Poznań, dnia 15 maja 2013 r.

 

Protokół


Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego

Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu
z dnia 15 maja 2013 r.

 

W dniu 15 maja 2013 r. o godz. 1700, w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowie Podgórnym, ul. Zachodnia 3, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, zwołane przez Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, na podstawie Uchwały  nr 10 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego  Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

W posiedzeniu wzięli udział delegaci 22 podmiotów zrzeszonych w WZSS, zgodnie z podziałem dokonanym na podstawie Uchwały nr 9 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia liczby delegatów członków zwyczajnych na Walne Zebranie Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, kadencji władz w latach 2013 – 2016. (lista obecności stanowi załącznik do niniejszego protokołu). Spośród 70 delegatów na zebranie przybyło 55, nieobecni to 15 osób z następujących podmiotów:

 

  • BURSZTYN Kalis - 1 osoba,
  • BASZTA Ostrzeszów - 1 osoba,
  • KALIBER Gniezno - 1 osoba,
  • BELLONA Kalisz - 1 osoba,
  • DELFIN Biedrusko - 2 osoby,
  • SPARTAKUS Biedrusko -      1 osoba,
  • LESNA Leszno -     2 osoby,
  • TARCZA  96 Poznań - 2 osoby,
  • KOPERNIK Konin - 1 osoba,
  • KBS Margonin - 1 osoba,
  • Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych - 1 osoba,
  • Bractwo Kurkowe im. Ks. Stanisława Łakoty  - 1 osoba.

Zebranie otworzył Prezes WZSS w Poznaniu Pan Tomasz Pawlak, który powitał wszystkich zgromadzonych delegatów i zaproszonych gości.

 

Prezes zaproponował kandydaturę Pana Wojciecha Hajdasza na Przewodniczącego Zebrania. Zgłosił również Pana Andrzeja Cepę na Sekretarza Zebrania. Kandydatury zostały przyjęte jednogłośnie przez wszystkich zgromadzonych delegatów.

 

Pan Hajdasz przejął prowadzenie obrad. Na wstępie zaproponował powołanie Komisji Mandatowo - Wyborczej i poprosił  o podawanie kandydatów. Z sali padły kandydatury:

 

  1. Pan Andrzej Majorowicz,
  2. Pan Grzegorz Jaskuła
  3. Pan Zygmunt Urbaniak.

Po wyrażeniu zgody przez ww. osoby Przewodniczący Zebrania zarządził głosowanie. Komisja Mandatowo – Wyborcza została wybrana jednogłośnie. Po krótkiej chwili Komisja wybrała na swojego przewodniczącego, którym został Pan Zygmunt Urbaniak.

 

Przewodniczący Zebrania przekazał Przewodniczącemu Komisji Mandatowo - Wyborczej listę obecności delegatów w celu stwierdzenia przez Komisję prawomocności obrad Zebrania w pierwszym terminie. Po kilku minutach pracy Pan Zygmunt Urbaniak ogłosił, że na Sali znajduje się 52 delegatów spośród 70 uprawnionych. Zebranie posiada kworum i jest uprawnione do podejmowania uchwał.

 

Następnie Przewodniczący obrad przedstawił projekt Regulaminu Zebrania przyjęty przez Zarząd Związku na podstawie Uchwały  nr 10 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego  Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu. Głos zabrał Prezes WZSS i poinformował, że treść projektu Regulaminu Zebrania jak i innych dokumentów (sprawozdania, porządek obrad) zamieszczone są do wglądu na oficjalnej stronie internetowej Związku (www.wzss.org.pl). Nikt nie wniósł żadnych uwag. Przewodniczący obrad poddał projekt pod głosowanie - Walne Zebranie przyjęło treść regulaminu bez głosu sprzeciwu.

 

Następnie Przewodniczący WZD poprosił delegatów  o przedstawianie kandydatur do Komisji Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków. Zaproponowani zostali:

 

  1. Pan Sławomir Baszyński,
  2. Pan Maciej Madajka
  3. Pan Paweł Smolarek

do Komisji Skrutacyjnej, oraz

 

  1. Pan Eugeniusz Reks,
  2. Pan Jerzy Gogołkiewicz
  3. Pan Maciej Kandulski

do Komisji Uchwał i Wniosków. Po wyrażeniu zgody przez kandydatów, delegaci jednogłośnie zaakceptowali składy obu Komisji. Po krótkiej naradzie Komisje wybrały spośród siebie Przewodniczących. Zostali nimi:

 

  • Pan Maciej Madajka – Komisja Skrutacyjna
  • Pan Maciej Kandulski – Komisja Uchwał i Wniosków.

 

Przewodniczący WZD przedstawił porządek obrad. Przypomniał, że projekt porządku obrad umieszczony jest na stronie Internetowej Związku wraz z Uchwałą nr 10 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego  Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu. Nikt nie wniósł poprawek do proponowanego porządku obrad. W związku z powyższym Przewodniczący Zebrania poddał go pod głosowanie. Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie w następującej formie:

Porządek Obrad 

Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów

Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu,

w dniu 15 maja 2013 r.

1.        Przyjęcie protokołu z obrad Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 roku oraz protokółu z obrad Nadzwyczajnego  Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu z dnia 28 listopada 2012 roku.

2.        Dyskusja nad sprawozdaniami Zarządu WZSS  z działalności w roku 2012:

2.1.          z realizacji uchwał WZD – część finansowa;

2.2.          z realizacji uchwał WZD – część dotycząca zapisów uchwał w odniesieniu do działań Zarządu Związku;

2.3.          z realizacji Uchwały WZD nr 6/2011 dotyczącej spraw majątkowych.

3.        Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2012.

4.        Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami.

5.        Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi WZSS w Poznaniu za rok 2012.

6.        Przedstawienie Walnemu Zebraniu projektu uchwały zatwierdzającej plan finansowy Związku na rok 2013 – preliminarz wydatków.

7.        Dyskusja nad przedstawionymi dokumentami.

8.        Głosowanie nad uchwałą zatwierdzającą plan finansowy Związku na rok 2013 – preliminarz wydatków.

9.        Wyróżnienia i nagrody.

10.         Przyjęcie uchwały dotyczącej liczebności Zarządu i Komisji Rewizyjnej Związku w nowej kadencji władz.

11.         Przedstawienie kandydatur na Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

12.         Wybory Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego  w Poznaniu.

13.         Przerwa – obrady Komisji Wyborczej i Skrutacyjnej.

14.         Ogłoszenie wyników wyborów Prezesa Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego  w Poznaniu.

15.         Przedstawienie kandydatur do Zarządu i Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

16.         Wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

17.         Przerwa – obrady Komisji Wyborczej i Skrutacyjnej.                    

18.         Ogłoszenie wyników wyborów do Zarządu i Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

19.         Przerwa – pierwsze zebranie nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej – konstytuowanie się składów obu organów.

20.         Ogłoszenie przez Zarząd i Komisję Rewizyjną podziału funkcji w obu organach.

21.         Wolne wnioski.

22.         Przerwa – około 15 minut na potrzeby Komisji Uchwał i Wniosków.

23.         Sprawozdanie komisji Uchwał i Wniosków.

24.         Głosowania nad propozycjami uchwał i wniosków.

25.         Zamknięcie obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów WZSS w Poznaniu.

26.         Wnioski w sprawie zmian w porządku obrad, głosownie nad zatwierdzeniem porządku obrad Zebrania.

27.         Procedowanie nad zatwierdzonym porządkiem obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów WZSS w Poznaniu.

28.         Zamknięcie obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów WZSS w Poznaniu po wyczerpaniu wszystkich punktów przewidzianych w zatwierdzonym porządku obrad.

Ad 1.       Przewodniczący Zebrania przekazał głos Prezesowi WZSS Panu Tomaszowi Pawlakowi, który przekazał Zebraniu informację,   że do zatwierdzenia są dwa protokoły:

 

  • WZD Sprawozdawczego z dnia 9 maja 2012 roku;
  • WZD Nadzwyczajnego z dnia 28 listopada 2012 roku.

Oba protokoły umieszczone są na stronie Internetowej i każdy mógł się z nimi zapoznać. Poprosił o wniesienie ewentualnych uwag i zatwierdzenie protokołów. Nikt nie wniósł zastrzeżeń i protokoły został zatwierdzony jednogłośnie.

 

Ad 2.       Przewodniczący Zebrania przekazał głos Prezesowi WZSS Panu Tomaszowi Pawlakowi, który korzystając z rzutnika przedstawił, składające się z trzech części sprawozdania Zarządu WZSS w zakresie finansowym, majątkowym i realizacji uchwał Walnego Zebrania Delegatów WZSS. Zgodnie     z postanowieniami Uchwały nr 5 / 2010 WZD z dnia 19 kwietnia 2010 roku – kierunki działania Związku w obecnej kadencji, elektroniczne wersje sprawozdań przesłano drogą mailową oraz opublikowano na www.wzss.org.pl w dniu 7 maja 2013 roku.

Ad 3.       W celu przedstawienia sprawozdania Komisji Rewizyjnej, Przewodniczący Zebrania poprosił Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej,  Pana Leonarda Kosterę. Poinformował on zebranych, że Komisja dokonała kontroli dokumentacji prowadzonej przez Zarząd oraz zapoznała się  ze sprawozdaniami Zarządu. Stwierdza, że Zarząd zrealizował wszystkie uchwały podjęte na ostatnim Walnym Zebraniu Sprawozdawczym. Komisja Rewizyjna wnioskuje o udzielenie Zarządowi absolutorium za rok 2012.

 

Ad 4.       Nikt nie zgłosił się do zabrania głosu.

 

Ad 5.       W związku z tym, że nikt nie zgłosił się do dyskusji nad przedstawionymi sprawozdaniami, Przewodniczący Zebrania Pan Wojciech Hajdasz przedstawił projekt Uchwały nr 1/2013 WZD w sprawie udzielenia absolutorium za rok 2012 Zarządowi WZSS i przystąpił do głosowania, w którym wzięło udział 52 delegatów. Zebranie jednogłośnie udzieliło Zarządowi absolutorium.

 

Ad 6.       W następnym punkcie obrad Przewodniczący Zebrania przekazał głos Prezesowi WZSS Tomaszowi Pawlakowi, który przedstawił preliminarz wydatków na rok 2013 dotyczących dzieci i młodzieży. Omówił go z uwzględnieniem kwot i rodzaju wydatków. Powiedział, że preliminarz został zatwierdzony przez Zarząd Uchwałą nr 2 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia  10 kwietnia 2013 r., w sprawie przyjęcia do realizacji Porozumienia wraz z preliminarzem wydatków na rok 2013, pomiędzy Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym, a Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego. Ponadto preliminarz uzgodniono z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym, które jest dysponentem środków finansowych ujętych w preliminarzu, a pochodzących z dotacji Urzędu Marszałkowskiego woj. wielkopolskiego.

Na zebranie przybyło 3 spóźnionych delegatów

 

Pan Schulz Zenon UKS Tarcza Piła,

Pan Namysł Grzegorz SS BELLONA Kalisz,

Pan Gajdziński Andrzej MKS MUSZKIET Wieleń.

 

Od tej chwili kworum wynosi 55 delegatów.

 

Ad 7.       Nikt nie zgłosił się do zabrania głosu w sprawie preliminarza wydatków na rok 2013.

 

Ad 8.       Ponieważ nikt nie zgłosił się do dyskusji nad przedstawionym dokumentem, Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie projekt Uchwały nr 2/2011 WZD w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków WZSS na rok 2013. Została ona przyjęta jednogłośnie przez 55 uczestniczących w zebraniu delegatów.

 

Ad 9.       W imieniu Zarządu WZSS wystąpił jego Prezes, który przedstawił propozycję Zarządu w sprawie nadania tytułu Członka Honorowego WZSS w Poznaniu, wyrażoną w Uchwale nr 11 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie wystąpienia do Walnego Zebrania Delegatów Związku z wnioskiem  o nadanie godności członka honorowego Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Stwierdził, że w środowisku działaczy i trenerów jest wielu zasłużonych dla wielkopolskiego strzelectwa sportowego osób, godnych takiego wyróżnienia. Następnie przedstawił i uzasadnił 4 kandydatury:

  1. Pan Bogdan Pokładecki,
  2. Pan Jerzy Hyży,
  3. Pan Wojciech Hajdasz,
  4. Pan Henryk Anders.

Przewodniczący Zebrania odczytał uchwałę i przystąpił do głosowania. Uchwała nr 3 / 2013 WZD WZSS w sprawie nadania godności Członka honorowego została przyjęta jednogłośnie przez 55 delegatów.

 

Następnie Prezes WZSS zapoznał delegatów z Uchwałą Zarządu nr 14 z dnia 14 maja 2013 r. i z Uchwałą Zarządu nr 12 z dnia 10 kwietnia 2013 r. dotyczące wyróżnień klubów, trenerów i zawodników za najwyższe osiągnięcia w okresie ostatniej kadencji w latach 2009 – 2012.

 

Zarząd wyróżnił pucharami najlepsze kluby:

 

  1. Myśliwski Klub Sportowy „DIANA” w Poznaniu,
  2. Rawicki Klub Sportowy "BOCK" w Rawiczu,
  3. Uczniowski Klub Strzelecki LOK „LESNA” w Lesznie,
  4. Klub Strzelectwa Sportowego LOK „BURSZTYN” w Kaliszu,
  5. Uczniowski Klub Sportowy „SPARTAKUS” w Biedrusku,
  6. Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” w Biedrusku.

 

Zarząd wyróżnił tabliczkami  pamiątkowymi najlepszych trenerów:

 

  1. Pan Radomir Ivanov,
  2. Pan Michał Wojtasiewicz,
  3. Pan Ryszard Kapłon.

 

Zarząd wyróżnił tabliczkami  pamiątkowymi najlepszych zawodników:

 

  1. Pan Jaromir Wojtasiewicz – strzelba gładko lufowa,
  2. Pan Dawid Migała – karabin,
  3. Pani  Dominika Bartosz – pistolet.

 

Prezes WZSS Tomasz Pawlak poprosił kolejno Członków Honorowych, przedstawicieli wyróżnionych klubów, najlepszych zawodników i trenerów  o wystąpienie. Nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień zakończone gromkimi brawami.

 

Ad 10.     Przewodniczący Zebrania przedstawił projekt Uchwały dotyczącej liczebności Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Zaproponował, aby zgodnie  ze Statutem Związku w nadchodzącej kadencji liczebność tych organów pozostała niezmieniona – Zarząd w składzie 11 osób, Komisja Rewizyjna w składzie 5 osób. Nikt nie wniósł zastrzeżeń. W wyniku zarządzonego głosowania Uchwała nr 4 / 2013 WZD, dotycząca powyższej sprawy, została przyjęta jednogłośnie przez 55 obecnych na sali delegatów.

 

Ad 11.     Przewodniczący Zebrania ogłosił przystąpienie do punktów związanych z wyborem nowych władz. W pierwszej kolejności poprosił o podawanie kandydatur na Prezesa WZSS. Z sali padła kandydatura dotychczasowego Prezesa Pana Tomasza Pawlaka. Innych propozycji nie było, a Pan Prezes wyraził zgodę na kandydowanie.

 

Ad 12.     Przewodniczący Komisji Mandatowo – Wyborczej ogłosił Listę Wyborczą obejmującą kandydatów na Prezesa WZSS. Komisja Skrutacyjna przystąpiła do drukowania kart do głosowania. Członkowie Komisji rozdali karty do głosowania wszystkim obecnym delegatom. Przewodniczący Komisji objaśnił zasady wypełniania kart, aby głos był ważny. Delegaci wypełnili karty i oddali członkom Komisji Skrutacyjnej.

 

Ad 13.     Przewodniczący Zebrania ogłosił przerwę. Komisja Skrutacyjna przystąpiła do liczenia głosów.

 

Ad 14.     Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej ogłosił  wyniki wyborów na Prezesa WZSS. W głosowaniu wzięło udział 55 delegatów, oddano 55 ważnych głosów. Kandydat na Prezesa WZSS otrzymał:

 

  1. Tomasz Pawlak  55 głosów.

 

Pan Tomasz Pawlak został wybrany Prezesem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 

Ad 15.     Przewodniczący Zebrania poprosił o podawanie kandydatur  na członków Zarządu i członków Komisji Rewizyjnej. Pan Ryszard Kapłon przekazał Przewodniczącemu listę zawierającą 10 nazwisk kandydatów na członków Zarządu. Pan Kubik Henryk przekazał Przewodniczącemu drugą listę zawierającą 5 nazwisk kandydatów do Komisji Rewizyjnej. Przewodniczący Zebrania odczytał otrzymane listy. Wobec braku innych kandydatów Pan Wiesław Chiliński złożył wniosek o zamknięcie obu list. Walne Zebranie przychyliło się do tego wniosku. W obu głosowaniach wzięło udział 55 zebranych delegatów. Za zamknięciem listy do Zarządu głosowało 54 delegatów, jeden delegat wstrzymał się od głosu. Listy do Komisji Rewizyjnej zamknięto jednogłośnie.

 

W tym momencie salę opuściło 2 delegatów:

 

  1. Pan Mariusz Roguszka KŻR LOK WIARUS Oborniki,
  2. Pan Dawid Migała Wojskowy KS GRUNWALD w Poznaniu.

 

Liczba delegatów zgromadzonych na Sali – 53 osoby – w dalszym ciągu umożliwiała przeprowadzenie kolejnych głosowań.

 

Ad 16.     Przewodniczący Komisji Mandatowo – Wyborczej ogłosił Listy Wyborcze w kolejności alfabetycznej.

 

Kandydaci do Zarządu:

 

  1. Bartkowiak Ryszard,
  2. Cepa Andrzej,
  3. Chiliński Wiesław,
  4. Dziubek Mateusz,
  5. Jankowski Marek,
  6. Kapłon Ryszard,
  7. Kopaniarz Stanisław,
  8. Majtas Stanisław,
  9. Tomasik Andrzej,
  10. Zimnoch Marek.

 

Kandydaci do Komisji Rewizyjnej:

 

  1. Baranowski Ireneusz,
  2. Erenc Ireneusz,
  3. Kostera Leonard,
  4. Kubik Henryk,
  5. Stoga Ryszard.

 

Komisja Skrutacyjna przystąpiła do drukowania kart do głosowania. Członkowie Komisji rozdali karty do głosowania wszystkim obecnym delegatom. Przewodniczący Komisji objaśnił zasady wypełniania kart, aby głos był ważny. Delegaci wypełnili karty i oddali członkom Komisji.

 

Ad 17.     Przewodniczący Zebrania ogłosił przerwę. Komisja Skrutacyjna przystąpiła do liczenia głosów.

 

Ad 18.     Po wznowieniu obrad przez Przewodniczącego Zebrania, Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej ogłosił  wyniki wyborów. W głosowaniach wzięło udział 53 delegatów. W wyborach do Zarządu i Komisji Rewizyjnej wszystkie głosy były ważne. Poszczególni kandydaci uzyskali następującą ilość głosów:

 

Głosowanie do Zarządu:

 

  1. Cepa Andrzej                         52 głosy,
  2. Majtas Stanisław                     52 głosy,
  3. Kapłon Ryszard                      50 głosów,
  4. Chiliński Wiesław                    49 głosów,
  5. Jankowski Marek                    49 głosów,
  6. Tomasik Andrzej                     49 głosów,
  7. Dziubek Mateusz                    48 głosów,
  8. Kopaniarz Stanisław               47 głosów,
  9. Bartkowiak Ryszard                45 głosów,
  10. Zimnoch Marek                      43 głosy.

 

 

Głosowanie do Komisji Rewizyjnej:

 

  1. Kostera Leonard                    51 głosów,
  2. Erenc Ireneusz                       49 głosów,
  3. Kubik Henryk                          47 głosów,
  4. Stoga Ryszard                        46 głosów,
  5. Baranowski Ireneusz              45 głosów.

 

Wszyscy kandydaci otrzymali wymaganą ilość głosów i zostali wybrani  do Zarządu WZSS i Komisji Rewizyjnej.

 

Ad 19.     Przewodniczący Zebrania ogłosił przerwę. Nowo wybrane organy Związku udały się na pierwsze posiedzenia w celu ukonstytuowania władz.

 

Ad 20.     Po wznowieniu obrad Przewodniczący Zebrania udzielił głosu Prezesowi WZSS, który poinformował o dokonanych w ramach nowego Zarządu wyborach:

 

  1. Pan Mateusz Dziubek                            Wiceprezes Urzędujący WZSS,
  2. Pan Andrzej Cepa                                 Wiceprezes WZSS,
  3. Pan Marek Jankowski                            Sekretarz Zarządu,
  4. Pan Wiesław Chiliński                             Skarbnik WZSS,
  5. Pan Bartkowiak Ryszard                        Członek Zarządu,
  6. Pan Kapłon Ryszard                              Członek Zarządu,
  7. Pan Kopaniarz Stanisław                        Członek Zarządu,
  8. Pan Majtas Stanisław                             Członek Zarządu,
  9. Pan Tomasik Andrzej                             Członek Zarządu,
  10. Pan Zimnoch Marek                               Członek Zarządu.

 

Następnie Przewodniczący Zebrania przekazał głos Panu Leonardowi Kosterze, który przedstawił podział funkcji w Komisji Rewizyjnej:

 

  1. Pan Leonard Kostera             Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,
  2. Pan Ryszard Stoga                Sekretarz Komisji Rewizyjnej,
  3. Pan Ireneusz Baranowski      Członek Komisji Rewizyjnej’
  4. Pan Ireneusz Erenc               Członek Komisji Rewizyjnej,
  5. Pan Henryk Kubik                  Członek Komisji Rewizyjnej,

 

Ad 21.     Przewodniczący Zebrania udzielił głosu Panu Stanisławowi Kopaniarzowi, który przypomniał o obowiązkach organizatora zawodów strzeleckich

 

  • opracowania regulaminu zawodów,
  • uzgodnienia obsady sędziowskiej

 

oraz przedstawienia tych dokumentów Przewodniczącemu Kolegium Sędziów do akceptacji. Wspomniał również o problemach finansowych z jakimi boryka się Kolegium Sędziów. Następnie głos zabrał Pan Wiesław Chiliński który zaproponował, by z każdych zawodów opłata startowa od 1 osoby przeznaczona została na obsługę Kolegium Sędziów. Z kolei pan Jerzy Strzelewicz zaproponował, aby nadać większą rangę Mistrzostwom Wielkopolski i zobowiązać kluby do wystawianie swoich reprezentacji. Część z wpływów mogłaby być przeznaczona na Kolegium Sędziów. Głos zabrał Prezes WZSS Tomasz Pawlak. Powiedział, że sprawa ta nie jest taka prosta i będzie ona rozpatrywana przez nowy Zarząd Związku. Oznajmił on również, że opowiada się za uregulowaniem tej sprawy w ramach nowelizacji Regulaminu Składek i innych opłat członkowskich WZSS. Propozycje zmian tego dokumentu zostaną wypracowane i przedstawione pod obrady WZD WZSS w roku 2014. Na tym zakończono dyskusję dotyczącą tego tematu.

 

Ad 22.     W czasie krótkiej przerwy Komisja Uchwał i Wniosków przygotowywała projekt Uchwały Programowej Walnego Zebrania Delegatów WZSS w Poznaniu.

 

Ad 23.     Przewodniczący Zebrania udzielił głosu Przewodniczącemu Komisji Uchwał i Wniosków Panu Maciejowi Kandulskiemu, który poinformował zebranych, że do komisji nie wpłynął z sali żaden wniosek ani propozycja uchwały. W związku z powyższym przedstawił zebranym delegatom wypracowany projekt Uchwały nr 5 / 2013 WZD w sprawie upoważnienia Zarządu WZSS do opracowania planu finansowo-rzeczowego na rok 2014 oraz projekt Uchwały nr 6 w sprawie określenia planu działania WZSS  do końca kadencji. Nikt nie zabrał głosu w tej kwestii.

 

Ad 24.     Przewodniczący Zebrania poddał pod głosowanie uchwały programowe:

 

  1. Uchwała nr 5 / 2013 WZD w sprawie upoważnienia Zarządu WZSS  do opracowania planu finansowo – rzeczowego na rok 2014 – w głosowaniu brało udział 53 delegatów. Za przyjęciem uchwały głosowało 52 delegatów,  1 wstrzymał się od głosu;

  2. Uchwała nr 6 / 2013 WZD w sprawie określenia planu działania WZSS  do końca kadencji w głosowaniu brało udział 53 delegatów.  Za przyjęciem uchwały głosowało 52 delegatów, 1 wstrzymał się od głosu.

 

Ad 25.     W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący Zebrania podziękował delegatom i zamknął Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 

Poznań, dnia 6 maja 2013 r.

 

 

SPRAWOZDANIE

 ZA ROK 2012

ZARZĄDU WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO

Z REALIZACJI UCHWAŁ WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW

CZĘŚĆ FINANSOWA

Sprawozdanie nie stanowi rozliczenia bilansu Związku, ponieważ tego dotyczyć będzie protokół kontroli Komisji Rewizyjnej. Tak jak w roku poprzednim ma ono jedynie przybliżyć pewne aspekty działań Zarządu, zmierzających do naprawy finansów organizacji oraz rozliczyć jego podstawowe działania finansowe.

Rok 2012 Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego rozpoczął z dodatnim bilansem konta wynoszącym:

(plus) 19 006,00 zł.

Powyższa kwota nie była obciążona żadnymi zobowiązaniami.

W dniu 31 grudnia 2012 roku, na koncie Związku znajdowała się kwota:

 (plus) 39 483,23 zł.

Cały rok 2012 był nadal czasem racjonalizacji wydatków, pozwalających utrzymać płynność finansową Związku. Priorytetem było utrzymanie kosztów własnych, funkcjonowania Zarządu, na poziomie z roku 2010 i 2011. Należy jednak dodać, że wraz z początkiem roku 2012 pojawiły się nowe koszty stałe, co było związane z wprowadzeniem przez WSS w Poznaniu opłaty za prowadzenie obsługi księgowej przez Biuro Obsługi Związków Sportowych.

I. Koszty funkcjonowania Zarządu i Biura WZSS.

W roku 2012 na odpłatne wyjazdy służbowe przeznaczono kwotę:

1 278,77 zł.

Rozliczenie tej kwoty znajduje się w poniższych tabelach:

 

Lp.

Koszty delegacji służbowych w podziale na przyczynę ich wydania.

suma wypłaconych delegacji

1

Egzamin Patentowy – dojazd do miejsca odbywania się egzaminu

287,51 zł

2

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZSS w Bydgoszczy

486,44 zł

4

Szkolenie trenerów we Wrocławiu

317,60 zł

3

Inne (koszt własny Zarządu WZSS):

- uczestnictwo przedstawiciela Zarządu w obchodach   XV-lecia KSS LOK VIS w Gostyniu.

187,22 zł

 

Lp.

imię i nazwisko korzystającego

z delegacji

cel wyjazdu

suma wypłaconych delegacji

1

Tomasz Pawlak

Gostyń - XV-lecie

187,22 zł

2

Stanisław Majtas

zjazd PZSS

287,52 zł

3

Andrzej Cepa

zjazd PZSS

198,92 zł

4

Tomasz Pawlak

Egz. Patentowy

178,86 zł

5

Tomasz Pawlak

Egz. Patentowy

108,65 zł

6

Andrzej Cepa

Kurs trenerski

317,60 zł

RAZEM: 

1 278,77 zł

 

Lp.

Koszty delegacji służbowych w podziale osoby z nich korzystające

suma wypłaconych delegacji

1

Tomasz Pawlak

474,73 zł

2

Stanisław Majtas

287,52 zł

3

Andrzej Cepa

516,52 zł

Jak wynika z powyższych tabel, część kosztów delegacji służbowych w roku 2012 była bezpośrednio powiązana z przejazdem na egzamin patentowy, co oznacza, że środki finansowe na ich opłacenie, pochodziły z przychodu, za ten egzamin.  Tak więc kosztem własnym Zarządu WZSS były tylko dwie delegacje na kwotę:

991,26 zł.

co stanowi wzrost wydatków w tym zakresie w porównaniu do roku poprzedniego o kwotę:

(plus) 456,35 zł.

Łączny koszt związany z opłatami za telefony komórkowe, telefon stacjonarny oraz utrzymanie witryny internetowej w roku 2012 uległ spadkowi o kwotę 46,10 zł. Ze służbowych telefonów komórkowych w roku 2012 korzystały te same osoby co w roku poprzednim, czyli:

  1. Wiceprezes Urzędujący –                                Mateusz Dziubek
  2. Sekretarz Zarządu –                                        Andrzej Cepa
  3. Skarbnik –                                                        Dawid Migała

Poniższa tabela przedstawia strukturę wydatków we wskazanych obszarach w ujęciu porównawczym do roku 2012: 

 

rok 2011

rok 2012

PORÓWNANIE

Internet

584,25

584,25 zł

 

0,00 zł

telefony ERA

2 219,55 zł

2 183,42 zł

plus

-36,13 zł

telefony NETIA

1 048,36 zł

1 038,39 zł

minus

-9,97 zł

 

 

 

 

koszty ogółem:

3 852,19 zł

3 806,06 zł

minus

-46,10 zł

 

 

 

 

 

średnia rok

321,01 zł

317,17 zł

minus

 -3,84 zł

 

 

 

 

tylko telefony

3 267,91 zł

3 221,81 zł

minus

-46,10 zł

średnia telefony

272,33 zł

268,48 zł

minus

-3,84 zł

 

 

 

 

średnia ERA

184,96 zł

181,95 zł

minus

-3,01 zł

średnia NETIA

87,36 zł

86,53 zł

minus

-0,83 zł

 

Powyższe porównanie wskazuje jednoznacznie, że koszty użytkowania telefonów  i utrzymania witryny internetowej pozostały praktycznie na tym samym poziomie co w roku 2011. Spadek tych opłat w roku 2011 w stosunku do roku 2010 był spowodowany przede wszystkim zmianami umów z NETIĄ i Polska Telefonią Cyfrową (ERA obecnie T-Mobile)

Podstawowa różnicą w wydatkach Zarządu WZSS w roku 2012 w stosunku do lat poprzednich, było wprowadzenie miesięcznej opłaty za korzystanie z usług księgowych Biura Obsługi Związków Sportowych WSS w Poznaniu. Miesięczna kwota obciążenia wynosiła 178,66 zł, co rocznie obciążyło Związek na kwotę:

2 143,92 zł. 

Alternatywą dla tej sytuacji było poszukanie przez Zarząd Związku innego biura rachunkowego. Jednak po przeprowadzonej analizie okazało się, że koszty wynajęcia zewnętrznego podmiotu będą o wiele wyższe, a poza tym, operacja przekazania spraw finansowych Związku do innego podmiotu byłaby obarczona wieloma problemami związanymi ze sprawami majątkowymi, chociażby związanymi z amortyzacją środków trwałych. Koszty kompleksowej obsługi Związku przez inny podmiot niż BOZS WSS mogłyby być co najmniej dwukrotnie wyższe.

Tak przedstawiały się podstawowe koszty funkcjonowania Zarządu Związku w roku 2012. Pozostałe koszty to faktury

  • za udostępnienie pomieszczeń SKS „Dwór Grunwaldzki” na zebrania Zarządu, ogółem 1 000,00 zł;
  • za przeprowadzenie Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów WZSS w dniu 9 maja 2012 roku, dla WTS TARCZA`96, ogółem 300,00 zł.

Pozostałe koszty Zarządu były związane z funkcjonowaniem Biura:

  • opłata pocztowa za przesyłki, ogółem 371,88 zł;
  • koszty zakupu kwiatów oraz okolicznościowej tabliczki dla klubu KSS LOK VIS w Gostyniu – łącznie 302,16 zł;

a także z realizacją założeń preliminarza wydatków:

opłaty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem przedstawicieli Związku na szkoleniu trenerów we Wrocławiu (zgodnie z planowanym wydatkiem  w preliminarzu) 257,00 zł.

Dane zawarte powyżej można ująć w następującej tabeli; 

kategoria wydatku

rok 2011

rok 2012

spadek / wzrost

telefony / Internet

3 852,16 zł

3 806,06 zł

minus

-46,10 zł

koszty zebrań / walnego

900,00 zł

1 300,00 zł

plus

400,00 zł

koszty Biura WZSS (materiały, kwiaty, itp.)

398,00 zł

302,16 zł

minus

-95,84 zł

koszty Biura WZSS (poczta koszty przesyłki)

73,05 zł

371,88 zł

plus

298,83 zł

koszty Biura WZSS (opłata BOZS)

 

2 143,92 zł

plus

2 143,92 zł

koszty Biura WZSS (kurs trenerski)

 

257,00 zł

plus

257,00 zł

koszty Biura WZSS (delegacje)

534,91 zł

991,26 zł

plus

456,35 zł

koszty Biura WZSS - razem

1 005,96 zł

4 066,22 zł

plus

3 060,26 zł

RAZEM:

5 758,12 zł

9 172,28 zł

plus

3 414,16 zł

 

 

 

 

średni koszt funkcjonowania na jeden miesiąc

479,84 zł

764,36 zł

plus

284,51 zL

 

Średni koszt miesięcznego funkcjonowania Zarządu Związku, obejmujący obszary wymienione w powyższej tabeli, w roku 2012 był wyższy od kosztów osiągniętych w roku 2011 o 284,51 zł. Pamiętając o tym, że w roku 2011 nie funkcjonowała opłata za BOZS WSS, wzrost średniej miesięcznej kwoty funkcjonowania Zarządu Związku wynosi 105,58 zł.

Na oszacowany wzrost przede wszystkim miały wpływ następujące czynniki:

  • zwiększona liczba przesyłek pocztowych z uwagi na potrzebę zwołania dwóch Walnych Zebrań Delegatów naszego Związku;
  • wystawienie większej ilości delegacji na podróże służbowe, co było związane ze zdarzeniami na które Zarząd nie miał bezpośredniego wpływu (uroczystości rocznicowe członka zwyczajnego, zwołanie Nadzwyczajnego Zebrania Delegatów PZSS);
  • wprowadzenie opłaty za prowadzenie usług księgowych przez BOZS WSS w Poznaniu.

Łączne koszty funkcjonowania Zarządu i Biura Związku przez całą kadencję przedstawia poniższa tabela.

rok

łączny koszt funkcjonowania

średni miesięczny koszt funkcjonowania

rok 2009

7 949,75 zł

662,48 zł

rok 2010

5 286,52 zł

440,54 zł

rok 2011

5 758,12 zł

479,84 zł

rok 2012

9 172,28 zł

764,36 zł

 

łączny koszt funkcjonowania za całą kadencję 

28 166,67 zł

 

średni roczny koszt funkcjonowania przez całą kadencję 

7 041,67 zł

średni miesięczny koszt funkcjonowania przez całą kadencję

586,81 zł

 

II. Składki członkowskie WZSS.

Podstawowym źródłem finansowym Związku są składki członkowskie. Sprawę składek reguluje Regulamin składek i innych opłat członkowskich WZSS w Poznaniu, przyjęty uchwałą na Walnym Zebraniu Delegatów, odbywającym się w dniu 19 listopada. Jego funkcjonowanie w niezmienionej formie zatwierdzono także podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów w dniu 14 marca 2009 roku.

Zaległości z roku 2011, podane w ostatnim sprawozdaniu wynosiły: 

2 100,00 zł

doliczając zaległości KS GŁOMNIA Krajenka – 3 150,00 zł.

Zaległości składkowe za rok 2012 wynoszą

 4 550,00 zł.

 Poniższa tabela obrazuje stan opłacania składek członkowskich za rok 2012, przez członków zwyczajnych Związku:

   

zaległość

składka za 2012

pełna należność dla WZSS

dokonane wpłaty

saldo

1

KS „MAGNUM”

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

2

KSS LOK „BURSZTYN”,

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

3

MKS „KALIBER”,

 

400,00 zł

400,00 zł

200,00 zł

-200,00 zł

4

MKS „DIANA”,

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

5

SS „BELLONA”,

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

6

SKS „DWÓR GRUNWALDZKI”

400,00 zł

400,00 zł

800,00 zł

 

-800,00 zł

7

SKS „INTER CONNENTAL”

 

400,00 zł

400,00 zł

 

-400,00 zł

8

TS „OLIMPIA” Poznań

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

9

UKS „KOPERNIK” Konin

400,00 zł

400,00 zł

800,00 zł

 

-800,00 zł

10

UKS „SPARTAKUS” Biedrusko

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

11

UKS „TARCZA” Piła

 

400,00 zł

400,00 zł

350,00 zł

-50,00 zł

12

MKS LOK „BASZTA”

500,00 zł

400,00 zł

900,00 zł

 

-900,00 zł

13

UKS „DELFIN”

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

14

UKS LOK „LESNA”

400,00 zł

400,00 zł

800,00 zł

 

-800,00 zł

15

BK w Rawiczu

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

16

KSS LOK VIS Gostyń

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

17

KS LOK GILZA Pleszew

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

18

RKS BOCK Rawicz

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

19

KBS w Margoninie

 

400,00 zł

400,00 zł

 

-400,00 zł

20

MKS MUSZKIET Wieleń

400,00 zł

400,00 zł

800,00 zł

600,00 zł

-200,00 zł

21

SSS KBS w Śremie

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

22

KŻR LOK "WIARUS" Oborniki

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

23

PKS Piła

 

800,00 zł

800,00 zł

800,00 zł

 

24

ESA SC

 

800,00 zł

800,00 zł

800,00 zł

 

25

Kaliskie BSK

 

800,00 zł

800,00 zł

800,00 zł

 

26

BK Budzyń

 

800,00 zł

800,00 zł

800,00 zł

 

27

KBS Borek Wlkp.

 

800,00 zł

800,00 zł

800,00 zł

 

28

Wielkopolski KS „GRUNWALD”

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

29

WTS „TARCZA 96”

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

30

Wojskowy KS „GRUNWALD”

 

400,00 zł

400,00 zł

400,00 zł

 

31

KS "GŁOMIA" Krajenka

1 050,00 zł

 

1 050,00 zł

1 050,00 zł

 

RAZEM:

3 150,00 zł

14 000,00 zł

17 150,00 zł

12 600,00 zł

-4 550,00 zł

32

LOZS

 

2 600,00 zł

2 600,00 zł

2 600,00 zł

 

RAZEM:

3 150,00 zł

16 600,00 zł

19 750,00 zł

15 200,00 zł

-4 550,00 zł

Kwota należnej składki członkowskiej WZSS od członków zwyczajnych Związku w roku 2012, razem z zaległościami z lat poprzednich wynosiła:

 19 750,00 zł

 W roku 2012 zebrano od członków zwyczajnych w ramach składki członkowskiej kwotę:

 12 600,00 zł

 co oznacza, że zaległości składkowe na rok 2013 wynoszą:

 4 550,00 zł.

 W stosunku do roku poprzedniego, zaległość składkowa wzrosła o 1 400,00 zł.

 Należy odnotować fakt wpłaty zaległości KS „GŁOMIA” Krajenka. Klub ten został usunięty ze Związku na podstawie:

Uchwały nr 9 / 2011 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 23 marca 2011 r. w sprawie ustania członkowstwa w Wielkopolskim Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Klubu Strzeleckiego „GŁOMIA” przy Gimnazjum w Krajence.

 Wyrównanie zaległości składkowych tego podmiotu nastąpiło w dniu 24 grudnia 2012 roku, co ostatecznie załatwia wszystkie sprawy członkowskie tego podmiotu w Wielkopolskim Związku Strzelectwa Sportowego.

 W roku 2013 odnotowano wpływy na konto WZSS w Poznaniu dwóch zaległości składkowych:

  • w dniu 4 stycznia 2013 roku – kwota 900,00 zł od MKS LOK „BASZTA” Ostrzeszów;
  • w dniu 4 stycznia 2013 roku – kwota 200,00 zł od MKS „KALIBER” Gniezno.

Powyższe wpłaty zredukowały podaną powyżej kwotę zaległości składkowych do poziomu 3 450,00 zł.

Ściągalność składek w poszczególnych latach minionej kadencji władz Związku, a także strukturę powstawania zaległości, obrazuje poniższa tabela

 

kwota należnych składek dla WZSS w latach

2009 - 2012

zebrana kwota

z tytułu wpłat składek od członków zwyczajnych

powstała zaległość

rok 2009

14 400,00 zł

14 400,00 zł

 

0,00 zł

rok 2010

10 800,00 zł

10 700,00 zł

minus

-100,00 zł

rok 2011

12 600,00 zł

11 000,00 zł

minus

-1 600,00 zł

rok 2012

16 600,00 zł

13 750,00 zł

minus

-2 850,00 zł

 RAZEM:

54 400,00 zł

49 850,00 zł

minus

-4 550,00 zł

Jak wynika z przedstawionych danych, praktycznie na zero rozliczony jest jedynie rok 2009. zaległość powstała w roku 2010 (- 100,00 zł.) także jest już rozliczona wpłatą MKS „BASZTA”, o której jest mowa powyżej. Przedmiotowa wplata z roku 2013, powoduje następujące zmiany w powyższej tabeli:

 

kwota należnych składek dla WZSS w latach

2009 - 2012

zebrana kwota

z tytułu wpłat składek od członków zwyczajnych

powstała zaległość

rok 2009

14 400,00 zł

14 400,00 zł

 

0,00 zł

rok 2010

10 800,00 zł

10 800,00 zł

 

0,00 zł

rok 2011

12 600,00 zł

11 400,00 zł

minus

-1 200,00 zł

rok 2012

16 600,00 zł

14 350,00 zł

minus

-2 250,00 zł

 RAZEM:

54 400,00 zł

50 950,00 zł

minus

-3 450,00 zł

Ogółem z tytułu składek członkowskich i opłaty wpisowe, do kasy WZSS w ubiegłej kadencji władz powinna wpłynąć kwota 54 400,00 zł. Kwota którą zebrano wynosi 49 850,00 zł – po doliczeniu wpłat z roku 2013. Tak więc ściągalność składek członkowskich w latach 2009 – 2012 wynosi 91,64%.

III. Dotacja PZSS na statutową działalność związków wojewódzkich.

Rok 2012 był pierwszym rokiem tej kadencji władz WZSS w którym dysponent środków finansowych z których pokrywano przedmiotową dotację, zlikwidował ją. Dotacja ta była bezpośrednio powiązana z wpływem na konto PZSS składki od osób fizycznym. Po nowelizacjach przepisów wewnętrznych PZSS, wymuszonych zmianami ustawowymi, zlikwidowano tę składkę, co stało się bezpośrednią przyczyną pozbawienia związków wojewódzkich tej dotacji.

Pozyskiwanie przedmiotowej dotacji w całej kadencji 2009 – 2012 przez WZSS przedstawiają poniższe dane z podziałem na środki WZSS i LOZS:

 

łącznie

WZSS

LOZS

zaległość z lat 2007 - 2008

19 900,00 zł

11 175,00 zł

8 725,00 zł

rok 2009

10 625,00 zł

6 125,00 zł

4 500,00 zł

rok 2010

18 925,00 zł

9 965,00 zł

8 960,00 zł

 rok 2011

10 820,00 zł

7 316,00 zł

3 504,00 zł

dotacja w kadencji 2009 - 2012

40 370,00 zł

23 406,00 zł

16 964,00 zł

łącznie z zaległością z lat 2007 - 2008

60 270,00 zł

34 581,00 zł

25 689,00 zł

Przeznaczenie środków finansowych pochodzących z dotacji na cele statutowe w okresie całej kadencji 2009 – 2012 przedstawia poniższa tabela:

WZSS

Komputer mobilny ASUS N61VG – JX025V - 2 zestawy

5 680,00 zł

WZSS

Drukarka wielofunkcyjna LFF PHILIPS 6020

495,00 zł

LOZS

Program graficzny CORELLDRAW X3 PL

950,00 zł

LOZS

Kalibromierz K – 4 ; 12 sztuk

2 574,96 zł

LOZS

Tarcze: Psp, ksp, ppn 17*17 rzutki strzeleckie

4 831,84 zł

WZSS

Trenażer strzelecki SCATT USB PRO - 2 zestawy

9 000,00 zł

WZSS

Komputer mobilny SAMSUNG NF 310 - 2 zestawy

2 800,00 zł

LOZS

Drukarka wielofunkcyjna LEXMARK PRO-205

770,00 zł

LOZS

Kamizelka: Sędzia PZSS – 10 szt.

920,00 zł

WZSS

spodnie strzeleckie EMM

1 800,00 zł

WZSS

Projekt remontu strzelnicy sportowej w Poznaniu - LIZAWKA

5 500,01 zł

WZSS

blacha na rozbudowę zadaszenia i przechwytywaczy– strzelnica Klubu VIS Gostyń

1 500,25 zł

RAZEM  ZAKUPY SPRZĘTU

36 822,06 zł

LOZS

Dotacja przekazana gotówką dla LOZS

7 000,00 zł

RAZEM  Z  PRZEKAZANIEM  GOTÓWKI

43 822,06 zł

Kwota uzyskanych dotacji

40 370,00 zł

Kwota dopłacona do zakupów ze środków własnych WZSS

3 452,06 zł

środki finansowe zużyte z dotacji przez WZSS

26 775,26 zł

środki finansowe zużyte z dotacji przez LOZS

17 046,80 zł

Należy jeszcze dodać, że kwota 19 900,00 zł pozyskana na początku roku 2009, pochodziła z nierozliczonych składek członkowskich od osób fizycznych za lata 2007 i 2008. Kwota nie podlegała pod rozliczenie wynikające z Uchwały nr 18 Zarządu PZSS. Dlatego nie podlegała przedstawionemu powyżej rozliczeniu. Część tej kwoty w wysokości 8 725,00 zł była ponadto wypracowana przez LOZS i podlegała przekazaniu do tego związku. Pozostała kwota uzupełniła niedobory         w kasie WZSS i pozwoliła na opłacenie zaległości powstałych w poprzedniej kadencji.

IV. Egzaminy Patentowe.

Następną formą zdobycia funduszy na działalność statutową WZSS w roku 2012 były Egzaminy Patentowe. Poniższa tabela przedstawia strukturę przychodu i kosztów związanych z egzaminami, których organizatorem był WZSS.

 

EGZAMIN PATENTOWY

wpływ na konto WZSS

kwota kosztów za organizację

dochód Związku

Egzamin nr 0480/WLK - 03.03.2012 - Poznań

4 325,00 zł

 

 

SKS Dwór Grunwaldzki

 

400,00 zł

 

MKS Diana

 

400,00 zł

 

umowy o dzieło

 

1 648,00 zł

 

opłata Urząd Skarbowy

 

277,00 zł

 

łącznie koszty 

 

2 725,00 zł

1 600,00 zł

 

 

 

 

Egzamin nr 0490/WLK - 26.05.2012 - Gostyń

4 000,00 zł

 

 

 

 

 

4 000,00 zł

 

 

 

 

Egzamin nr 0501/WLK - 29.09.2012 - Gostyń

6 400,00 zł

 

 

Delegacja Tomasz Pawlak

 

178,86 zł

 

łącznie koszty  

 

178,86 zł

6 221,14 zł

 

 

 

 

Egzamin nr 0504/WLK - 06.10.2012 - Poznań

2 100,00 zł

 

 

Delegacja Tomasz Pawlak

 

108,65 zł

 

umowy o dzieło

 

1 284,00 zł

 

opłata Urząd Skarbowy

 

216,00 zł

 

łącznie koszty  

 

1 608,65 zł

491,35 zł

 

 

 

 

Egzamin nr 0516/WLK - 01.12.2012 - Gostyń

5 600,00 zł

 

 

 

 

 

5 600,00 zł

       

Egzaminy w roku 2012

22 425,00 zł

4 512,51 zł

17 912,49 zł

Egzaminy w roku 2011

16 925,00 zł

5 129,62 zł

11 795,38 zł

       

Stosunek 2012 do 2011

5 500,00 zł

-617,11 zł

6 117,11 zł

 
W roku 2012 WZSS wypracował dzięki Egzaminom Patentowym kwotę:

 17 912,49 zł

Strukturę wpływów z Egzaminów Patentowych przeprowadzonych w okresie całej kadencji 2009 – 2012, obrazuje poniższa tabela:

L.p.

rok

wpływy z PZSS

koszty

dochód WZSS

1.

2009

2 600,00 zł

492,23 zł

2 107,77 zł

2.

2010

5 500,00 zł

1 067,16 zł

4 432,84 zł

3.

2011

16 925,00 zł

5 129,62 zł

11 795,38 zł

4.

2012

22 425,00 zł

4 512,51 zł

17 912,49 zł

RAZEM:

47 450,00 zł

11 201,52 zł

36 248,48 zł

 
Jak wynika z powyższych danych, dzięki Egzaminom Patentowym, WZSS w przeciągu całej kadencji pozyskał kwotę 36 248,48 zł.

 V. Środki finansowe pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego, wynikające z punktów uzyskanych we współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

Ważnym aspektem dla działalności Związku są także środki finansowe pozyskiwane z Urzędu Marszałkowskiego, pochodzące z punktów zdobytych przez Kluby WZSS w ramach rywalizacji dzieci i młodzieży. W roku 2012 Związek dysponował z tego tytułu kwotą:

 17 359,00 zł

 Kwoty dofinansowania pozyskiwane z tego tytułu do roku 2011 corocznie malały. Obrazuje to następująca tabela, zawierająca dane z całej kadencji 2009 – 2012:

rok

ilość pkt.

kwota dotacji

stosunek
rok 2012/2011

stosunek
rok 2012/2010

stosunek
rok 2012/2009

2012

381

17 359,00 zł

plus

4 780,00 zł

minus

-1 609,00 zł

minus

-7 473,00 zł

2011

296,5

12 579,00 zł

2010

457

18 968,00 zł

2009

577,5

24 832,00 zł

           

spadek poziomu dofinasowania wyrażony w procentach

plus

38,00%

minus

-8,48%

minus

-30,09%

           

spadek ilości rozliczanych punktów

plus

84,5

minus

-76

minus

-196,5

           

spadek ilości rozliczanych punktów procentowo

plus

28,50%

minus

-16,63%

minus

-34,03%

 
Powyższe dane jasno wskazują, że spadek ilości środków finansowych z tytułu zdobywanych punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży jest znaczny. W stosunku do roku 2009, Związek w roku 2011 dysponował o połowę mniejszą kwotą pieniędzy. Na powyższy fakt ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim z punktowanych kategorii wypadły konkurencje strzeleckie ruchomej tarczy, co spowodowało znaczny spadek ilości zdobywanych punktów, szczególnie przez SKS INTER CONTINENTAL w Pile. Przez wiele lat głównym trzonem Związku był także MKS DIANA Poznań. Klub ten uzyskiwał bardzo wysokie wyniki w strzelaniach śrutowych. O ile nie możemy już liczyć na wyniki związane z ruchomą tarczą, to w strzelaniach z broni gładkolufowej nadal kluby zrzeszone w WZSS mają pewną rezerwę możliwości. Z roku na rok odbudowuje się potencjał MKS DIANA Poznań, ponadto dwa kluby KSS LOK BURSZTYN w Kaliszu i RKS BOCK w Rawiczu, stanowią siłę strzelań śrutowych naszego województwa. Szczególnie wyróżnia się tutaj RKS BOCK w Rawiczu, który jest dzisiaj klubem wielu kadrowiczów naszego kraju. Ponadto w pozostałych dyscyplinach strzeleckich, bardzo silną kadrę zawodniczą posiada UKS LOK LESNA w Lesznie, UKS SPARTAKUS I DELFIN w Biedrusku, czy wymieniany już KSS LOK BURSZTYN w Kaliszu. Nie można także zapomnieć o WKS GRUNWALD w Poznaniu, klubie posiadającym duże rezerwy możliwości. W roku 2012 tendencja spadkowa została odwrócona, dzięki lepszemu wynikowi klubów wielkopolskich w roku 2011. Kwota zdobytej dotacji to 17 359,00 zł. Ilość zdobytych punktów przez kluby WZSS w roku 2011 to 368. Kwota dotacji jest zwiększona o sumę 2 639,00 zł, pochodzącą z punktów przekazanych do rozliczenia przez Związek przez SKS INTER CONTINENTAL w Pile, TS OLIMPIA w Poznaniu i KSS przy POR LOK w Poznaniu. Rok 2012 nie przyniósł dalszej poprawy sytuacji w zakresie zdobywanych punktów. Jest to związane  ze zmianą przepisów dotyczącą rozgrywek dzieci i młodzieży, gdzie przede wszystkim dokonano nowej rejonizacji, która spowodowała, że znaleźliśmy się w jednym regionie z WKS ŚLĄSK Wrocław w rozgrywkach najmłodszej grupy wiekowej. W roku 2013 do dyspozycji Związku z tego tytułu pozostanie kwota 15 266,00 zł. Na tę kwotę składają się:

  1. dotacja uzyskana przez Związek za 290 pkt – 11 020,00 zł;
  2. środki przekazane do rozliczenia przez SKS I-CE Piła – 17 pkt – 3 281,00 zł;
  3. środki po zdobyczy punktowej rozwiązanej Sekcji Strzeleckiej TS OLIMPIA w Poznaniu – 5 pkt – 965,00 zł.

 Środki finansowe za zdobyte punkty w roku 2012 wyniosły 17 359,00 zł. Zgodnie  z przyjętym preliminarzem wydatków kwota ta została podzielona pomiędzy następujące pozycje:

część I – Kalendarz imprez – Etap wojewódzki Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej – 859,00 zł; oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 500,00 zł; razem 1 359,00 zł;

część II - Zgrupowania i konsultacje (faktury i rachunki dotyczące kosztów zgrupowań, wystawione na WSS w Poznaniu, forma płatności- przelew) – zgrupowania szkoleniowe przed OOM – 6 000,00 zł.

część V - zakupy sprzętu sportowego, paliwa, leków i odżywek - Sprzęt strzelecki w tym broń pneumatyczna i kulowa – dofinansowanie zakupów klubowych10 000,00 zł.

Dofinansowanie Etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej nie doszło do skutku z uwagi na wycofanie się z finansowania tej imprezy przez Kuratorium Oświaty. Nie finansowano również drugiej imprezy, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Stało się tak gdyż przewidziane na ten cel środki finansowe były przeznaczone dla Klubu Strzelectwa Sportowego LOK przy ZR LOK w Poznaniu. Klub ten nie zwrócił się o przekazanie tych środków lub rozliczenie wydatków poniesionych na tę imprezę.

Spośród środków pozyskanych przez WZSS za punkty, kwota 6 000,00 zł została przeznaczona do dyspozycji Trenera Koordynatora kadry Wojewódzkiej Strzelectwa i była przewidziana na wsparcie akcji szkoleniowych i zgrupowań. Wydatkowano     ją w całości, w czasie obozu letniego kadry wojewódzkiej w Ustce.

Z części V preliminarza wydatków zakupiono za kwotę 1 500,00 zł śrut do broni pneumatycznej z przeznaczeniem do bezpośredniego zużycia przez SKS Inter-Continental w Pile

Ponadto zgodnie z Uchwałą nr 24 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 5 listopada 2012 r. w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012, dokonano zakupu:

  • dwóch pistoletów pneumatycznych Steyr LP 10 za kwotę 11 619,83 zł

Zgodnie z postanowieniami przedmiotowej uchwały Zarządu, zakup został pokryty z następujących śródków finansowych:

1)    własne środki finansowe w wysokości 920,57 zł zapisane w I części preliminarza – Kalendarz imprez (organizacja lub uczestnictwo);

2)    środki finansowe pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego za zdobyte punkty w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży w wysokości 1 359,00 zł zapisane w I części preliminarza – Kalendarz imprez (organizacja lub uczestnictwo);

3)    własne środki finansowe w wysokości 925,40 zł zapisane w III części preliminarza – Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej;

4)    własne środki finansowe w wysokości 1 000,00 zł zapisane w VI części preliminarza – Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania + pochodne.

Łącznie na zakupy sprzętu z V części preliminarza wydano więc 13 119,83 zł z czego 11 359,00 zł było środkami z dotacji za punkty. Pozostała kwota 1 760,83 zł została wyasygnowana ze środków własnych Związku.

Zgodnie z Uchwałą nr 27 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie podziału sprzętu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu zakupionego na podstawie Uchwały Zarządu WZSS w Poznaniu nr 24/2012 z dnia 5 listopada 2012 roku w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012, zakupione pistolety pneumatyczne zostały przekazane do:
 

1)  jeden pistolet pneumatyczny dla Stowarzyszenia Strzeleckiego „BELLONA” w Kaliszu, z jednoczesnym wskazaniem jego użytkownika, którym jest zawodnik klubu – Kacper GÓRSKI;

2)  jeden pistolet pneumatyczny dla UKS LOK „LESNA” w Lesznie,  z jednoczesnym wskazaniem jego użytkownika, którym jest zawodnik klubu – Michał SZYSZKA.

W okresie całej kadencji 2009 – 2012 uzyskano kwotę dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, pochodzącej z punktów zdobytych przez Kluby WZSS w ramach rywalizacji dzieci i młodzieży w wysokości

 73 738,00 zł.

 Wydatkowano ją w następujący sposób:

I.

Kalendarz  imprez (organizacja lub uczestnictwo)

1 821,86 zł

II.

Zgrupowania i konsultacje (faktury i rachunki dotyczące kosztów zgrupowań, wystawione na WSS w Poznaniu, forma płatności – przelew)

20 541,00 zł

III.

Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej

 

IV.

Prowadzenie badań i upowszechnianie  informacji  dotyczącej  metodologii treningu  sportowego

 

V.

Zakupy  sprzętu sportowego, paliwa do asekuracji i treningu, leków i odżywek

51 375,14 zł

VI.

Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania (proporcjonalnie do wykonanych zadań)

 

 

VI. Poznański Sprawdzian Strzelecki.

W grudniu 2012 roku WZSS wystąpił do Urzędu Miejskiego w Poznaniu z projektem zorganizowania imprezy:

Poznański Sprawdzian Strzelecki

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

 
Na jej organizację otrzymano kwotę 8 000,00 zł. poniżej znajduje się rozliczenie tych środków:

 

kwota dotacji

koszty

środki własne WZSS

Poznański sprawdzian strzelecki - umowa UM

8 000,00 zł

 

 

     

 

faktury zakupowe - nagrody, upominki

 

3 579,00 zł

 

umowy zlecenie dla trenerów

 

844,00 zł

 

podatek od umów zleceń

 

66,00 zł

 

ZUS od umów zleceń

 

90,00 zł

 

wynajem lokali

 

3 500,00 zł

 

     

 

RAZEM Koszty

 

8 079,00 zł

 

 

 

 

- 79,00 zł

 
Jak wynika z powyższej tabeli Związek zaangażował dodatkowo 79,00 zł własnych środków w realizację tego przedsięwzięcia. Impreza ta będzie dokładniej omówiona w drugiej części sprawozdania – dotyczącej realizacji uchwał WZD WZSS.

VII. Organizacja Zawodów Mistrzostwa Wielkopolski.

Zarząd WZSS dwukrotnie w roku 2012 zorganizował zawody rangi Mistrzostw Wielkopolski. Poniższa tabela przedstawia zestawienie kosztów poniesionych w ramach organizacji tych imprez.

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

wpływ ze startowego

kwota kosztów za organizację

strata Związku

       

startowe - przychód WZSS

(68 x 30,00 zł)

2 040,00 zł

   

trofea

 

183,06 zł

 

koszty organizacyjne (w tym sędziowie)

 

2 040,00 zł

 

 

 

2 223,06 zł

-183,06 zł

       

startowe - przychód WZSS

(51 x 25,00 zł)

1 275,00 zł

   

trofea

 

189,49 zł

 

koszty organizacyjne (w tym sędziowie)

 

1 275,00 zł

 

 

 

1 464,49 zł

-189,49 zł

       

OGÓŁEM:

3 315,00 zł

3 687,55 zł

-372,55 zł

Jak widać, organizacja tych zawodów nie przyniosła Związkowi zysku, a koszty poniesione w tym zakresie zamknęły się kwotą:

372,55 zł

która jest niższa o 824,09 zł niż w roku poprzednim, gdzie strata na organizacji tych zawodów wyniosła 1 196,64 zł.

 Pokrycie tej kwoty nastąpiło ze środków własnych Związku.

 VIII. Opłacenie składki członkowskiej do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 
W roku 2012 Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego odprowadził składkę członkowską do PZSS w wysokości:

2 700,00 zł

co obejmuje opłatę za:

związek wojewódzki – 350,00 zł

47 podmiotów w nim zrzeszonych – 2 350,00 zł

Wpłaty dokonywano jednorazowo w dniu 28 marca 2012 roku.

IX. Podsumowanie.

Reasumując dane zwarte w niniejszym sprawozdaniu, należy stwierdzić, że działania Zarządu WZSS, podjęte w roku 2011 doprowadziły do dalszej poprawy stanu finansów Związku. Biorąc pod uwagę dane z początku sprawozdania, Zarząd trzeci rok z rzędu utrzymuje dodatni bilans księgowy i nie posiada żadnych zaległości na zamknięcie roku 2012. Biorąc po uwagę bilans otwarcia roku, wynoszący 19 006,00 zł, należy stwierdzić, że podjęte działania w zakresie gospodarki finansowej doprowadziły do wypracowania kwoty:

20 477,23 zł

która stanowi środki własne WZSS, nie obciążone żadnymi zobowiązaniami.

Biorąc pod uwagę bilans otwarcia kadencji w roku 2009, który wynosił:

(minus) – 13 913,50 zł

należy uznać, że racjonalizacja wydatków i wpływów finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego prowadzona przez jego Zarząd od początku kadencji doprowadziła do wypracowania przez cztery jej lata kwoty:

53 396,73 zł.
 

która nie jest obciążona żadnymi zobowiązaniami, co pozwala wchodzić w nową kadencję władz Związku z dodatnim bilansem finansowym, a także dobra perspektywą finansową na kolejne lata.

 

Poznań, dnia 8 maja 2013 roku.

 

SPRAWOZDANIE

ZA ROK 2012
ZARZĄDU WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO
Z REALIZACJI UCHWAŁ WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW

CZĘŚĆ DOTYCZĄCA ZAPISÓW UCHWAŁ W ODNIESIENIU DO DZIAŁAŃ ZARZĄDU ZWIĄZKU

UCHWAŁA NR 6/2011 WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO W POZNANIU Z DNIA 11 MAJA 2011 R. W SPRAWIE UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO DO UREGULOWANIA SPRAW MAJĄTKOWYCH  WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA  SPORTOWEGO.

UCHWAŁA NR 5 / 2012WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO W POZNANIU Z DNIA 9 MAJA 2012 R. W SPRAWIE ZMIANY UCHWAŁY NR 6 /2011 WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO W POZNANIU Z DNIA 11 MAJA 2011 ROKU, W SPRAWIE UPOWAŻNIENIA ZARZĄDU WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO DO UREGULOWANIA SPRAW MAJĄTKOWYCH WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO.

Niniejsze sprawozdanie ma na celu przedstawienie działań podejmowanych przez Zarząd WZSS w zakresie uregulowania spraw majątkowych Związku  na podstawie:

  • Uchwały nr 6 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego do uregulowania spraw majątkowych  Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego,
  • Uchwały nr 5 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie zmiany Uchwały nr 6 /2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 roku, w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego do uregulowania spraw majątkowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

W związku ze zobowiązaniem wynikającym z  zapisu § 4 ww. uchwały Zarząd WZSS przedkłada sprawozdanie z  podejmowanych w przedmiotowym zakresie czynności.

Ponadto, na podstawie nowelizacji uchwały nr 6/2011 dokonanej na WZD WZSS w 2012 r. Zarząd WZSS został zobligowany do wykonania czynności określonych w § 1 do dnia zwołania Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Delegatów w roku 2013.

Jednym z celów wyznaczonych przez Zarząd obecnej kadencji  do realizacji było dokonanie określenia rzeczywistego stanu majątkowego Związku w odniesieniu do posiadanych środków trwałych oraz wyposażenia. Mając na uwadze realizację powyższych zamierzeń w pierwszym etapie postanowiono utworzyć w tym celu Komisję do spraw rozliczenia majątku ruchomego WZSS, która została powołana Uchwałą Zarządu nr 10 / 2010 z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie powołania Komisji do spraw rozliczenia majątku ruchomego oraz przedłużającej jej działanie Uchwały nr 5 / 2011 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 25 stycznia 2011 r.

Komisja po otrzymaniu dokumentacji WZSS w postaci ewidencji środków trwałych (1 egzemplarz) oraz ewidencji wyposażenia (2 egzemplarze) obejmujących lata 2001 – 2011 przystąpiła do inwentaryzacji środków trwałych WZSS mając na uwadze w szczególności uzyskanie wyceny rzeczywistej ich wartości oraz aktualnego spisu posiadanego wyposażenia. W związku z trudnościami związanymi z rozmieszczeniem środków trwałych, jak i przedmiotów wyposażenia w większości wśród członków zwyczajnych WZSS, (uprzednio przekazanych w użyczenie) odstąpiono od metody spisu z natury, na rzecz metody określonej art. 26 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2009 r. Nr 152, poz. 1223 z pózn zm.) tj. drogą porównania danych ksiąg rachunkowych z odpowiednimi dokumentami i weryfikacji tych składników – dopuszczającej jej zastosowanie w stosunku do środków trwałych, do których dostęp jest znacznie utrudniony, jeżeli przeprowadzenie spisu z natury z uzasadnionych przyczyn nie było możliwe. Ponadto od księgowej Biura Obsługi Związków Sportowych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego w Poznaniu uzyskano wydruki z programu komputerowego w postaci zestawienia sald i obrotów za lata 2005 - 2011, obejmujące rejestrację na rzecz WZSS zakupów środków trwałych i wyposażenia. Podkreślić należy, iż z uwagi na fakt rejestracji zakupów na podstawie faktur obejmujących niekiedy kilka środków miały one charakter orientacyjny. Wielu informacji podczas czynności inwentaryzacyjnych dostarczyli Członkowie Zarządu WZSS, dzięki czemu udało się ustalić szczegóły związane z przekazywaniem w latach ubiegłych, środków trwałych i wyposażenia dla członków zwyczajnych WZSS. Z uwagi na wskazane wyżej obiektywne trudności Komisja miała przedłużony okres działalności do dnia zwołania WZD.

Na podstawie powyższych działań udało się określić obecny stan składników majątkowych WZSS w postaci ustalenia ilości środków trwałych oraz ogólnego stanu wyposażenia. Wnioski z ww. czynności przedstawiono podczas Walnego Zebrania WZSS 11 maja 2011 r., które na ich podstawie udzieliło Zarządowi uchwałą nr 6/2011 Walnego Zebrania Delegatów  WZSS z dnia 11 maja 2011 r. upoważnienia do  uregulowania spraw majątkowych  WZSS  w szczególności:

  • przekazania na własność, składników majątkowych zakupionych w latach 2009 i 2010 za środki finansowe pochodzące z dotacji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego na działalność statutową związków wojewódzkich, Leszczyńskiemu Okręgowemu Związkowi Strzelectwa, w części dotyczącej środków trwałych i wyposażenia, przekazanych do użytkowania temu podmiotowi;
  • przekazania na własność, składników majątkowych w części dotyczącej środków trwałych i wyposażenia, przekazanych do użytkowania podmiotom pozostającym członkami zwyczajnymi Związku, bezpośrednim użytkownikom z wyłączeniem sprzętu niezbędnego do funkcjonowania kadry wojewódzkiej oraz urządzeń wyposażenia strzelnic, z zastrzeżeniem  § 2;
  • spisania ze stanu środków trwałych, które zostały zamortyzowane w całości, a ich stopień wyeksploatowania eliminuje możliwość ich dalszego użytkowania;
  • spisania ze stanu wyposażenia nie będącego środkiem trwałym, które jest uszkodzone lub wyeksploatowane w stopniu uniemożliwiającym dalsze jego użytkowanie.

Ponadto WZD WZSS przedłużyło okres funkcjonowania Komisji do dnia  30 października 2011 roku oraz zobowiązało Zarząd do złożenia sprawozdania  z podjętych w przedmiotowym zakresie działań pod obrady Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów w roku 2012.

Na podstawie powyższego upoważnienia przystąpiono do ostatecznej inwentaryzacji środków trwałych WZSS poprzez sporządzenie nowych ksiąg rachunkowych  środków trwałych z tabelami inwentaryzacyjnymi, gdzie spisano poszczególne środki oraz dokonano odpisów amortyzacyjnych i umorzeniowych. Na ich podstawie opracowano protokoły przekazania środków trwałych i protokoły zdawczo-odbiorcze do przekazania wyposażenia na rzecz podmiotów będącymi członkami zwyczajnymi WZSS. Po zapoznaniu się z przedstawioną dokumentacją na podstawie uchwały nr 25/2011 Zarządu WZSS z dnia 15 listopada 2011 r. w sprawie uregulowania spraw majątkowych WZSS w Poznaniu postanowiono nieodpłatnie przekazać składniki majątkowe:

1)    w części dotyczącej środków trwałych, z wyłączeniem sprzętu niezbędnego do funkcjonowania kadry wojewódzkiej oraz urządzeń wyposażenia strzelnic uprzednio przekazanych do użytkowania na rzecz następujących podmiotów:

a)   Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Biedrusko;

b)   Strzelecki Klub Sportowy „INTER-CONTINENTAL” w Pile;

c)   Uczniowski Klub Strzelecki LOK „LESNA” w Lesznie;

d)   Sekcja Strzelecka – Towarzystwo Sportowe „OLIMPIA” w Poznaniu;

e)   Uczniowski Klub Sportowy „SPARTAKUS” Biedrusko;

f)   Stowarzyszenie Strzeleckie „BELLONA” w Kaliszu;

g)   Wielkopolski Klub Strzelecki „GRUNWALD” w Poznaniu;

2)         w części dotyczącej wyposażenia na rzecz podmiotów:

a)   Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Biedrusko;

b)   Strzelecki Klub Sportowy „Inter-Continental” w Pile;

c)   Klub Strzelectwa Sportowego LOK „BURSZTYN” w Kaliszu.

3)     przekazać na rzecz na własność Leszczyńskiemu Okręgowemu Związkowi Strzelectwa, składniki majątkowe zakupione w latach 2009 i 2010 za środki finansowe pochodzące z dotacji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego na działalność statutową związków wojewódzkich, w części dotyczącej środków trwałych i wyposażenia, przekazanych do użytkowania temu podmiotowi, zgodnie z przedstawionymi przez Komisję protokołami przekazania środków trwałych oraz protokołami zdawczo-odbiorczymi;

4)         przekazać do dyspozycji Trenera Koordynatora WZSS składniki majątkowe w części wyposażenia zgodnie z przedstawioną propozycją Komisji, w celu wykorzystania na potrzeby kadry wojewódzkiej oraz  uzasadnione zapotrzebowania sprzętowe członków zwyczajnych WZSS.

Przedmiotowe działania w 2012 r. objęły część środków trwałych i wyposażenia udostępnionego przez WZSS do używania na rzecz członków zwyczajnych w latach 2004 - 2010 a ich nabycie nastąpi na podstawie wspomnianych protokołów, przesłanych do zainteresowanych. Z uwagi  na przepisy ustawy o rachunkowości stanowiące, iż inwentaryzację przeprowadza się na ostatni dzień roku obrotowego oraz zamortyzowanie całkowite niektórych środków trwałych postanowiono odłożyć termin fizycznego ich  przeprowadzenia do zakończenia I kwartału 2012 r.  W związku z ww. informacjami  czynności powyższe przeprowadzono wg stanu na dzień  31 marca 2012 r., ze względu na przeprowadzenie inwentaryzacji za I kwartał 2012 r., co umożliwi spisanie środków ze stanu WZSS wraz z II kwartałem 2012 r. Wartość przekazywanych środków trwałych została ustalona na podstawie przeprowadzonej amortyzacji od dnia zakupu (przyjęcia na stan WZSS) wg. stanu na I kwartał 2012 r., odnośnie wyposażenia z uwagi na trudności z ustaleniem obecnej wartości została podana wartość nabycia środka.
 

Podczas przekazywania sprzętu w 2012 r.  doszło do ustalenia nowych okoliczności oraz powstała potrzeba m. in. sprostowania pomyłek pisarskich, wskutek czego Zarząd na WZD WZSS w 2012 r. w sprawozdaniu w części dotyczącej spraw majątkowych wskazał, iż dokona nowelizacji Uchwały nr 25/2011 z dnia 15 listopada 2011 r., w drodze uchwały o zmianie uchwały, której projekt został na nim  przedstawiony. Ponadto dotrzymanie terminu określonego w § 3 ust. 2 Uchwały nr 6 / 2011 WZD, który wskazywał dzień 30 października 2011 roku, jako datę graniczną zakończenia prac komisji i przekazania sprzętu, okazało się niemożliwe. Przede wszystkim, miały na to wpływ sprawy związane z przeprowadzeniem amortyzacji środków trwałych, o czym była już mowa powyżej. Podkreślić należy, iż po przesłaniu pierwszych protokółów okazało się, że część ze składników majątku Związku była jeszcze przemieszczana pomiędzy członkami zwyczajnymi, co spowodowało błędne przyporządkowanie majątku do poszczególnych jego posiadaczy. Należy też jasno stwierdzić, że przedmiotowa Uchwała została uchwalona przez WZD w dniu 11 maja 2011 roku, w niezmienionej formie projektu, który przedstawił Zarząd Związku. Dlatego też trzeba uznać, że Zarząd sam wyznaczał sobie dzień  30 października 2011 roku, jako termin zakończenia tych prac. Jednak stopień skomplikowania tego tematu przerósł oczekiwania przede wszystkim członków komisji. W trakcie dalszych prac w 2012 r. ujawnił się - sygnalizowany w tekście nowelizacji problem ciągłości prowadzenia działalności w dziedzinie strzelectwa sportowego oraz posiadania statusu członka zwyczajnego WZSS przez kluby wyznaczone do przekazania składników majątkowych. Pojawienie się informacji o likwidacji Sekcji Strzeleckiej Towarzystwa Sportowego „OLIMPIA” w Poznaniu, która miała otrzymać sprzęt - wstrzymało dokonanie ww. nowelizacji z powodu konieczności ustalenia stanu prawnego sekcji (likwidacja z dniem 31 października 2012 r.), - a w rezultacie jej faktycznego dalszego istnienia oraz podjęcia decyzji odnośnie wstępnie przeznaczonego jej środka trwałego. Z uwagi na ww. zdarzenia oraz trwające procesy uzgodnieniowe i decyzyjne postanowiono odstąpić od nowelizacji uchwały przyjmując, iż pierwotna uchwała swoim zakresem wyznaczyła grono odbiorców wyposażenia i środków trwałych od WZSS, które w sensie faktycznym pozostało po ustaniu członkostwa TS „OLIMPIA” nie rozszerzone. Kierując się faktem, iż członkowie zlikwidowanej sekcji oraz sprzęt zasilili Strzelecki Klub Sportowy „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu, uznano za właściwe przekazanie na ten klub środka trwałego uprzednio przeznaczonego dla TS „OLIMPIA”.

Podsumowując, w roku 2012 przekazano na rzecz LOZS oraz członków WZSS  składniki majątkowe:

 1. w zakresie środków trwałych:

-  Leszczyński Okręgowy Związek Strzelectwa,

-  Stowarzyszenie Strzeleckie „BELLONA” w Kaliszu,

 2. w zakresie wyposażenia:

-  Leszczyński Okręgowy Związek Strzelectwa,

-  Klub Strzelectwa Sportowego LOK „BURSZTYN” w Kaliszu,

Mając na uwadze ww. czynniki oraz przeprowadzenie amortyzacji środków trwałych na koniec roku 2012 postanowiono pozostałe składniki przekazać w 2013 r. W związku z przesłaniem księgowej Biura Obsługi Związków Sportowych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego w Poznaniu dokumentacji dotyczącej majątku WZSS oraz projektów protokołów racjonalnym okazało się  wstrzymanie prac do czasu uzyskania stosownej opinii.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii, potwierdzającej prawidłowość prowadzonych czynności, do 6 członków zwyczajnych WZSS przesłano protokoły przekazania składników majątkowych. Na podstawie dotychczas otrzymanych - podpisanych protokołów przekazano na kluby:

1. w zakresie środków trwałych:

-   Wielkopolski Klub Strzelecki „GRUNWALD” w Poznaniu,

-  Uczniowski Klub Sportowy „SPARTAKUS” Biedrusko,

 2. w zakresie wyposażenia:

-  Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Biedrusko.

Podkreślić należy, iż Zarząd podczas podejmowania ww. opisanych wszelkich działań związanych z uregulowaniem spraw dotyczących spraw majątkowych, po stwierdzeniu znacznego skomplikowania stanu faktycznego przyjął jako priorytet ustalenie rzeczywistego stanu posiadania składników majątkowych oraz właściwego ich przekazania na rzecz członków Związku. Spowodowało to wydłużenie w czasie prowadzonych czynności lecz było ukierunkowane na zapewnienie prawidłowego wykorzystania będących w jego dyspozycji środków.


Poznań, dnia 7 maja 2013 r.

 

SPRAWOZDANIE

ZA ROK 2012

ZARZĄDU WIELKOPOLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO

Z REALIZACJI UCHWAŁ WALNEGO ZEBRANIA DELEGATÓW

CZĘŚĆ DOTYCZĄCA ZAPISÓW UCHWAŁ W ODNIESIENIU DO DZIAŁAŃ ZARZĄDU ZWIĄZKU

Obecnie w obrębie wewnętrznych przepisów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, poza Statutem obowiązuje 9 Uchwał Walnego Zebrania Delegatów Związku:

  1. Uchwała nr 2 / 2008 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r.    w sprawie uchwalenia Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

wraz z:

  •  Uchwała nr 4 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie dalszego obowiązywania Regulaminu składek i innych opłat członkowskich Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wprowadzonego w życie Uchwałą nr 2 / 2008 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r.
  •  Uchwała nr 3 / 2008 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r.   w sprawie uchwalenia Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

 która została znowelizowana na podstawie:

  • Uchwała nr 4 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r.  w sprawie wprowadzenia zmian w Statucie Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, uchwalonym przez Walne Zebranie Delegatów Uchwałą nr 3/2008 z dnia 19 listopada 2008 r.
  • Uchwała nr 5 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r.  w sprawie przyjęcia tekstu jednolitego Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu

 

  1. Uchwała nr 3 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie wprowadzenia w życie Porozumienia pomiędzy Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego a Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa, dotyczącego współpracy obu Związków, zawartego w dniu 25 stycznia 2009 roku, w miejscowości Kościan.
  2. Uchwała nr 5 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu
  3. Uchwała nr 3 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu Organizacyjnego Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu
  4. Uchwała nr 5 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r.  w sprawie określenia planu działania Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, do końca kadencji obecnych władz Związku
  5. Uchwała nr 6 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego do  uregulowania spraw majątkowych  Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego

która została znowelizowana na podstawie:

  • Uchwała nr 5 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie zmiany Uchwały nr 6 /2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 roku, w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego do uregulowania spraw majątkowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
  1. Uchwała nr 2 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu na rok 2012.
  2. Uchwała nr 3 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r.  w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2013.
  3. Uchwała nr 4 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie wprowadzenia w życie Porozumienia w sprawie współpracy  w zakresie rozwoju i popularyzacji strzelectwa, zawartego w dniu 7 października 2011 roku pomiędzy Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego, a Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego  w Poznaniu, oraz  wprowadzenia w życie Porozumienia w sprawie powierzenia Myśliwskiemu Klubowi Sportowemu „Diana” Poznań zarządu nad urządzeniami i sprzętem Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego na terenie obiektu Strzelnica „Lizawka” Poznań – Antoninek, ul. Bałtycka 1, 61-013 Poznań, zawartego w dniu 15 listopada 2011 r. w Poznaniu

Ponadto następujące Uchwały Walnego Zebrania Delegatów, posiadają charakter formalny, określający stan prawny na mocy statutu Związku i dotyczą spraw, które miały sformalizować działania Związku, a ich realizacja została już zakończona:

  1. Uchwała nr 4 / 2008 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego  na rok 2009
  2. Uchwała nr 1 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie udzielenie absolutorium za rok 2008, Zarządowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.
  3. Uchwała nr 2 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu na rok 2009.
  4. Uchwała nr 6 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie określenia ilości członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej nowej kadencji władz Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
  5. Uchwała nr 7 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2010.
  6. Uchwała nr 1 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie udzielenie absolutorium za rok 2009, Zarządowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.
  7. Uchwała nr 2 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu na rok 2010.
  8. Uchwała nr 4 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2011.
  9. Uchwała nr 1 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie udzielenie absolutorium za rok 2010, Zarządowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.
  10. Uchwała nr 2 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu na rok 2011.
  11. Uchwała nr 3 / 2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2012.
  12. Uchwała nr 1 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie udzielenie absolutorium za rok 2011, Zarządowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

Poniższe Uchwały, przestały obowiązywać zgodnie z zapisem § 3 Uchwały nr 5 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r.

  1.  Uchwała nr 1 / 2008 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 2 września 2008 r.
  2. Uchwała nr 8 / 2009 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 14 marca 2009 r. w sprawie określenia Planu działania Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, na rok 2009.

Sprawozdanie nie obejmie spraw związanych z Uchwała nr 3 / 2010, gdyż dotyczy ona działania Komisji Rewizyjnej Związku, a Zarząd nie jest organem uprawnionym do oceny jej pracy.

Ponadto sprawozdanie z realizacji Uchwały nr 6 / 2011, znowelizowanej Uchwałą nr 5 / 2012, dotyczące spraw majątkowych będzie stanowiło odrębny dokument.

Niniejsze sprawozdanie zostanie podzielone na następujące punkty:

  1. Uchwała nr 3/2008 wraz z Uchwałą nr 4/2011 i nr 5/2011 – nowelizacja Statutu Związku;
  2. Uchwała nr 2 / 2008 i Uchwała nr 4 / 2009 – sprawy składkowe;
  3. Uchwała nr 3 / 2009 – współpraca z Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa;
  4. Uchwała nr 5 / 2009 – praca Zarządu Związku;
  5. Uchwała nr 2 / 2012 – Preliminarz wydatków na rok 2012;
  6. Uchwała nr 3 / 2012 – Preliminarz wydatków na rok 2013;
  7. Uchwała nr 4 / 2012 – Porozumienie w sprawie Lizawki;
  8. Uchwała nr 5 / 2010 – kierunki działania Związku w obecnej kadencji;
  9. Inne działania Zarządu WZSS.

ad. 1

Uchwała nr 3 / 2008 WZD z dnia 19 listopada 2008 roku

oraz

Uchwała nr 4 / 2011 i 5 / 2011 WZD z dnia 11 maja 2011 roku.

nowelizacja Statutu Związku.

Zarząd WZSS w Poznaniu, po przyjęciu przez Walne Zebranie Uchwał nr 4 i 5 w dniu 11 maja 2011 roku, dotyczących nowelizacji Statutu Związku, w dniu 30 maja 2011 roku złożył do VIII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, stosowny wniosek o dokonanie zmiany, dotyczącej wpisu o wprowadzenie w życie znowelizowane Statutu WZSS.

Po rozpoznaniu sprawy w dniu 9 września 2011 roku Sąd Rejestrowy wydał postanowienie o sygn. akt PO.VIII NS-REJ.KRS/013217/11/554 o dokonaniu zmiany Statutu WZSS.

Przez cały okres roku 2012 Zarząd WZSS stosował się do zapisów Statutu Związku, wykonując jego postanowienia.

 ad. 2

Uchwała nr 2 / 2008 WZD z dnia 19 listopada 2008 roku

oraz

Uchwała nr 4 / 2009 WZD z dnia 14 marca 2009 roku.

Regulamin składek i innych opłat członkowskich WZSS.

Powyższe uchwały dotyczą funkcjonowania w WZSS Regulaminu składek i innych opłat członkowskich. W pkt II sprawozdania dotyczącego spraw finansowych są zawarte szczegółowe dane dotyczące wykonywania postanowień uchwalonego przez WZD przepisu, regulującego składki członków zwyczajnych w roku 2012, a także w całej kadencji władz Związku trwającej od roku 2009 do roku 2012. Jednak w tym miejscu ponownie chcę zaznaczyć, że jeżeli Zarząd Związku ma podejmować pewne działania, do których obliguje go WZD, to członkowie powinni zapewnić mu finansowe podstawy tego działania,  czyli terminowo opłacać składki członkowskie. W pkt VIII części finansowej sprawozdania ujęto także zakres i daty wpłat składki członkowskiej WZSS, opłacanej do Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Obowiązek ten, zgodnie z przytaczanym przepisem wewnętrznym Związku, leży po stronie Zarządu.

W sprawozdaniu dotyczącym spraw finansowych określono również, że poziom ściągalności składek za cała kadencję wynosi 91,64%. Ten współczynnik wydaje się wysoki, jednak zaległości składkowe to kwota 3 450,00 zł. Z przedstawionego rozliczenia wynika również, że pod względem całościowego rozliczenia składek członkowskich, zamknięto na zero wszystkie płatności z tytułu składek członkowskich do roku 2010.

 ad. 3

Uchwała nr 3 / 2009 WZD z dnia 14 marca 2009 roku

współpraca z Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa.

Powyższa uchwała wprowadziła w życie Porozumienie pomiędzy Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego a Leszczyńskim Okręgowym Związkiem Strzelectwa, dotyczące współpracy obu Związków, przyjęte Uchwałą nr 1/2009 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia  29 stycznia 2009 r.

W roku 2012 współpraca pomiędzy LOZS i WZSS przebiegała prawidłowo.

 ad. 4

Uchwała nr 5 / 2009 WZD z dnia 14 marca 2009 roku.

Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, działa w oparciu o powołane przepisy WZD, wypełniając całkowicie obowiązujący go Regulamin organizacyjny. Przez okres całego roku 2012 nie doszło do jego złamania. W roku 2012 Zarząd zebrał się na posiedzeniach 6 razy:

  • w dniu 23 stycznia;
  • w dniu 28 marca;
  • w dniu 9 maja;
  • w dniu 24 września;
  • w dniu 5 listopada;
  • w dniu 10 grudnia;

dodatkowo odbyły się 3 posiedzenia w formie telekonferencji:

  •  w dniu 17 lutego;
  • w dniu 26 kwietnia;
  • w dniu 13 listopada.

Wynikiem obrad Zarządu było 27 Uchwał, regulujących bieżące sprawy Związku. Każda z Uchwał powoływana była na podstawie delegacji statutowej, a jeżeli zaistniała taka potrzeba, również na podstawie obowiązujących Uchwał Walnego Zebrania Delegatów.

Na posiedzenia Zarządu regularnie zapraszani byli:

  • Przewodniczący Rady Trenerów – Pan Józef Rowicki
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Leonard Kostera

Ponadto w pracach Zarządu brali także udział inni członkowie wyżej wymienionych organów WZSS:

  • Pan Ryszard Stoga – Komisja Rewizyjna
  • Pan Ireneusz Erenc – Komisja Rewizyjna

Przez całą kadencję Zarząd zebrał się 27 razy i odbył 5 telekonferencji. W trakcie całej kadencji Zarząd podjął 94 uchwały.

 ad. 5

Uchwała nr 2 / 2012 WZD z dnia 9 maja 2012 roku– Preliminarz wydatków na rok 2012.

Korzystając z delegacji WZD zawartej w przedmiotowej uchwale, Zarząd WZSS wydał następujące uchwały:

 

  1. Uchwała nr 17 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 26 kwietnia 2012 r. w sprawie przyjęcia  do realizacji Porozumienia nr 253/2012 wraz z preliminarzem wydatków na rok 2012, pomiędzy Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym, a Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego..
  2. Uchwała nr 24 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 5 listopada 2011 r. w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012.
  3. Uchwała nr 27 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie podziału sprzętu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu zakupionego na podstawie Uchwały Zarządu WZSS w Poznaniu nr 24/2012 z dnia 5 listopada 2012 roku w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012.

 Ad. 1.

W pierwszym przypadku na podstawie delegacji wynikającej z § 39 pkt. 4 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu oraz nr 3/2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 11 maja 2011r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2012, wprowadzono w życie Preliminarz Wydatków WZSS, po uzgodnieniach z przedstawicielami WSS w Poznaniu.

Ad. 2.

Na podstawie § 39 pkt 5 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu , a także na podstawie § 2 ust. 1 Uchwały nr 2 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie wprowadzenia w życie Preliminarza Wydatków Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu na rok 2012 i § 2 ust. 11 Uchwały nr 5 / 2010 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 19 kwietnia 2010 r. w sprawie określenia planu działania Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, do końca kadencji obecnych władz Związku, Zarząd podjął decyzję o zakupie dwóch pistoletów pneumatycznych cal. 4,50 za kwotę obejmującą całość środków przeznaczonych na ten cel. Ponadto uchwała przesunęła niewykorzystane środki finansowe z innych punktów preliminarza w celu realizacji tego zadania do części V preliminarza – Zakupy  sprzętu sportowego, paliwa do asekuracji i treningu, leków i odżywek. Było to spowodowane przede wszystkim szacunkową wartością planowanego zakupu, którą określono na kwotę powyżej 11 000,00 zł, przy zabezpieczonych środkach na cel w wysokości 8 500,00 zł, po realizacji zakupu na kwotę 1 500,00 zł śrutu do broni pneumatycznej z przeznaczeniem do bezpośredniego zużycia przez SKS Inter-Continental w Pile. Przesunięcie środków było następujące:

1) własne środki finansowe w wysokości 920,57 zł zapisane w I części preliminarza – Kalendarz imprez (organizacja lub uczestnictwo);

2) środki finansowe pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego za zdobyte punkty w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży w wysokości 1359,00 zł zapisane w I części preliminarza – Kalendarz imprez (organizacja lub uczestnictwo);

3) własne środki finansowe w wysokości 925,40 zł zapisane w III części preliminarza – Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej;

4) własne środki finansowe w wysokości 1 000,00 zł zapisane w VI części preliminarza – Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania + pochodne.

Modyfikacja preliminarza wydatków na rok 2012, była możliwa dlatego, że:

1) środki własne zapisane w I części preliminarza na rok 2012 pozostały w dyspozycji Związku po rozliczeniu obu imprez – Mistrzostwa Wielkopolski;

2) środki finansowe pochodzące z dotacji Urzędu Marszałkowskiego za zdobyte punkty w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży zapisane w I części preliminarza, nie były wydatkowane z uwagi na likwidację imprezy Etap Wojewódzki Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej, a także z uwagi na to, że uczestnictwo zawodników w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zostało zabezpieczone finansowaniem zewnętrznym;

3) nie wykorzystano wszystkich własnych środków finansowych zapisanych w III części preliminarza – Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej z uwagi na częściową realizację zadania przy udziale finansowania zewnętrznego;

4) nie wykorzystano wszystkich własnych środków finansowych zapisanych w VI części preliminarza – Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania + pochodne z uwagi na realizację zadania przy udziale finansowania zewnętrznego;

Ad. 3.

Na podstawie § 39 pkt 5 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w związku z § 4 Uchwała nr 24 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 15 listopada 2011 r. w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012, Zarząd powziął decyzję o przekazaniu dwóch zakupionych pistoletów pneumatycznych Steyr LP 10, które zostały przekazane do:

1)    jeden pistolet pneumatyczny dla Stowarzyszenia Strzeleckiego „BELLONA”  w Kaliszu, z jednoczesnym wskazaniem jego użytkownika, którym jest zawodnik klubu – Kacper GÓRSKI;

2)   jeden pistolet pneumatyczny dla UKS LOK „LESNA” w Lesznie, z jednoczesnym wskazaniem jego użytkownika, którym jest zawodnik klubu – Michał SZYSZKA.

Uchwała nr 27/2012 z góry określiła cel tego zakupu i była zgodna  ze stanowiskiem Zarządu, by w wzorem roku 2011 dokonać zakupu sprzętu wysokiej klasy, który pomoże w osiąganiu wyższych wyników, najbardziej obiecującym zawodnikom w Wielkopolsce. Powyższe stanowisko było w ramach zebrań Zarządu konsultowane z Trenerem Koordynatorem i Przewodniczącym Rady Trenerów WZSS.

Poniższa tabela przedstawia stopień realizacji Preliminarza wydatków na rok 2012:

   

uchwalony

nowelizacja

wydano

realizacja

   

własne

w tym WSS

własne

w tym WSS

własne

w tym WSS

znowelizowany

uchwalony

I.

Kalendarz  imprez

4 000,00 zł

1 359,00 zł

372,00 zł

 

372,00 zł

 

0,00 zł

-3 628,00 zł

II.

Zgrupowania i konsultacje (faktury i rachunki dotyczące kosztów zgrupowań, wystawione na WSS w Poznaniu, forma płatności – przelew)

6 000,00 zł

6 000,00 zł

6 000,00 zł

6 000,00 zł

6 000,00 zł

6 000,00 zł

0,00 zł

0,00 zł

III.

Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej

1 500,00 zł

 

574,60 zł

 

574,60 zł

 

0,00 zł

-925,40 zł

IV.

Prowadzenie badań i upowszechnianie  informacji  dotyczącej  metodologii treningu  sportowego

 

 

 

 

 

 

0,00 zł

0,00 zł

V.

Zakupy  sprzętu sportowego, paliwa do asekuracji i treningu, leków i odżywek

10 000,00 zł

10 000,00 zł

15 553,40 zł

11 359,00 zł

13 119,83 zł

11 359,00 zł

-2 433,57 zł

3 119,83 zł

VI.

Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania (proporcjonalnie do wykonanych zadań)

1 000,00 zł

 

 

 

 

 

0,00 zł

-1 000,00 zł

RAZEM:

22 500,00 zł

17 359,00 zł

22 500,00 zł

17 359,00 zł

20 066,43 zł

17 359,00 zł

-2 433,57 zł

-2 433,57 zł

Z danych zawartych w powyższej tabeli wynika, że plan określony preliminarzem wydatków w roku 2012, wykonano w całym zakresie w stosunku do środków finansowych pochodzących z punktów. Jeżeli chodzi o założenia całości środków, to w stosunku do zakładanej wartości wydatków ze środków własnych WZSS, w posiadaniu Związku na rok przyszły pozostało 2 433,57 zł.

Przede wszystkim Zarząd Związku planował w roku 2012 finansowanie ze środków przewidzianych w preliminarzu 3 przedsięwzięć. Pierwszym z nich było dofinansowanie Etapu Wojewódzkiego Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży. Niestety z finansowania tego przedsięwzięcia zrezygnowało Kuratorium Oświaty, co spowodowało wycofanie się ze współorganizacji tej imprezy podmiotów zrzeszonych w WZSS. Drugie przedsięwzięcie polegało na dofinansowaniu działalności KSS LOK przy ZR LOK w Poznaniu. Klub ten zwrócił się z prośbą do WZSS o rozliczenie posiadanych przez niego środków finansowych za punkty. Ponieważ z różnych powodów organizacyjnych podmiot ten nie mógł wykorzystać tej kwoty, pozostała ona w dyspozycji Związku. Trzecim elementem było przeprowadzenie szkolenia dla sędziów strzeleckich. Tu problem powstał również poza możliwościami oddziaływania Zarządu Związku. Polegał on na braku tłumaczenia nowych przepisów ISSF. W związku z tym nie powstały nowe regulaminy PZSS, a szkolenie stało się bezprzedmiotowe.

Poniższa tabela przedstawia strukturę wydatków związanych z preliminarzem na przestrzeni całej kadencji obejmującej lata 2009 – 2012.

   

uchwalony

nowelizacja

wydano

realizacja

   

własne

w tym WSS

własne

w tym WSS

własne

w tym WSS

znowelizowany

uchwalony

I.

Kalendarz  imprez

9 000,00 zł

1 938,00 zł

3 390,50 zł

1 821,86 zł

6 390,50 zł

1 821,86 zł

3 000,00 zł

-2 609,50 zł

II.

Zgrupowania i konsultacje (faktury i rachunki dotyczące kosztów zgrupowań, wystawione na WSS w Poznaniu, forma płatności – przelew)

21 832,00 zł

21 832,00 zł

20 541,00 zł

20 541,00 zł

20 541,00 zł

20 541,00 zł

 

-1 291,00 zł

III.

Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej

4 000,00 zł

 

574,60 zł

 

574,60 zł

   

-3 425,40 zł

IV.

Prowadzenie badań i upowszechnianie  informacji  dotyczącej  metodologii treningu  sportowego

1 000,00 zł

           

-1 000,00 zł

V.

Zakupy  sprzętu sportowego, paliwa do asekuracji i treningu, leków i odżywek

55 000,00 zł

49 968,00 zł

68 825,90 zł

51 375,14 zł

74 306,71 zł

51 375,14 zł

5 480,81 zł

19 306,71 zł

VI.

Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania (proporcjonalnie do wykonanych zadań)

2 500,00 zł

           

-2 500,00 zł

RAZEM:

93 332,00 zł

73 738,00 zł

93 332,00 zł

73 738,00 zł

101 812,81 zł

73 738,00 zł

8 480,81 zł

8 480,81 zł

Środki planowane zgodnie ze wszystkimi preliminarzami w czasie całej kadencji objęły 73 738,00 zł środków pochodzących z dotacji Urzędu Marszałkowskiego za punkty zdobyte w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Dodatkowo zaplanowano wsparcie planowanych przedsięwzięć środkami własnymi w wysokości 19 594,00 zł.

Realizując założenia preliminarzy na przestrzeni całej kadencji wydano ogólnie kwotę 101 812,81 zł, która była wyższa od zakładanej o 8 480,81 zł. Środki na pokrycie tej kwoty pochodziły z zasobów własnych Związku.

Kwotę wynikającą z punktów zrealizowano i rozliczono w zakładanej wysokości.

Poniższa tabela przedstawia jak procentowo rozkładały się wydatki związane z preliminarzem wydatków, pomiędzy jego poszczególne kategorie.

I.

Kalendarz  imprez

6,28%

II.

Zgrupowania i konsultacje (faktury i rachunki dotyczące kosztów zgrupowań, wystawione na WSS w Poznaniu, forma płatności – przelew)

20,18%

III.

Szkolenie i doszkolenie kadry trenersko – instruktorskiej, sędziowskiej, technicznej

0,56%

IV.

Prowadzenie badań i upowszechnianie  informacji  dotyczącej  metodologii treningu  sportowego

0,00%

V.

Zakupy  sprzętu sportowego, paliwa do asekuracji i treningu, leków i odżywek

72,98%

VI.

Opłata trenerów, instruktorów realizujących zadania (proporcjonalnie do wykonanych zadań)

0,00%

Największą część środków finansowych w ramach preliminarzy wydatków przeznaczono na zakupy sprzętu. W drugiej kolejności dofinansowywano działalność trenera koordynatora w ramach prowadzenia kadry wojewódzkiej.

ad. 6.

Uchwała nr 3 / 2012 WZD z dnia 9 maja 2012 roku  – Preliminarz wydatków na rok 2013;

W oparciu o posiadane informacje, na podstawie § 39 pkt. 4 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu oraz:

  • Uchwała nr 3 / 2012 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2013;

 

Zarząd przyjął projekt Preliminarza wydatków na rok 2013, na podstawie:

  • Uchwały nr 26 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie przyjęcia projektu preliminarza wydatków WZSS na rok 2013.

który został uzgodniony z przedstawicielami Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego w dniu 10 grudnia 2012 roku, gdzie wpisano do niego kwoty pochodzące z dotacji za punkty zdobyte w ramach sportu dzieci i młodzieży.

Na podstawie § 39 pkt 4 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu  oraz Uchwały nr 3/2011 Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu do opracowania Planu finansowo – rzeczowego na rok 2013, a także w związku z Uchwałą nr 26/2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie przyjęcia projektu preliminarza wydatków WZSS na rok 2013, Preliminarz został przyjęty do realizacji przez Zarząd WZSS:

  • Uchwałą nr 2 / 2013 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 kwietnia 2013 r. w sprawie przyjęcia do realizacji Porozumienia wraz z preliminarzem wydatków na rok 2013, pomiędzy Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sportowym, a Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego.

W dniu dzisiejszym zostanie przedstawiony projekt uchwały wprowadzającej  go do realizacji przez WZD.

ad. 7

Uchwała nr 4 / 2012 WZD z dnia 9 maja 2012 roku  – porozumienie z RO PZŁ w Poznaniu w sprawie strzelnicy LIZAWKA.

Zarząd WZSS planował w roku 2012 wystąpienie do różnych instytucji mających swoją siedzibę w Poznaniu, z wnioskami  o dofinansowanie remontu osi śrutowej na strzelnicy LIZAWKA, co jest bezpośrednio związane z podpisaniem stosownego porozumienia z Zarządem Okręgowym PZŁ w Poznaniu, przyjętego przedmiotową uchwałą WZD. W związku z powyższym proces ten rozpoczęto   od kosztorysowania posiadanego projektu budowlanego.

Pierwszy z zamówionych kosztorysów, sporządzony w dniu 27 kwietnia 2012 roku zamknął się kwotą netto (bez podatku VAT) w wysokości:

85 589,99 zł

Doliczając do tego podatek VAT, wartość kosztorysowa robót przekroczyłaby 100 000,00 zł. Próba przeprowadzenia jakiejkolwiek formy zamówienia publicznego przez Związek na podstawie tego kosztorysu, wiązałaby się z koniecznością zabezpieczenia na ten cel pełnej kwoty pieniędzy. Zgromadzenie takich środków było raczej niemożliwe bez wsparcia zewnętrznego. Zarząd planował dodatkowo, że wyasygnuje ze środków własnych na ten cel kwotę pomiędzy 25 000,00 a 30 000,00 zł.

Po przeprowadzeniu pewnych analiz pozyskanego kosztorysu, Zarząd podjął jeszcze jedną próbę skosztorysowania niezbędnych robót budowlanych w innej firmie kosztorysowej. I tak w dniu 8 czerwca 2012 roku powstał drugi kosztorys prac budowlanych, który zamknął się kwotami:

netto 62 922,47 zł

brutto 77 394,64 zł

Pomimo znacznego spadku wartości robót, nadal zgromadzenie środków finansowych na ten cel, w wysokości przewidzianej kosztorysem było praktycznie niemożliwe.

Prowadząc wstępne konsultacje z różnymi podmiotami, dotyczące ewentualnego dofinansowania działań Związku, uzyskiwano odmowę finansowania tego projektu w tak dużym zakresie. Jeżeli chodzi o urzędy państwowe i samorządowe mogące wesprzeć Związek z posiadanych funduszy celowych, na wstępnym etapie rozmów wskazywano z ich strony na problemy, które były związane z obsługą finansową organizacji EURO 2012. Ta wielka impreza pozostawiła po sobie potężne zobowiązania w postaci kredytów, tak więc takie instytucje jak Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Poznaniu, jeżeli chodzi o rozbudowę bazy sportowej miasta, praktycznie będzie nadal zaangażowany finansowo jedynie w szeroko rozumiane sprawy Stadionu Miejskiego.

W związku z powyższym trudno dzisiaj określić termin realizacji tego przedsięwzięcia. Na pewno niezbędne jest ponowne kosztorysowanie posiadanego projektu. Sprawa ta powinna stać się priorytetem dla nowego Zarządu Związku.

ad. 8

Uchwała nr 5 / 2010 WZD z dnia 19 kwietnia 2010 roku  – kierunki działania Związku w obecnej kadencji

§ 1.

Walne Zebranie Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, działając na mocy § 33 ust. 14 Statutu Związku, zobowiązuje Zarząd Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, do:

1.          Bieżącego publikowania wszystkich uchwał własnych, poprzez umieszczenie ich na witrynie internetowej, o następującym adresie:

                                      www.wzss.org.pl

2.          Bieżącego publikowania uchwał i protokółów z obrad Walnego Zebrania Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa sportowego w Poznaniu, na zasadach określonych w ust. 1.

3.          Opracowywania i przedstawiania na każdym kolejnym Walnym Zebraniu Delegatów sprawozdania z realizacji Uchwał Walnych Zebrań Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, złożonego z dwóch części:

 1)         finansowej – stanowiącej sprawozdanie Zarządu Związku z podejmowanych decyzji finansowych,

 2)         merytorycznej – dotyczącej działań podejmowanych przez Zarząd Związku, do których obligowały go uchwały Zebrania.

 4.          Terminowego zwoływania corocznych Walnych Zebrań Sprawozdawczych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, tj. w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja roku następnego,

 5.          Wysyłania sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, do wszystkich zrzeszonych podmiotów, przed każdym Walnym Zebraniem Delegatów WZSS w Poznaniu, co najmniej na tydzień przed datą jego zwołania.

 W zakresie realizacji postanowień tego paragrafu, sytuacja nie uległa zmianie od ostatniego zebrania, czyli w całości jest on realizowany przez Zarząd WZSS:

 1)       wszystkie materiały z prac Zarządu Związku są publikowane na wskazanej stronie internetowej;

 2)       sprawozdania, o których mowa w ust. 3 zostały opracowane zgodnie  z dyspozycją tego przepisu;

 3)       obecnie zwołane Walne Zebranie Delegatów odbywa się w dniu 15 maja – czyli termin określony w ust. 4 został dochowany. Zarząd postanowił zwołać WZD właśnie w tym terminie, gdyż wcześniejsze daty kolidowały             długim weekendem majowym;

 4)       przesłanie sprawozdania, wzorem roku poprzedniego, nastąpiło drogą mailową, a dodatkowo opublikowano je na stronie internetowej Związku, zgodnie z oznaczonym terminem. Przesyłanie tego sprawozdania drogą elektroniczną jest o tyle uzasadnione, że jego obszerność spowodowałaby znaczne koszty, zarówno wydruku, jak i samej przesyłki pocztowej. Dlatego, wybrano drogę najtańszą, jaką jest poczta elektroniczna.

§ 2.

Walne Zebranie Delegatów Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, działając na mocy § 33 ust. 2 Statutu Związku, wprowadza w życie Plan działania WZSS w Poznaniu, do końca kadencji obecnych władz Związku, o następującej treści:

1.          Na bazie zreorganizowanej struktury działania Związku wynikającej z wymogów Statutu, podejmowanie działań organizacyjnych w oparciu o:

1)         Biuro Związku – działające na podstawie Regulaminu Organizacyjnego Zarządu WZSS,

2)         Radę Trenerów, będące ciałem doradczym w zakresie pomocy  dla szkoleniowców oraz podziału dotacji do sprzętu sportowego

3)         Kolegium Sędziów, będące organem wykonawczego Zarządu w zakresie prawidłowości przeprowadzania zawodów.

Jeżeli chodzi o zapisy § 2 ust. 1 przedmiotowej uchwały, to należy stwierdzić, że całość działań Zarządu oparta jest obecnie o wymienione w powyższych punktach organy:

Biuro Związku, choć ma pewne mankamenty i ograniczenia (wspólne pomieszczenie ze związkiem szachowym, dostępność tylko w dni robocze i godzinach urzędowania WSS w Poznaniu) działa prawidłowo i jest na bieżąco obsługiwane przez Sekretarza Zarządu.

Kolegium Sędziów WZSS podejmuje działania związane z obsługą sędziowską oraz merytorycznym przygotowaniem dokumentacji organizowanych zawodów strzeleckich, posiada stosowne akty wykonawcze, nadające odpowiednie kompetencje członkom  i przewodniczącemu, powołane na bazie uchwał Zarządu Związku.

Przedstawiciele Rady Trenerów, w szczególności jej Przewodniczący, są zapraszani na każde posiedzenie Zarządu, a decyzje Zarządu związane ze sprawami rozdziału sprzętu czy wspomagania pracy Trenera Koordynatora, są konsultowane z Przewodniczącym Rady.

2.          Usprawnienie płynności finansowej Związku poprzez poprawę współpracy z Biurem Obsługi Związków Sportowych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, opartej o nowe, racjonalne rozwiązania, zwiększające dostęp do zgromadzonych na koncie środków finansowych Związku.

Tezy przedstawione w Sprawozdaniu od roku 2011, w zakresie współpracy z BOZS WSS w Poznaniu pozostają niezmienne. Niestety tak jak było to prognozowane w poprzednim sprawozdaniu sytuacja ta uległa znaczącej zmianie w roku 2012. Od stycznia usługi świadczone w ramach BOZS WSS stały się płatne, co oznacza dla Zarządu koszt około 178,00 zł miesięcznie. Nadal jednak oferta tego typu obsługi księgowej jest najtańsza. Zasadniczą zmianą, która czeka nas w nowej kadencji władz w tym zakresie, jest wprowadzenie nowego, własnego numeru konta do obsługi zadań finansowych Związku. Dzięki niemu wpłaty na konto będzie można realizować bezpośrednio na adres i nazwę Związku, a nie jak to było dotychczas, na nazwę WSS BOZS – strzelectwo.

3.          Zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Biura Związku i zabezpieczenia posiadanej dokumentacji, także poprzez znalezienie nowej siedziby Związku.

W tym zakresie nic nie ulega zmianie od początku kadencji. Na przeszkodzie realizacji tego zamierzenia cały czas stoją finanse Związku. Pomimo znacznej poprawy kondycji finansowej Związku, nadal nie stać nas na utrzymywanie własnej siedziby. Obecnie korzystamy z przychylności Klubu SKS „Dwór Grunwaldzki”, gdzie organizowane są posiedzenia Zarządu i innych organów Związku. Jeżeli w dalszym ciągu będzie następowała poprawa sytuacji finansowej Związku, Zarząd nowej kadencji władz powinien monitorować  to zagadnienie, wyszukując najlepszego i najtańszego rozwiązania w tym zakresie. Jednak chociażby wprowadzenie opłaty za korzystanie z BOZS WSS w roku 2012, oddala taką możliwość. Dużym problemem może być także wzrost kosztów funkcjonowania Zarządu, jeżeli doszłoby do zmiany siedziby. Przede wszystkim Związek nie mógłby już w takim zakresie dodatkowo finansowo wspierać swoich działań

4.          Na bazie Biura poprawa obsługi i terminowości załatwiania spraw członków Związku.

W roku 2012 nie odnotowano szczególnych opóźnień w realizacji zadań związanych z obsługą członków Związku.

5.          Utrzymanie w sprawności posiadanego sprzętu informatycznego, a także wytworzenie na jego podstawie niezbędnej dokumentacji, odpowiednich rejestrów danych osobowych i danych organizacji zrzeszonych w Związku, zabezpieczonych odpowiednią polityką ochrony danych osobowych i instytucji.

Sprzęt zakupiony w roku 2009 na potrzeby Biura Związku jest sprawny i w znacznym stopniu poprawił standardy pracy. W celu dalszej poprawy efektywności pracy Biura oraz w celu dalszego usprawnienia komunikacji z członkami, niezbędny jest zakup nowoczesnego urządzenia faksującego, które będzie mogło pracować w sposób ciągły.

6.          Przy udziale Rady Trenerów, dofinansowywanie działalności lub wsparcie sprzętowego, poszczególnych klubów, w oparciu o efekty ich startów w zawodach ogólnopolskich.

Sprawa ta znalazła swoje odzwierciedlenie w:

Uchwała nr 24 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 5 listopada 2011 r. w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012.

Uchwała nr 27 /2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 10 grudnia 2012 r. w sprawie podziału sprzętu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu zakupionego na podstawie Uchwały Zarządu WZSS w Poznaniu nr 24/2012 z dnia 5 listopada 2012 roku w sprawie nowelizacji zapisów i przeznaczenia środków finansowych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, ujętych w preliminarzu wydatków WZSS na rok 2012.

Powyższe uchwały zostały już omówione w pkt. 5 niniejszego opracowania. Czynny udział w pracach nad tymi rozwiązaniami brał udział Przewodniczący Rady Trenerów Pan Józef Rowicki oraz Członek Rady Trenerów – Trener Koordynator Kadry Wojewódzkiej Pan Andrzej Tomasik.

7.          Poprawienie ściągalności składek członkowskich od członków Związku. Ostateczne uregulowanie zaległości w tym zakresie, pochodzących z poprzednich lat.

Sprawy związane ze ściągalnością składek członkowskich zostały bardzo szczegółowo omówione zarówno w części finansowej sprawozdania,  jak i w niniejszym opracowaniu.

8.          Płynne odzyskiwanie dotacji na rzecz związku wojewódzkiego od Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, na podstawie opracowanych wniosków i dotowanie z nich przedsięwzięć własnych, a także członków zwyczajnych Związku.

W roku 2012 dotacja przyznawana na podstawie Uchwały nr 18/2009 Zarządu PZSS z dnia 11 lutego 2009 roku, przestała funkcjonować. Związane jest to ze zlikwidowaniem przez PZSS składki członkowskiej od osób fizycznych, która była podstawą do naliczania tej dotacji, a także tworzyła fundusz z którego była ona wypłacana.

9.          Występowanie z odpowiednimi projektami działań mających na celu upowszechnianie strzelectwa sportowego, skierowanymi do władz samorządowych w celu pozyskiwania dodatkowych środków finansowych.

Rok 2012 był 2 okresem bardzo trudnym pod względem pozyskiwania środków z instytucji samorządowych, związanych z Urzędem Miejskim w Poznaniu lub organami samorządu wojewódzkiego, co jest bezpośrednio związane z organizacją Euro 2012. Obecnie większość środków finansowych przeznaczonych na sport, pochodzących z wymienionych instytucji samorządowych jest zaangażowana w różne przedsięwzięcia związane ze wspominaną imprezą i trudno będzie przebić się z innymi programami. Ponadto niesprzyjająca jest także sytuacja finansów państwa, co znacznie ogranicza budżety samorządowe, które w takiej sytuacji angażują własne środki do realizacji innych celów. Chociażby właśnie z tego powodu BOZS WSS w Poznaniu od początku roku 2012 stał się płatny, co było bezpośrednio związane z ograniczeniem dotacji dla WSS w Poznaniu, pochodzącej z Urzędu Marszałkowskiego.

Jednak w listopadzie 2012 roku WZSS wystąpił do Urzędu Miejskiego w Poznaniu o sfinansowanie przedsięwzięcia o nazwie:

Poznański Sprawdzian Strzelecki dla uczniów szkół podstawowych  i gimnazjalnych

realizowany w okresie od 03.12.2012 do 31.12.2012

Charakterystyka tego zadania była następująca:

Strzeleckie zawody sportowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, mające na celu zaznajomienie jak największej ilości osób ze strzelectwem sportowym oraz zachęcenie ich do uprawiania go. Klasyfikacja prowadzona indywidualnie oraz zespołowo kategoriach dziewcząt, chłopców oraz szkół SP i GIM. Zawody odbywać się będą w pierwszych trzech tygodniach grudnia, na strzelnicach SKS Dwór Grunwaldzki oraz WKS Grunwald. Uczestnicy zgłaszani indywidualnie bądź zespołami przez prowadzących, nauczycieli, zapoznani zostaną z zasadami bezpieczeństwa oraz techniką strzelania z pistoletów i karabinów. Po strzałach próbnych przystąpią do strzelania ocenianego. Każdy z uczestników odda dziesięć strzałów ocenianych. Suma punktów uzyskanych przez zawodnika będzie stanowić jego wynik. Zespół (szkoła) klasyfikowany będzie po przystąpieniu do sprawdzianu dziesięciu jego zawodników (uczniów). Wyniki zawodów zamieszczone zostaną na stronach internetowych WZSS i klubów organizatorów. Podsumowanie zawodów nastąpi po zakończeniu strzelań, w siedzibie jednego z klubów.

Przeprowadzenie zadania miało następujące powody:

Brak zawodników o wysokim poziomie sportowym, reprezentujących Poznań na ogólnopolskiej arenie w rywalizacji dzieci i młodzieży w strzelectwie sportowym. Mała ilość osób uprawiających strzelectwo sportowe w Poznaniu i mała grupa ludzi świadoma możliwości uprawiania strzelectwa sportowego w naszym mieście wskazuje na potrzebę wyjścia z tą dyscypliną do szerszego grona uczniów poznańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Włączając podstawowe formy strzelectwa w szereg dyscyplin znanych z rywalizacji sportu szkolnego, zwiększa się prawdopodobieństwo przystąpienia młodych ludzi do strzeleckich klubów sportowych i rozpoczęcie przez nich uprawiania strzelectwa sportowego. Z szerszej grupy osób zainteresowanych treningiem strzeleckim wyłonić można większą grupę potencjalnych mistrzów. Przeprowadzenie Sprawdzianu – zawodów ma na celu zwiększyć ilość osób świadomych możliwości uprawiania strzelectwa sportowego w Poznaniu, przez co przyczyni się do zwiększenia ilości osób trenujących strzelectwo w naszym miesicie. Sposób przeprowadzenia sprawdzianu pozwoli prowadzącym na wyłonienie osób mających predyspozycje do uprawiania strzelectwa oraz wskazanie im kierunku rozwoju osobistego by posiadane zalety mogły być w przyszłości właściwie wykorzystane np. w sporcie.

Zadanie miało na celu osiągnięcie następujących skutków:

Organizacja zawodów strzeleckich dla dzieci i młodzieży z poznańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych i wyłonienie na bazie rywalizacji najlepszych strzelców miasta Poznania w tych kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

Dotarcie do dużego grona uczniów poznańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli i przedstawienie oferty poznańskich sportowych klubów strzeleckich z możliwością uprawiania strzelectwa sportowego w Poznaniu.

Zwiększenie świadomości mieszkańców miasta Poznania o możliwościach aktywnego, atrakcyjnego spędzania czasu wolnego na strzelnicach.

Zachęcenie młodzieży z Poznania do uprawiania strzelectwa sportowego.

Pozyskanie dla poznańskich klubów strzeleckich nowych zawodników reprezentujących miasto Poznań w zawodach regionalnych i krajowych.

Poprawa kondycji poznańskiego strzelectwa.

Pozyskanie partnerów finansowych zainteresowanych wsparciem poznańskiego strzelectwa.

Zadanie to uzyskało akceptację Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Poznaniu i otrzymało dofinansowanie na poziomie 8 000,00 zł.

Rozliczenie tego zadania przedstawia część finansowa sprawozdania.

Zadanie zrealizowano i rozliczono w określonych przepisami terminach. Realizowano je przy pomocy:

SKS „DWÓR GRUNWALDZKI” w Poznaniu i Sekcji Strzeleckiej WKS „GRUNWALD” w Poznaniu.

10.           Organizacja Zawodów rangi Mistrzostw Wojewódzkich, a także wspieranie organizacyjne lub finansowe, istniejących już imprez organizowanych w zakresie strzelectwa powszechnego.

Zarząd Związku mając na uwadze wypełnienie postanowień tego punktu przyjął stałe terminy cyklicznych imprez strzeleckich o randze Mistrzostw Wielkopolski, które zapisano w Uchwale nr 18 / 2010 z dnia 29 września 2010 r. w sprawie organizacji cyklicznych zawodów strzeleckich rangi Mistrzostw Wielkopolski

 

Na podstawie powyższej uchwały w roku 2012 Zarząd WZSS zorganizował dwie imprezy:

 

  • Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniach Pistoletowych, które odbyły się w dniach 11/12 marca 2012 roku, na podstawie Uchwała nr 12 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu                 z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie organizacji Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pistoletowych w roku 2012. Rozegrane konkurencje  to Psp 20 część dokładna i Pcz 20 część dokładna.

 

  • Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych, które odbyły się w dniu 13 października 2012 roku, na podstawie Uchwały nr  21 / 2011 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 24 września 2012 r. w sprawie organizacji Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniach Pneumatycznych, w roku 2012.. Rozegrane konkurencje to Ppn 40 i Kpn 40.

 

Ponadto dzięki pracy Pana Józefa Rowickiego, któremu w tym miejscu bardzo dziękuję za zaangażowanie, mamy już następny rok z rzędu kalendarz imprez strzeleckich województwa wielkopolskiego, który został opublikowany na stronie internetowej Związku.

 

11.           Bieżące aktualizowanie preliminarza wydatków pod kątem realizacji celów statutowych, na bazie delegacji Walnego Zebrania Delegatów.

 

Powyższe zagadnienie zostało wyczerpująco omówione w punkcie 5 niniejszego opracowania, dotyczącym Uchwały nr 2 / 2012 WZD z dnia 9 maja 2012 roku – Preliminarz wydatków na rok 2012.

 

12.           Wspomaganie merytoryczne, a także w miarę możliwości finansowe, przedsięwzięć szkoleniowych organizowanych przez członków Związku, przy udziale Rady Trenerów.

13.           Przy udziale Rady Trenerów, wspomaganie merytoryczne działalności Trenera Koordynatora Kadry Wojewódzkiej.

 

Kadra Wojewódzka została wsparta w roku 2012 kwotą 6 000,00 zł, zapisaną w Preliminarzu wydatków. Środki pochodziły z funduszy pozyskanych za punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Na powyższy cel wydano całość tej kwoty. Dzięki niej można było dofinansować przede wszystkim obóz letni.

 

Ponadto przedstawione powyżej zadania Zarząd pozostawił w gestii Trenera Koordynatora. Jeszcze raz w tym miejscu należy wspomnieć, że Przewodniczący Rady Trenerów jest każdorazowo zapraszany na posiedzenia Zarządu, gdzie bezpośrednio uczestniczy w wypracowywaniu stanowisk i uchwał.

 

14.           Zapewnienie środków finansowych na realizację celów określonych w ust. od 1 do 13.

 

O zapewnieniu środków finansowych na realizację zadań Związku w roku 2012 świadczy zarówno sprawozdanie finansowe jak i pkt. 5 niniejszego opracowania, dotyczący analizy wykonania Preliminarza wydatków na rok 2012.

 

ad. 8

Inne działania Zarządu WZSS.

 

Poza działaniami, które przedstawiono w tym opracowaniu Zarząd WZSS podejmował też inne działania, mające na celu unormowanie spraw Związku.

 

Ustanie członkostwa zwyczajnego w Związku:

 

Uchwała nr 23 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 5 listopada 2012 r. w sprawie ustania członkostwa  w Wielkopolskim Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Sekcji Strzeleckiej Towarzystwa Sportowego „OLIMPIA”  ul. Warmińska 1, 60 – 622 Poznań.

 

Wykluczenie członka, o którym mowa powyżej, zostało przeprowadzone w trybie § 21 ust. 3 Statutu Związku – likwidacja sekcji strzeleckiej.

 

Przyjęcie nowych członków zwyczajnych bezpośrednio do WZSS:

 

Na podstawie poniższych uchwał przyjęto do WZSS nowych członków zwyczajnych:

 

Uchwała nr 2 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie przyjęcia  w poczet członków zwyczajnych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Pilskiego Klubu Strzeleckiego, 64 – 920 Piła, ul. Promienna 19 / 6.

 

Uchwała nr 10 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie przyjęcia w poczet członków zwyczajnych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu European Security Academy Shooting Club Włościejówki 9 A, 63 – 130 Książ Wielkopolski.

 

Uchwała nr 11 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie przyjęcia  w poczet członków zwyczajnych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych  ul. Wał Jagielloński 9, 62 – 800 Kalisz.

 

Uchwała nr 18 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie przyjęcia w poczet członków zwyczajnych  Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Bractwa Kurkowego im. Ks. Stanisława Łakoty ul. Władysława Łokietka 31, 64 – 840 Budzyń.

 

Uchwała nr 19 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie przyjęcia w poczet członków zwyczajnych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ul. Marii Konopnickiej 3 a, 63 – 810 Borek Wielkopolski.

 

Zmiana statusu członka zwyczajnego – rezygnacja z przynależności do LOZS z jednoczesnym pozostaniem w strukturach WZSS:

 

Zgodnie z:

 

Uchwała nr 1 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie zmiany statusu członkowstwa zwyczajnego w Wielkopolskim Związku Strzelectwa Sportowego Sekcji Strzelectwa Sportowego przy Kurkowym Bractwie Strzeleckim Śrem, 63-100 Śrem, ul. Zamenhofa 5.;

 

Zarząd Związku działając na mocy § 39 ust. 11 w związku z § 17 ust. 1 Statutu WZSS w Poznani, na podstawie otrzymanego pisemnego wniosku Kurkowego Bractwa Strzeleckiego Śrem, 63-100 Śrem, ul. Zamenhofa 5, L.dz. WZSS –  113/2011 z dnia 8 grudnia 2011 roku

 

oraz na podstawie Uchwały nr 1 / 2012 Zarządu Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa z dnia 10 stycznia 2012 roku, w sprawie skreślenia z członkostwa w LOZS, a także w oparciu o Uchwałę nr 16 / 2008 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2008 r. w sprawie przyjęcia w poczet członków zwyczajnych Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu Leszczyńskiego Okręgowego Związku Strzelectwa, zmienił status określonego powyżej członka zwyczajnego. Powyższe działanie skutkuje tym, że wskazany podmiot pozostaje członkiem WZSS, zrzeszonymi z nim bezpośrednio bez pośrednictwa LOZS.

 

Kooptacja członka Zarządu.

 

Uchwała nr 9 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 23 stycznia 2012 r. w sprawie kooptacji członka Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu.

 

Działając na mocy przepisów § 37 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, Zarząd WZSS w Poznaniu stwierdził, że na skutek śmierci, czyli na podstawie § 37 ust. 1 pkt 1 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, w dniu 3 listopada 2011 roku ustało członkostwo w Zarządzie Pana Feliksa Mielczarka, co zostało potwierdzone Odpisem Skróconym Aktu Zgonu nr 34/2011 z dnia 8 grudnia 2011 roku, wydanym przez Urząd Stanu Cywilnego w Ujściu woj. Wielkopolskie. W związku z powyższym w trybie § 37 ust. 2 Statutu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu1, na posiedzeniu w dniu 23 stycznia 2012 roku Zarząd dokonał kooptacji do swojego składu Pana Stanisława Kopaniarza.

 

Wyznaczenie funkcji Obserwatora zawodów w obszarze działania WZSS.

 

Uchwała nr 14 / 2012 Zarządu Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie wprowadzenia funkcji Obserwatora Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego  w Poznaniu na zawodach strzeleckich odbywających się zgodnie z Kalendarzem Imprez Związku.

 

Na podstawie § 39 pkt 27 Statutu WZSS w Poznaniu1, w związku z § 7 ust 3c Regulaminu przyznawania i pozbawiania licencji zawodniczych uprawniających do uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach wchodzących w skład sportu strzeleckiego, Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a także na podstawie wytycznych Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w sprawie Obserwatora wojewódzkiego związku strzelectwa sportowego, Zarząd Związku postanowił, że na wszystkich zawodach strzeleckich organizowanych zgodnie z Kalendarzem Imprez Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Poznaniu, wyznacza się funkcję Obserwatora WZSS, którą pełni Sędzia Główny Zawodów.

 

Reasumując, niniejsze sprawozdanie ma na celu przekazanie Delegatom podstawowej informacji na temat działań podejmowanych przez Zarząd WZSS w roku 2012. W ocenie Zarządu rok 2012 był czasem w którym udało zabezpieczyć środki finansowe na podstawowe funkcjonowanie Związku w warunkach ciągłych zmian zasad finansowania działalności Związku. Rok 2012 należy również uznać za rok w którym Zarząd podejmował realizację celów statutowych w coraz szerszym zakresie. Był to rok kończący kadencję władz Związku. Dalsze jego działania będą uzależnione od kierunków działania jakie określą władze nowej kadencji.