W sobotę 9 marca 2019 roku, po raz piąty gościliśmy w Rawiczu na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniach pneumatycznych. W zawodach wzięło udział 157 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach Ppn 40 i Kpn 40, w klasyfikacjach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Zawody odbywały się w formule OPEN – każda z klasyfikacji była prowadzona łącznie dla kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa kończyły finały pistoletu i karabinu, do których kwalifikowało się 2 najlepszych seniorów oraz po czterech najlepszych juniorów i juniorów młodszych, również w formule OPEN, bez podziału na zawodników i zawodniczki. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć chociażby to, że wzięli w nich udział: aktualny Mistrz Świata – Tomasz Bartnik, reprezentujący CWKS "LEGIĘ" Warszawa, nasza medalistka olimpijska – Sylwia Bogacka z ZKS "GWARDIA" Zielona Góra oraz reprezentantki naszego kraju – Paula Wrońska z Klubu Strzeleckiego LOK "LIDER AMICUS" Lębork i Karolina Kowalczyk z WKS "ŚLĄSK" Wrocław. W zawodach wystąpiła również zawodniczka kadry juniorów - Karolina Pawlak, reprezentująca barwy ZKS "GWARDIA" Zielona Góra. W mistrzostwach startowali zawodnicy następujących klubów spoza Wielkopolski: ZKS "GWARDIA" Zielona Góra, Klub Strzelecki "AGAT" Złotoryja, Karkonoski Klub Sportowy "POLONIA" Jelenia Góra, "SKOPRPION" Polkowice, CWKS "LEGIA" Warszawa, WKS "ŚLĄSK" Wrocław, Klub Strzelecki LOK "LIDER AMICUS" Lębork, SKSS "DRAGON" Siedlce, WKS "WAWEL" Kraków, KS „STRZELEC” Żyrardów, KS LOK Dąbrowa Górnicza oraz KS „AMATOR” Wrocław. Nie zawiedli też najlepsi zawodnicy z naszego województwa, reprezentujący następujące kluby: SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, WKS "GRUNWALD" Poznań, RKS "BOCK" Rawicz, UKS "LESNA" Leszno, KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz, SS "BELLONA" Kalisz, MKS „MUSZKIET” Wieleń, GKS "GRYF" Grodzisk Wielkopolski, SKS „INTERCONTINENTAL” Piła, KSS LOK „VIS” Gostyń, UKS "DELFIN" Biedrusko oraz KŻR LOK Leszno. Wśród nich nie zabrakło Dominiki Borsuk i Stanisława Kozłowskiego - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu oraz Filipa Wagnera z WKS "GRUNWALD" Poznań - reprezentantów naszego kraju z kadry juniorów.

Wyśmienita organizacja zawodów, którą od pięciu lat zapewniają członkowie RKS "BOCK" w Rawiczu, pozwoliła na sprawne przeprowadzenie Mistrzostw. Zawody odbywały się wzorem lat poprzednich w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu, przy ul. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego 35, na 39 stanowiskach strzeleckich wyposażonych w tarcze elektroniczne SIUS. Dla wielu z najmłodszych zawodników były to pierwsze duże zawody, gdzie mieli okazję strzelać do tego typu celów. Wszystkim startujących gratulujemy osiągniętych wyników i już dziś zapraszamy za rok, na kolejne Mistrzostwa do gościnnego Rawicza.

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych, gdzie rywalizowano o tytuł Mistrza Wielkopolski przedstawiają się następująco:

Karabin pneumatyczny 40 strzałów młodzicy - open
1. ŚWIERCZYŃSKA Gabriela GRUNWALD Poznań
2. SKARUPSKA Dominika GWARDIA Zielona Góra
3. MORGIEL Agata GWARDIA Zielona Góra

Pistolet pneumatyczny 40 strzałów młodzicy - open
1. NOWAK Martyna GWARDIA Zielona Góra
2. ALCER Julia BOCK Rawicz
3. MAJEWSKI Klaudiusz LESNA Leszno

Karabin pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi - open
1. ŻUREK Grzegorz GRUNWALD Poznań
2. NOWAK Adrianna BURSZTYN Kalisz
3. MANOWIEC Nikola AGAT Złotoryja

Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorzy młodsi – open
1. PAWELSKI Oliwer GWARDIA Zielona Góra
2. KOZŁOWSKI Stanisław DWÓR Grunwaldzki Poznań
3. NIEDZIELA Kuba GWARDIA Zielona Góra

Karabin pneumatyczny 40 strzałów juniorzy - open
1. PAWLAK Karolina GWARDIA Zielona Góra
2. MODRZYK Barbara GWARDIA Zielona Góra
3. POLEWSKA Anita GWARDIA Zielona Góra

Pistolet pneumatyczny 40 strzałów juniorzy - open
1. KOPKA Gracjan GWARDIA Zielona Góra
2. BORSUK Dominika DWÓR Grunwaldzki Poznań
3. WAGNER Filip GRUNWALD Poznań

Karabin pneumatyczny 40 strzałów seniorzy - open
1. BARTNIK Tomasz LEGIA Warszawa
2. WROŃSKA Paula LIDER AMICUS Lębork
3. BOGACKA Sylwia GWARDIA Zielona Góra

Pistolet pneumatyczny 40 strzałów seniorzy - open
1. BLASCZOK Rafał WAWEL Kraków
2. CICHY Paweł GRYF Grodzisk Wlkp.
3. SZEMRAJ Przemysław DWÓR Grunwaldzki Poznań

Finał karabinu wygrała Sylwia BOGACKA - GWARDIA Zielona Góra, przed Tomaszem BARTNIKIEM – LEGIA Warszawa i Karoliną PAWLAK – GWARDIA Zielona Góra.

Finał pistoletu wygrał Rafał BLASCZOK – WAWEL Kraków pokonując: Gracjana KOPKA - GWARDIA Zielona Góra i Dominikę BORSUK z DWORU GRUNWALDZKIEGO Poznań.

Komunikat klasyfikacyjny - MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI w strzelaniu z broni pneumatycznej "RAWICZ 2019" (.pdf)