W marcu Międzynarodowy Komitet Olimpijski wraz z rządem Japonii podjął decyzję o przesunięciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które miały się odbyć w lipcu 2020 r. w związku z wystąpieniem światowej pandemii choroby COVID-19, spowodowanej wystąpieniem koronawirusa SARS-CoV-2. Premier Japonii Shinzo Abe oznajmił jednak, że impreza obejmująca tak wiele dyscyplin nie będzie mogła się odbyć w 2021 r. dopóki wirus nie zostanie powstrzymany.

„Szczerze mówiąc, rozumiem to i nie można przez cały czas zatrudniać 3000-5000 osób w Komitecie Organizacyjnym.”, powiedział Thomas Bach dla BBC."

"Nie można zmieniać co roku całego harmonogramu sportowego na całym świecie, wszystkich krajowych federacji i nie można trzymać sportowców w ciągłej niepewności.”

Bach powiedział, że MKOl zobowiązał się do organizacji Igrzysk w przyszłym roku, choć musiał być przygotowany na różne scenariusze, w tym kwarantannę dla sportowców.

„Rozważane są wszystkie te różne scenariusze i dlatego mówię, że jest to gigantyczne zadanie, ponieważ istnieje tak wiele różnych opcji i nie jest łatwo rozwiązać je teraz.”

„Kiedy będziemy mieć jasny pogląd na to, jak będzie wyglądał świat 23 lipca 2021 r., Wtedy podejmiemy odpowiednie decyzje.”

Źródło informacji: reuters.com - link do oryginalnego artykułu