Już czwarty rok z rzędu reprezentacja wielkopolskich klubów zajmuje miejsce na podium klasyfikacji województw Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W tegorocznym finale strzelectwa sportowego, rozegranym na strzelnicy WKS „ŚLĄSK” we Wrocławiu, w dniach 20 – 24 lipca 2018 roku, zawodnicy naszych klubów zgromadzili łącznie 107 pkt, ustępując jedynie:
woj. lubuskie – pierwsze miejsce – 143 pkt,
woj. kujawsko – pomorskie – 140 pkt.

Komunikat klasyfikacyjny XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
Komunikat klasyfikacyjny Grand Prix PZSS juniorów i juniorek młodszych

Nasi zawodnicy punktowali w następujących konkurencjach:

 • Ppn50 – juniorzy młodsi – 9 pkt,
 • Psz 2x30 – juniorzy młodsi – 9 pkt,
 • Trap 100 – juniorzy młodsi – 26 pkt,
 • Skeet 100 – juniorzy młodsi – 23 pkt,
 • Kpn50 – juniorki młodsze – 10 pkt,
 • Ksp 3 x 30 – juniorki młodsze – 12 pkt,
 • Ppn50 – juniorki młodsze – 8 pkt,
 • Psp 30+30 juniorki młodsze – 10 pkt.

W czasie Finału XXIV OOOM „ŚLĄSKIE 2018” zdobyliśmy 5 medali:

złoto:
Kacper BAKSALARY – RKS „BOCK” Rawicz – w konkurencji Trap 100

srebro:
Krzysztof BUNIOWSKI – RKS „BOCK” Rawicz – w konkurencji Trap 100
Kacper BAKSALARY – RKS „BOCK” Rawicz – w konkurencji Skeet 100
Marta BUKSA – WKS „GRUNWALD” Poznań – w konkurencji Ksp 3x30

brąz:
Krzysztof BUNIOWSKI – RKS „BOCK” Rawicz – w konkurencji Skeet 100

Należy jeszcze wspomnieć, że bardzo dobre, czwarte miejsce zajął Filip WAGNER – WKS „GRUNWALD” Poznań, w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 2x30. Do brązowego medalu zabrakło niewiele, bo jeden punkt. Ten sam zawodnik zajął jeszcze trzecie miejsce w rozgrywanym równolegle Grand Prix juniorów i juniorek młodszych, w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30.

Kacper BAKSALARY – RKS „BOCK” Rawicz, wygrywając konkurencję Trap 100 wyrównał rekord Polski, natomiast w konkurencji Skeet 100 ustanowił nowy rekord Polski, wspólnie z Wiktorem KWIECIŃSKIM z ZAWISZY Bydgoszcz, który zwyciężył w tej konkurencji po rozegranej dogrywce (S-off).

W klasyfikacji klubowej na 6 miejscu uplasował się RKS „BOCK” Rawicz, gromadząc 37 pkt. Tuż za nim, na miejscu 7 sklasyfikowany został WKS „GRUNWALD” Poznań z 32 pkt. Klasyfikację klubową wygrała GWARDIA Zielona Góra, wyprzedzając ZAWISZĘ Bydgoszcz i ŚLĄSK Wrocław.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym Facebook`u.

Tegoroczny Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, dyscyplin strzelectwa sportowego, został rozegrany w zmienionych konkurencjach. Nie rozgrywano już takich klasycznych konkurencji, jak:

 • Karabin sportowy 60 strzałów leżąc,
 • Pistolet sportowy 30 + 30 strzałów – juniorzy młodsi,
 • Double Trap 90 rzutków,
 • Pistolet dowolny 40 strzałów – juniorzy młodsi.

Dodatkowo, pozostałe konkurencje rozgrywane w tym roku, zostały wydłużone o większą liczbę oddawanych strzałów. Dlatego trudno odnieść tegoroczne wyniki da lat poprzednich. Z naszego punktu widzenia najbardziej szkoda konkurencji Double Trap. Strzelania do rzutków to specjalność Wielkopolski. Od tego roku w dyscyplinie strzelba gładkolufowa w ramach FOOM rozgrywane są tylko dwie konkurencje, a nie trzy jak dotychczas. Patrząc na wyniki osiągnięte przez naszych zawodników w Trapie i Skeet’cie, trzecia konkurencja dałaby nam także wiele punktów.

Wszystkim reprezentantom naszych klubów gratulujemy osiągniętych wyników. Słowa podziękowania kierujemy również do trenerów klubowych, którzy potrafili odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości i przygotować swoich zawodników do nowych zasad rozgrywania poszczególnych konkurencji strzelectwa sportowego.