Już czwarty rok z rzędu reprezentacja wielkopolskich klubów zajmuje miejsce na podium klasyfikacji województw Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W tegorocznym finale strzelectwa sportowego, rozegranym na strzelnicy WKS „ŚLĄSK” we Wrocławiu, w dniach 20 – 24 lipca 2018 roku, zawodnicy naszych klubów zgromadzili łącznie 107 pkt, ustępując jedynie:
woj. lubuskie – pierwsze miejsce – 143 pkt,
woj. kujawsko – pomorskie – 140 pkt.

Komunikat klasyfikacyjny XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich

Krzysztof BUNIOWSKI – RKS „BOCK” Rawicz – w konkurencji Skeet 100

Należy jeszcze wspomnieć, że bardzo dobre, czwarte miejsce zajął Filip WAGNER – WKS „GRUNWALD” Poznań, w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 2x30. Do brązowego medalu zabrakło niewiele, bo jeden punkt. Ten sam zawodnik zajął jeszcze trzecie miejsce w rozgrywanym równolegle Grand Prix juniorów i juniorek młodszych, w konkurencji 25m Pistolet sportowy 30+30.

Kacper BAKSALARY – RKS „BOCK” Rawicz, wygrywając konkurencję Trap 100 wyrównał rekord Polski, natomiast w konkurencji Skeet 100 ustanowił nowy rekord Polski, wspólnie z Wiktorem KWIECIŃSKIM z ZAWISZY Bydgoszcz, który zwyciężył w tej konkurencji po rozegranej dogrywce (S-off).

W klasyfikacji klubowej na 6 miejscu uplasował się RKS „BOCK” Rawicz, gromadząc 37 pkt. Tuż za nim, na miejscu 7 sklasyfikowany został WKS „GRUNWALD” Poznań z 32 pkt. Klasyfikację klubową wygrała GWARDIA Zielona Góra, wyprzedzając ZAWISZĘ Bydgoszcz i ŚLĄSK Wrocław.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym Facebook`u.

Tegoroczny Finał XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, dyscyplin strzelectwa sportowego, został rozegrany w zmienionych konkurencjach. Nie rozgrywano już takich klasycznych konkurencji, jak:

• Karabin sportowy 60 strzałów leżąc,
  • Pistolet sportowy 30 + 30 strzałów – juniorzy młodsi,
  • Double Trap 90 rzutków,
  • Pistolet dowolny 40 strzałów – juniorzy młodsi.

Dodatkowo, pozostałe konkurencje rozgrywane w tym roku, zostały wydłużone o większą liczbę oddawanych strzałów. Dlatego trudno odnieść tegoroczne wyniki da lat poprzednich. Z naszego punktu widzenia najbardziej szkoda konkurencji Double Trap. Strzelania do rzutków to specjalność Wielkopolski. Od tego roku w dyscyplinie strzelba gładkolufowa w ramach FOOM rozgrywane są tylko dwie konkurencje, a nie trzy jak dotychczas. Patrząc na wyniki osiągnięte przez naszych zawodników w Trapie i Skeet’cie, trzecia konkurencja dałaby nam także wiele punktów.

Wszystkim reprezentantom naszych klubów gratulujemy osiągniętych wyników. Słowa podziękowania kierujemy również do trenerów klubowych, którzy potrafili odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości i przygotować swoich zawodników do nowych zasad rozgrywania poszczególnych konkurencji strzelectwa sportowego.