W dniach od 14 do 17 lutego 2019 roku, w Złotoryi odbywają się MIĘDZYNARODOWE ZAWODY KLASYFIKACYJNE PZSS w strzelaniu z broni pneumatycznej "WIELKI PUCHAR KACZAWY". Spośród naszych klubów z Wielkopolski, do zmagań przystąpili zawodnicy Sekcji Strzeleckiej Wojskowego Klubu Sportowego "GRUNWALD" w Poznaniu, Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu i Rawickiego Klubu Sportowego BOCK.

W piątek, 15 lutego, wyśmienicie startowała zawodniczka WKS "GRUNWALD" Poznań - Aleksandra Zaparucha, która wygrała w finale konkurencji Karabin pneumatyczny 60 strz.- juniorki, wchodząc do niego z trzecim wynikiem kwalifikacji. Wynik finału: 246 pkt / eliminacji 614,6 pkt. Bardzo dobry start odnotowali także nasi juniorzy w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strz. Finał konkurencji wygrał Filip Wagner z WKS "GRUNWALD" Poznań (finał: 228,3 pkt / eliminacje 547 pkt - 3 miejsce). Czwarte miejsce w tym samym finale zajął zawodnik SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, Stanisław Kozłowski (7 miejsce w eliminacjach - 536 pkt). Na szóstym miejsce zmagania w pistolecie pneumatycznym zakończył Jan Zaborowski z WKS "GRUNWALD" Poznań, który wchodził do finału z 5 piątym wynikiem - 544 pkt. Spośród seniorów strzelających pistolet pneumatyczny, trzecie miejsce w finale zajął nasz trener koordynator kadry wojewódzkiej Przemysław Szemraj z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Do finału wchodził on z piątym wynikiem kwalifikacji - 561 pkt. W finałach wystartowały jeszcze: Dominika Borsuk z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajmując piąte miejsce w rywalizacji juniorek z pistoletu pneumatycznego oraz Julita Borek z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która również zajęła piąte miejsce w rywalizacji seniorek, w tej samej konkurencji. Ponadto siódme miejsce w finale Karabinu pneumatycznego juniorów zajął Jakub Zaremba z RKS "BOCK" Rawicz.

16 lutego, w drugim dniu zawodów "WIELKI PUCHAR KACZAWY", znowu bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy w konkurencji pistolet pneumatyczny. Wygrał Piotr Jóźwiak z AGATU Złotoryja, wynikiem 552 pkt. Tuż za nim, na drugim miejscu zawody zakończył Jan Zaborowski (550 pkt), a trzecie miejsce wywalczył Filip Wagner (549 pkt) obaj z WKS "GRUNWALD" Poznań. W tej samej konkurencji 6 miejsce zajął Stanisław Kozłowski z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu. Dobry wynik z piątku powtórzył również Jakub Zaremba z RKS "BOCK" Rawicz, ponownie zajmując 7 miejsce w konkurencji Karabin pneumatyczny 60 strz.- juniorzy. Nasz trener koordynator - Przemysław Szemraj, reprezentujący barwy SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, w sobotę zajął 5 miejsce w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60 strz.- seniorzy, uzyskując wynik 561 pkt. Wygrał Jerzy Pietrzak z WAWELU Kraków (672 pkt), który pokonał Michała Jordanka - KBS Pszczyna (568 pkt) i trzeciego Piotra Jarząbka ze Strzelca Żyrardów (566 pkt). W konkurencji Pistolet pneumatyczny 40 strz.- młodzicy wystartowało 3 zawodników. Wśród nich dwukrotnie zaprezentował się Mateusz Rutkowski z RKS "BOCK" Rawicz, który w piątek był 2, z wynikiem 324 pkt, a w sobotę wygrał rywalizację, uzyskując 326 pkt. Aleksandra Zaparucha, zawodniczka WKS "GRUNWALD" Poznań, po zwycięstwie w piątkowym finale Karabinu pneumatycznego 60 strz.- juniorek, zajęła w sobotę drugie miejsce, uzyskując wynik 613,7 pkt. Konkurencję w tym dniu wygrała Weronika Bykowska z TKS LOK Tarnów, uzyskując 623,6 pkt. Julita Borek, SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, startując w sobotę, zajęła 6 miejsce w pistolecie pneumatycznym seniorek, uzyskując wynik 560 pkt. W tej samej konkurencji juniorek, w sobotę, Dominika Borsuk - SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajęła 3 miejsce z wynikiem 547 pkt. pokonały ją dwie zawodniczki ŚTS Tychy - Oliwia Dąbrowska (562 pkt) i Weronika Paszek (551 pkt). Zawodniczka RKS "BOCK" Rawicz - Julia Alcer, uzyskując wynik 339 pkt zajęła drugie miejsce w sobotniej konkurencji Pistolet pneumatyczny 40 strz.- młodziczki. Pokonała ją zawodniczka KBS Pszczyna - Martyna Trefon (359 pkt). W niedzielę kolejność była taka sama, z tym, że Julia Alcer uzyskała o wiele wyższy wynik - 356 pkt.

W niedzielę, 17 lutego, zwycięstwo odniósł MIX SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu w składzie: Julita Borek, Przemysław Szemraj, pokonując w finale WKS ŚLĄSK Wrocław 4 i KSB Pszczyna. MIX SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu wchodził do finału z drugim wynikiem kwalifikacji, ustępując w nich zespołowi WKS ŚLĄSK Wrocław 4. Szóste miejsce, pierwsze, które nie jest premiowane udziałem w finale, zajął w tej konkurencji zespół RKS "BOCK" Rawicz 1, który wystąpił w składzie: Anna Gałka i Damian Suszczyk. W rozgrywanych w niedzielę super finałach karabinu i pistoletu, wystąpiło pięcioro naszych zawodników. W karabinie - Aleksandra Zaparucha z WKS "GRUNWALD" Poznań, która niestety odpadła jako pierwsza. W pistolecie prawo do startu w super finale wywalczyli: Dominika Borsuk i Przemysław Szemraj z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu oraz Filip Wagner i Jan Zaborowski z WKS "GRUNWALD" Poznań. Najlepiej spisał się Filip Wagner, który zajął 4 miejsce.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Komunikat klasyfikacyjny - MIĘDZYNARODOWE ZAWODY KLASYFIKACYJNE PZSS w strzelaniu z broni pneumatycznej "WIELKI PUCHAR KACZAWY" (.pdf)