Od 11 do 13 stycznia 2019 roku, w Czeskim Pilźnie rozgrywane są międzynarodowe zawody strzeleckie "Grand Prix Pilzno". Jest to pierwsza okazja do startów naszych kadrowiczów, wśród których nie zabrakło reprezentantów klubów z Wielkopolski. W pierwszym dniu startów, 11 stycznia, w pistolecie juniorek wygrała Oliwia Dąbrowska (ŚTS Tychy) ustanawiając jednocześnie nowy (finałowy) rekord Polski. W tej samej konkurencji, Dominika Borsuk z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajęła w finale 6 miejsce, wchodząc do niego z wynikiem 547 pkt. W pistolecie kobiet drugie miejsce zajęła Natalia Król (WKS Śląsk Wrocław) a trzecie Sławomira Szpek (WKS Flota Gdynia). W tym samym finale 5 miejsce zajęła Julita Borek z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, która wchodziła do finału z wynikiem 568 pkt, który dał jej czwarte miejsce w kwalifikacjach. Dla obu naszych zawodniczek były to pierwsze starty międzynarodowe, tym bardziej gratulujemy więc osiągniętych wyników.

W pistolecie juniorów Jakub Rabczuk (ZKS Gwardia Zielona Góra) zajął 3 miejsce. W tej konkurencji startowali również: Filip Wagner z WKS "GRUNWALD" w Poznaniu - 558 pkt i 13 miejsce oraz Stanisław Kozłowski z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - z wynikiem 543 pkt, który dały 31 miejsce.

Mistrz Świata - Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa) zajął drugie miejsce w konkurencji KPN 60.

Katarzyna Komorowska (KS Społem Łódź) zajęła 2 miejsce w konkurencji KPN 60 a Aneta Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz) ustanowiła rekord Polski wynikiem 627,9.

Nasi juniorzy w konkurencji KPN 60 też zajęli miejsca na podium: 1 miejsce - Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), 2 miejsce - Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów), 3 miejsce - Julia Grzybowska (CWKS Legia Warszawa).

W drugim dniu zawodów Dominika Borsuk, SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, zajęła 4 miejsce w finale pistoletu pneumatycznego, wchodząc do niego z 7 pozycji kwalifikacji (546 pkt). Swój wczorajszy wynik poprawił również następny debiutant z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, Stanisław Kozłowski, który osiągając wynik 545 pkt zajął 29 miejsce. Słabiej niż wczoraj spisywali się Filip Wagner z WKS "GRUNWALD"" w Poznaniu, zajmując 23 miejsce (549 pkt) i Julita Borek, SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - 11 miejsce (559 pkt).

W ostatnim dniu zawodów Julita Borek z SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, wystąpiła w konkurencji MIX, strzelając w parze z Łukaszem Czaplą (WKS Wawel Kraków), naszym multimedalistą w konkurencji ruchomej tarczy. Ten MIX zajął ostatecznie dziewiąte miejsce w zawodach.

Podczas Grand Prix Pilzna 2019 w konkurencji 10M Ruchoma Tarcza 30+30 oraz MIX, Wielkopolskę reprezentowali zawodnicy z MKS "DIANA" w Poznaniu, klubu, który znany jest raczej z rywalizacji w dyscyplinie strzelba gładkolufowa. Zawody w Czechach stały się już stałym punktem w kalendarzu treningowym drużyny z Poznania. Jak sami podkreślają, jest to świetna okazja, do konsultacji z najlepszymi zawodnikami tej konkurencji i stopniowej poprawy własnej techniki strzelania. Środowisko Ruchomej Tarczy jest bardzo otwarte i pomocne. Dlatego, mimo nie wstrzelenia się na podium, zawodnicy wracają do Polski z nową energią do jeszcze intensywniejszego treningu. Gratulujemy startu i osiągniętych wyników, a także determinacji w uprawianiu konkurencji ruchomej tarczy, pomimo, że nie jest to już od dawna konkurencja olimpijska.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych startów i debiutów w zawodach międzynarodowych.