W dniach 9-13 września br. strzelnica Wojskowego Klubu Sportowego "ŚLĄSK" Wrocław gościła zawodników z całej Polski na najważniejszych zawodach w kategorii junior młodszy, czyli na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży / Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. 232 zawodników rywalizowało w konkurencjach karabinowych, pistoletowych oraz w konkurencjach strzelań do rzutków.

Nasze województwo zajęło drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji województw. Na pierwszym stopniu podium woj. kujawsko - pomorskie, a na trzecim woj. lubuskie. Z medalami indywidualnymi do domów wrócili: srebrnym - Gabriela Świerczyńska (WKS GRUNWALD Poznań) w konkurencji Karabin pneumatyczny, srebrnym - Natalia Brzezińska (RKS BOCK Rawicz) w konkurencji Trap 100, srebrnym - Stanisław Kozłowski (SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu) w konkurencji Pistolet pneumatyczny, srebrnym - Cezary Rajewski (SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu) w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 3x20, srebrnym - Alan Łapiński (MKS DIANA Poznań) w konkurencji Skeet 100.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w dyscyplinie pistolet został Stanisław Kozłowski (SKS DWÓR GRUNWALDZKI w Poznaniu), który wystartował w czterech konkurencjach, zajmując odpowiednio:

• 2 miejsce - 10m Pistolet pneumatyczny 50 juniorzy mł.,
  • 4 miejsce - 25m Pistolet szybkostrzelny 2x30 juniorzy mł.,
  • 1 miejsce - 50m Pistolet dowolny 40 juniorzy mł. (nieolimpijska),
  • 3 miejsce - 25m Pistolet sportowy 30+30 juniorzy mł, (nieolimpijska).

Najlepszym klubem mistrzostw została CWZS "ZAWISZA" Bydgoszcz - Klub Strzelecki, która zgromadziła łącznie 148 pkt, wyprzedzając ZKS "GWARDIA" Zielona Góra (118 pkt) i KS "KALIBER" Białystok (103 pkt). Najlepszym klubem z Wielkopolski został SKS "DWÓR GRUNWALDZKI" w Poznaniu - 7 miejsce i 48 pkt. Łącznie sklasyfikowano 47 klubów, 7 z nich to kluby wielkopolskie, poza 7 Dworem Grunwaldzkim, były to: KSS LOK "BURSZTYN" Kalisz (11 miejsce - 23 pkt), WKS "GRUNWALD Poznań (16 miejsce - 15 pkt), RKS "BOCK" Rawicz (18 miejsce - 13 pkt), MKS "DIANA" Poznań (19 miejsce - 13 pkt), UKS "LESNA" Leszno (23 miejsce - 11 pkt), SS "BELLONA" Kalisz (36 miejsce - 4 pkt).