W dniach 6/7 maja 2023 roku, na strzelnicy Nieczajna 33, odbyła się kolejna edeycja, corocznych zawodów Letnia Strzelba IPSC L.2 o Puchar Prezesa WZSS - II Runda Pucharu Polski 2023. Jak zwykle zawody zgromadziły strzelców IPSC z całego kraju. Na szczęście w niezielę dopisała pogoda, czego nie można powiedzieć o sobocie, gdy rozgrywany był przedmecz, który odbywał się w błocie i padającym deszczu. Nie przeszkodziło to jednak w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Świetna zabawa i doskonała atmosfera towarzyszyła zmaganiom zawodników w konkurencji strzelba IPSC. Cykl zawodów letniej Strzelby IPSC, organizowany corocznie przez Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego i Towarzystwo Strzeleckie TARCZA POZNAŃ z siedzibą w Borówcu, zapisał się już na stałe do kalendarza zmagań zawodników IPSC w naszym kraju. Obecnie stanowi on rundę Pucharu Polski IPSC, co jeszcze bardziej podnosi jego rangę. Nie byłoby tej imprezy, gdyby nie dwie osoby: Leszek Madajewski i Krzysztof Klaczyński. Z tego miejsca dziękujemy im za zaangażowanie i tworzenie marki, która jest bezpośrednio związana z Wielkopolskim Związkiem Strzelectwa Sportowego. Firma Fabryka Reklamy Lukasz Glonek tym razem zamiast pucharów przygotowała dla najlepszych strzelców w klasach oraz kategoriach statuetki (widoczne w galerii zdjęć), które na pewno znajdą swoje eksponowane miejsce w galeriach zawodników, którzy je wywalczyli. Wielkie podziękowanie kierujemy do sponsorów, którzy przygotowali szereg nagród rzeczowych, rozlosowanych w konkursie wśród wszystkich zawodników: Best Hunters - importer amunicji strzelbowej Fiocchi, Halinka ARMS, Lombard 66, SpecShop.pl Salon Broni, Wykrojniki.pl, CGS Drukarnia, Browar Nieczajna. Jak przystało na zawody strzelbowe dzięki Firmie JAGER BROŃ oraz Firmie UKŁAD główną nagrodą w konkursie była strzelba! 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zawodów, także sponsorom, a zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy na kolejne zawody letniej strzelby, które zorganizujemy w przyszłym, roku.

Poniżej publikujemy wyniki zawodów:

  1. OVERALL (.pdf)
  2. STAGE (.pdf)
  3. CATEGORY (.pdf)

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.