Podobnie jak w przypadku Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w dwóch turach: w dyscyplinie strzelba gładkolufowa od 5 do 8 lipca 2018 roku, na obiekcie CWZS "ZAWISZA" w Bydgoszczy oraz także na tym samym obiekcie, w dniach od 27 do 30 września, w dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin. Do rywalizacji w konkurencjach strzelania do rzutek, przystąpili reprezentanci dwóch klubów z Wielkopolski: MKS "DIANA" w Poznaniu oraz WKS "GRUNWALD" Poznań - Sekcja Strzelecka. W dyscyplinach strzeleckich pistolet i karabin, nasze województwo reprezentowali zawodnicy z: SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu, SS "BELLONA" w Kaliszu i WKS "GRUNWALD" Poznań - Sekcja Strzelecka.

W tej imprezie mistrzowskiej świetnie spisywali się nasi strzelcy, specjalizujący się w strzelaniu do rzutek. Całe podium konkurencji TRAP 125 zostało zdominowane przez reprezentantów DIANY i GRUNWALDU. Co prawda w tej konkurencji wystartowało jedynie 5 zawodników, jednak przegrali oni rywalizację z naszymi strzelcami. Złoty medal w TRAPIE 125 zdobył Jędrzej SZYMKOWIAK z DIANY Poznań, srebrny Szymon HULTAJSKI z GRUNWALDU Poznań, a brązowy Łukasz OBARSKI z DIANY. W konkurencji SKEET 125 ilość startujących była jeszcze mniejsza, bo do rywalizacji stanęło zaledwie czterech strzelców. Tutaj niestety nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich konkurentów. Brązowy medal zdobył Szymon HULTAJSKI z GRUNWALDU Poznań, a na czwartej pozycji uplasował się Jędrzej SZYMKOWIAK z DIANY Poznań. Niemniej jednak start naszych zawodników należny uznać za bardzo udany, gdyż zdobyte przez nich punkty w ramach ogólnopolskiej rywalizacji dzieci i młodzieży, w liczbie 41, pozwoliły zwyciężyć Wielkopolsce w klasyfikacji województw. Klasyfikacja ta objęła zaledwie 4 województwa. Do konkurencji dyscypliny strzelba gładkolufowa Młodzieżowych Mistrzostw Polski przystąpili zawodnicy z pięciu klubów, z czego dwa spośród nich były z Wielkopolski. Najlepszym klubem okazała się MKS "DIANA" w Poznaniu, a drugie miejsce zajął WKS "GRUNWALD" Poznań.

W drugiej części Młodzieżowych Mistrzostw Polski, obejmującej strzelania w dyscyplinach pistolet i karabin, Wielkopolskę reprezentowali jedynie zawodnicy, specjalizujący się w konkurencjach pistoletowych. Bardzo dobry start w tych zawodach zanotowała Julita BOREK z SKS "Dwór Grunwaldzki" Poznań, która wróciła z tej imprezy z dwoma medalami - srebrnym - w konkurencji 25 m Pistolet sportowy 30+30 strzałów oraz brązowym - w konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów. Start ten był uwieńczeniem jej wyśmienitego sezonu, który rozpoczęła od zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn, rozgrywanych na początku roku we Wrocławiu, w konkurencji Ppn 60. Później notowała ona bardzo dobre straty w całym cyklu zawodów PZSS. Gratulujemy Julicie utrzymania wysokiej formy przez cały sezon.

Ponadto z bardzo dobrej strony pokazali się Kacper GÓRSKI Stowarzyszenie Strzeleckie "Bellona" i Tomasz IGNASIAK Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka, którzy weszli do finału konkurencji 10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów, zajmując w nim odpowiednio 6 i 7 miejsce.

Nasze województwo zgromadziło w tych zawodach łącznie 61 punktów, co dało 9 miejsce. Spośród wielkopolskich klubów najlepszy wynik zanotował Dwór Grunwaldzki Poznań - Strzelecki Klub Sportowy gromadząc 39 pkt, co dało 8 miejsce w klasyfikacji klubów. 16 miejsce w tej klasyfikacji zajęła Stowarzyszenie Strzeleckie "Bellona", a 20 Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - Sekcja Strzelecka. W imprezie uczestniczyły 22 kluby z 12 województw. Łącznie zdobyliśmy więc w tej imprezie 102 pkt, co jest od wielu lat najlepszym wynikiem naszego województwa w mistrzostwach tej kategorii wiekowej.

Komunikat klasyfikacyjny Młodzieżowych MP - rzutki (.pdf)

Komunikat klasyfikacyjny Młodzieżowych MP - pistolet i karabin (.pdf)

Szczegółowe wyniki naszych zawodników w poszczególnych konkurencjach:

10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - seniorzy:

6. GÓRSKI Kacper BELLONA Kalisz
7. IGNASIAK Tomasz GRUNWALD Poznań

10 m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów - seniorki:

3. BOREK Julita DWÓR GRUNWALDZKI Poznań
13. ŻURCZAK Magdalena DWÓR GRUNWALDZKI Poznań

25 m Pistolet sportowy 30+30 strzałów - seniorki:

2. BOREK Julita DWÓR GRUNWALDZKI Poznań
9. ŻURCZAK Magdalena DWÓR GRUNWALDZKI Poznań

TRAP 125 - seniorzy:

1. SZYMKOWIAK Jędrzej DIANA Poznań
2. HULTAJSKI Szymon GRUNWALD Poznań
3. OBARSKI Łukasz DIANA Poznań

SKEET 125 - seniorzy:

3. HULTAJSKI Szymon GRUNWALD Poznań
4. SZYMKOWIAK Jędrzej DIANA Poznań