Zakończyły się jubileuszowe zawody 50 Grand Prix of Liberation, odbywające się od 1 do 6 maja w czeskim Pilznie. W tych dużych międzynarodowych zawodach bierze udział aż 38 państw z całego świata, a w rozgrywanych konkurencjach nie zabrakło dobrych występów zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. W pistolecie pneumatycznym kobiet strzelała Julita BOREK z Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy. Do finału zabrakło jej 16 punktów, a uplasowała się ostatecznie na 45 miejscu. Finał tej konkurenci wygrała Niemka EDER Josefin, przed swoją rodaczką SKERIES Michelle i reprezentantka Chorwacji - OMAZIČ Maeta. W finale tej konkurencji piąte miejsce zajęła nasza Mistrzyni Europy Klaudia BREŚ z CWZS Zawisza Klub Strzelecki, która wchodziła do finału z drugim wynikiem kwalifikacji (575) ustępując pierwszej zawodniczce jedynie centralnymi dziesiątkami. Julita nieźle poradziła sobie także w konkurencji pistoletu sportowego, gdzie uplasowała się w pierwszej połowie światowej stawki zdobywając 567 punktów, do finału tracąc tylko 7 punktów. Finał wygrała Czeszka DĚDOVÁ Anna, przed dwoma reprezentantkami Niemiec: SKERIES Michelle i EDER Josefin.

W Ruchomej Tarczy 10M również mamy małe sukcesy. W konkurencji 30+30 dwie zawodniczki Diana - MKS Poznań - Erymanthius RT Poznań - Magdalena Jaworska i Anna Teodorowicz zajęły odpowiednio 9 i 8 miejsce. W tej konkurencji rozgrywany jest Medal Match, do którego kwalifikuje się tylko 4 najlepszych zawodników. W konkurencji 40MIX startowała Anna Teodorowicz i zajęła 2 miejsce na podium. Gratulujemy medalu. Po raz pierwszy na oficjalnych międzynarodowych zawodach ISSF rozegrano klasyfikację kobiet w konkurencji Ruchomej Tarczy 50M 30+30, która zostanie również rozegrana podczas nadchodzących Mistrzostw Europy 50M.

W konkurencji 50M Karabin leżąc MIGAŁA Dawid Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka wystrzelał 619,6 punktów i zajął 37 miejsce. Do podium zabrakło tylko 6,9 punkta.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Anna Teodorowicz MKS "DIANA" Poznań - Erymanthius RT Poznań w trakcie strzelania konkurencji ruchomej tarczy - 50. Grand Prix of Liberation - Pilzno 2019

Na stanowisku nr 17 Julita BOREK Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy w trakcie 50. Grand Prix of Liberation - Pilzno 2019