiu, w dniach od 3 do 10 listopada.

Przypomnijmy: w każdej konkurencji startowało 12 zawodników, którzy okazali się najlepsi w rankingu światowym. Z polskich zawodników startowała Aneta Stankiewicz oraz Oskar Miliwek. Dodatkowo Polska (jako organizator) wystawiła troje zawodników, którzy nie zakwalifikowali się z rankingu, ale mimo to zajmowali wysokie pozycje rankingowe. Byli to: Julita Borek, Tomasz Bartnik i Maciej Kowalewicz. 

- Aneta Stankiewicz CWZS Zawisza Klub Strzelecki zajęła 9. miejsce w karabinie pneumatycznym, natomiast w karabinie trzy postawy zakwalifikowała się do finału, w którym rywalizację zakończyła na 7. miejscu.

- Oskar Miliwek CWZS Zawisza Klub Strzelecki zaliczył udany start w pistolecie szybkostrzelnym – zakwalifikował się do finału, w którym ostatecznie zajął 6. miejsce.

- Julita Borek Dwór Grunwaldzki Poznań - Młodzieżowe Centrum Strzelectwa wystrzelała 9. miejsce w pistolecie pneumatycznym i 11. miejsce w pistolecie sportowym.

- Tomasz Bartnik Legia Warszawa uplasował się na 11. miejscu w karabinie pneumatycznym oraz 2. miejscu w karabinie 3 postawy (będąc „poza konkursem” nie mógł wziąć udziału w drugim etapie). 

- Maciej Kowalewicz Gwardia Olsztyn zajął 9. miejsce w karabinie pneumatycznym  oraz 6. miejsce w karabinie 3 postawy (podobnie jak Bartnik, nie mógł przejść do drugiego etapu). 

Podczas tej imprezy przetestowano nowe formuły indywidualnych finałów pneumatycznych, mixów pneumatycznych oraz konkurencji karabinu trzy postawy. Opinie na temat nowych zasad są podzielone. Czy zaproponowane reguły zostaną wprowadzone na stałe? Okaże się wkrótce – decyzja należy do władz ISSF.  Opis nowych finałów można znaleźć na stronach ISFF, pod tym linkiem.

Międzynarodowe zawody strzeleckie ISSF PRESIDENTS CUP RIFLE/PISTOL - Rezultaty