Od 7 do 9 grudnia 2018 roku, na strzelnicy ZKS Gwardia Zielona Góra, odbywały się Zawody klasyfikacyjne - X Memoriał Stanisława Maruchy. W piątek, który był pierwszym dniem rywalizacji, świetny występ zanotował MIX w konkurencji pistolet pneumatyczny, który wystąpił w składzie Julita BOREK  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu oraz Filip WAGNER  Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, wygrywając tę konkurencję. Gratulujemy wyniku naszej wielkopolskiej parze strzelców, z dwóch poznańskich klubów. Ten duet wygrał zarówno kwalifikacje - łącznym wynikiem 741 pkt, jak i finał konkurencji, gdzie zgromadził łącznie 466,8 pkt, zdecydowanie wyprzedzając drugi MIX w składzie Maja JAROSIŃSKA, Jakub ROSA z ZKS Gwardia Zielona Góra 2.

Sobota też była bardzo dobrym dniem dla naszych zawodników startujących w zawodach klasyfikacyjnych na strzelnicy ZKS Gwardia Zielona Góra. Julita BOREK  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wygrała rywalizację w pistolecie pneumatycznym seniorek, strzelając w kwalifikacjach wynik 578 pkt, o jeden punkt mniej od Rekordu Polski, który wyrównała na poprzednich zawodach w Białymstoku. Przemysław SZEMRAJ  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, nasz trener koordynator kadry wojewódzkiej, zajął trzecie miejsce w pistolecie pneumatycznym seniorów, wchodząc do finału z ósmym wynikiem. Trzecie miejsce w rywalizacji juniorów w konkurencji pistolet pneumatyczny zajął także Filip WAGNER  Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka. Do finału wchodził on jako zwycięzca kwalifikacji, uzyskując bardzo dobry wynik - 559 pkt. Bardzo dobre, 5 miejsce w finale konkurencji pistolet pneumatyczny juniorek, zajęła także Dominika Borsuk  SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wchodząc do finału z czwartym wynikiem kwalifikacji.

W niedzielę na wyśmienitym, trzecim miejscu, swoje zmagania pistolecie pneumatycznym juniorek zakończyła Dominika BORSUK z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Niestety z powodu złego samopoczucia, konkurencji seniorek w pistolecie pneumatycznym nie ukończyła Julita BOREK, która zanotowała rewelacyjne wyniki w dwóch poprzednich dniach.

Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników i zaprezentowanego poziomu sportowego.

Komunikat klasyfikacyjny - Zawody klasyfikacyjne - X Memoriał Stanisława Maruchy w Zielonej Górze (.pdf)