W dniach od 19 do 27 stycznia 2019 roku, w Monachium rozgrywano zawody strzeleckie H&N Cup München-Hochbrück. W naszych barwach narodowych wystartowały w nich dwie nasze zawodniczki z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu: Julita Borek i Dominika Borsuk.

W środę, 23 stycznia, Dominika Borsuk, w pierwszym swoim starcie podczas H&N Cup München-Hochbrück, zajęła 36 miejsce, na 73 sklasyfikowane zawodniczki, w konkurencji 10m pistolet pneumatyczny juniorek, osiągając wynik 555 pkt. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza zawodniczka osiągnęła najlepszy wynik, spośród startujących w tych zawodach Polek. 

W następnym dniu rywalizacji podczas H&N Cup München-Hochbrück, Julita Borek z Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy, zajęła 15 miejsce w konkurencji 10m pistolet pneumatyczny kobiet, osiągając bardzo dobry wynik - 574 pkt. Podobnie jak w przypadku startu Dominiki Borsuk w środę, był to najlepszy wynik polskiej zawodniczki. Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz) zajęła w tej samej konkurencji 28 miejsce (569 pkt), Natalia Król (WKS Śląsk Wrocław) - 31 miejsce (569 pkt) oraz Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy) - 37 miejsce (568 pkt). W konkurencji wystąpiło 79 zawodniczek. Pierwsze miejsce w kwalifikacjach zajęła Olena Kostevych z Ukrainy (586 pkt), która wygrała również finał konkurencji, drugie Anna Korakaki z Grecji (583 pkt), a trzecie Svetlana Medvedeva z Rosji (581 pkt). 

W czwartek, 24 stycznia, po raz drugi startowała również Dominika Borsuk, która uzyskując 552 pkt zajęła 42 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorek. 

W drugim swoim starcie, który miał miejsce w piątek 25 stycznia, Julita Borek uzyskała wynik 567 pkt, który dał jej 39 miejsce. Świetnie wystartowała w tym dniu Klaudia Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz), która uzyskując bardzo wysoki wynik 580 pkt, zajęła 5 miejsce w kwalifikacjach i weszła do finału konkurencji, w którym zdobyła 7 miejsce. W tym dniu konkurencję 10m pistolet pneumatyczny kobiet wygrała ponownie Olena Kostevych z Ukrainy, uzyskując w kwalifikacjach 584 pkt i w finale 242,2 pkt.

Podczas zawodów H&N Cup München-Hochbrück, miejsca na podium dla naszej reprezentacji wywalczyli:

  • Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów), pierwsze miejsce w karabinie pneumatycznym juniorek, 
  • Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), drugie miejsce w karabinie pneumatycznym juniorów,
  • Aleksandra Szutko (UKS Kaliber Białystok), drugie miejsce w karabinie pneumatycznym juniorek,
  • Agnieszka Nagay (KS Społem Łódź), zajmując trzecie miejce w konkurencji karabin pneumatyczny kobiet.

Zawody H&N Cup München-Hochbrück rozgrywane są w bardzo silnej obsadzie zawodniczej z czołówki światowej, co tym bardziej podkreśla dobry wynik Julity i Dominiki, które po raz drugi reprezentują nasz kraj, na europejskich arenach strzeleckich. Naszym zawodniczkom z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu gratulujemy udanych startów międzynarodowych i gratulujemy osiągniętych wyników.