Reprezentacja wielkopolskich klubów strzeleckich wygrała klasyfikację województw w zakończonym w dniu 24 lipca 2016 roku Finale XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.
W klasyfikacji województw zdobyliśmy 140 pkt, wyprzedzając województwo kujawsko - pomorskie - 108 pkt i województwo lubuskie, ktore zgromadziło łącznie 93 pkt.
Komunikat klasyfikacyjny XXII OOM w strzelectwie - pdf.
Komunikat klasyfikacyjny - Grand Prix - pdf.
W ramach współzawodnictwa w Finale XXII OOM w strzelectwie, zawodnicy z Wielkopolski zdobyli 5 medali:
Złoty Medal - w konkurencji Trap 75 rzutków
Kacper Dopierała - MKS DIANA Poznań
Złoty Medal - w konkurencji Double Trap 90 rzutków
Kacper Dopierała - MKS DIANA Poznań
Srebrny medal - w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów
Szymon Siuda - KSS LOK BURSZTYN Kalisz
Srebrny medal - w konkurencji Trap 75 rzutków
Michał Kowalski - RKS BOCK Rawicz
Brązowy Medal - w konkurencji Double Trap 90 rzutków
Michał Kowalski - RKS BOCK Rawicz
9. SIERCZYŃSKI Jakub LESNA Leszno
10. KACZMAREK Franciszek GRUNWALD Poznań
Karabin sportowy 60 strzałów leżąc - juniorki młodsze
9. GOLICKA Agnieszka BELLONA Kalisz
11. KUBASIK Julia BURSZTYN Kalisz
21. STROJWĄS Natalia LESNA Leszno
Pistolet pneumatyczny 40 strzałów - juniorzy młodsi
6. PAWLIKOWSKI Aleksander GRUNWALD Poznań
14. GOSPODAROWICZ Grzegorz LESNA Leszno
15. BORUCZKOWSKI Szymon DWÓR Grunwaldzki Poznań
22. SAMSON Grzegorz LESNA Leszno
27. SOBCZYŃSKI Franciszek DWÓR Grunwaldzki Poznań
Pistolet sportowy 30+30 strzałów - juniorki młodsze
4. BORSUK Dominika DWÓR Grunwaldzki Poznań
5. KRATOWSKA Monika VIS Gostyń
7. SZUKAŁA Anna GRUNWALD Poznań WLP
Trap 75 rzutków - juniorzy młodsi
1. DOPIERAŁA Kacper DIANA Poznań
2. KOWALSKI Michał BOCK Rawicz
4. PIASNY Jakub BOCK Rawicz
7. CZERNIAK Karol DIANA Poznań
12. PATURA Oskar DIANA Poznań
Karabin pneumatyczny 40 strzałów - juniorki młodsze
27. KUBASIK Julia BURSZTYN Kalisz
33. STROJWĄS Natalia LESNA Leszno
39. KRASZEWSKA Zuzanna BELLONA Kalisz
Pistolet sportowy 30+30 strzałów - juniorzy młodsi
6. PAWLIKOWSKI Aleksander GRUNWALD Poznań
7. ŁAPACZYŃSKI Mikołaj IC Piła
12. SIUDA Szymon BURSZTYN Kalisz
14. SAMSON Grzegorz LESNA Leszno
15. GOSPODAROWICZ Grzegorz LESNA Leszno
Pistolet pneumatyczny 40 strzałów - juniorki młodsze
8. BORSUK Dominika DWÓR Grunwaldzki Poznań
16. SZUKAŁA Anna GRUNWALD Poznań
21. KRATOWSKA Monika VIS Gostyń
25. WRÓBEL Weronika BELLONA Kalisz
31. KIELIBA Agata BELLONA Kalisz
33. JÓRDECZKA Julia BOCK Rawicz
34. ŻENTEL Dominika BOCK Rawicz
Karabin sportowy 3x20 strzałów - juniorki młodsze
13. GOLICKA Agnieszka BELLONA Kalisz
Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów - juniorzy młodsi
2. SIUDA Szymon BURSZTYN Kalisz
Pistolet dowolny 40 strzałów - juniorzy młodsi
6. RATAJCZAK Jędrzej BOCK Rawicz
10. ŁAPACZYŃSKI Mikołaj IC Piła
Karabin pneumatyczny 40 strzałów - juniorzy młodsi
18. KACZMAREK Franciszek GRUNWALD Poznań
20. GŁOWACZ Karol BOCK Rawicz
Double Trap 90 rzutków - juniorzy młodsi
1. DOPIERAŁA Kacper DIANA Poznań
3. KOWALSKI Michał BOCK Rawicz
5. PATURA Oskar DIANA Poznań
6. PIASNY Jakub BOCK Rawicz
11. CZERNIAK Karol DIANA Poznań