Światowy kryzys i walka z epidemią - te informacje zdominowały w ostatnich tygodniach wszystkie serwisy informacyjne. Skutki globalnej pandemii dotknęły każdego z nas. Każdy sektor życia społecznego, od biznesu przez edukację, po sport i kulturę został sparaliżowany bądź zmuszony do przystosowania się do nowych warunków. Na szczęście pojawiały się (i pojawiają nadal) także takie, które z optymizmem pozwalają patrzeć w przyszłość.

Nie od dziś wiadomo, że łącząc siły i pomagając sobie wzajemnie możemy więcej. Czas odwołanych zawodów, konsultacji szkoleniowych, treningów oraz wszelkiego rodzaju zajęć sportowych nie był czasem straconym. Sytuacja zagrożenia, z którą ciągle się zmagamy, spowodowała mobilizację środowiska strzeleckiego i zorganizowania pomocy dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują.

Kluby strzeleckie wraz z zawodnikami i trenerami wspólnie z zaprzyjaźnionymi fundacjami oraz firmami zorganizowały szereg akcji, które odegrały ważną rolę w walce z zagrożeniem, a sposób pomocy było mnóstwo: zawodnicy i trenerzy KS "KALIBER" Białystok postanowili wspomóc personel medyczny przekazując do Grupy Ratowniczej Nadzieja Białystok oraz Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku, własnoręcznie zrobione przyłbice, podobnie członkowie Klubu Strzeleckiego "DEFENDU" własnoręcznie robionymi maseczkami i przyłbicami wspomogli zespoły ratownictwa medycznego oraz innych potrzebujących, CWKS "LEGIA" Warszawa - Sekcja Strzelecka we współpracy z Fundacją Civis Modernus, przekazali środki ochrony indywidualnej, płyny do dezynfekcji, które trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka, MKS "DIANA" w Poznaniu, we wspólnej akcji z Fundacją Anny Wierskiej „Dar Szpiku” i "Poznańską Spiżarnią Biesiadników" dostarczyli maseczki i przyłbice, które przekazane zostaną do DPSów oraz do Ośrodeka dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu, WKS Śląsk Wrocław - Sekcja Strzelecka wziął udział we wspólnej zbiórce na Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego "Wrocławianie i Dolnoślązacy w walce z koronawirusem" – #graMYdlaKOSZAROWEJ. W Szpitalu MSWiA w Poznaniu Stowarzyszenie "DYWIZJON" zbudowało od podstaw, profesjonalnie przedziały izolacyjne. Kilkudniowe praca zabezpieczyła strefę COVID-19. Środki pieniężne na walkę z koronawirusem przekazał także – LOK GROM Tarnobrzeg. Do akcji przyłączali się również strzelcy klubów z całej Polski (Klub Strzelecki "UNIVERSAL" Wrocław, Stowarzyszenie "ZBROJOWNIA") pomagając indywidualnie lub za pośrednictwem swoich firm (m.in. Activeshop Import-Export Company). Powstały również systemy wymiany informacji o usługach i produktach w celu pomocy na gruncie ekonomicznym oraz społecznym. Członkowie klubów oferowali usługi wsparcia zarówno w postaci robieniu zakupów jak i pomocy psychologicznej (Klub Strzelecki "DEFENDU", CWKS "LEGIA" Warszawa - Sekcja Strzelecka).

To tylko niektóre przykłady solidarności i pomocy jaką udzieliło środowisko strzeleckie z której jesteśmy niezmiernie dumni. DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym i każdemu z osobna.

Jak doskonale wszyscy wiemy od jutra (tj. 04.05) wprowadzony został II etap stopniowego „odmrażania” sportu, gdzie m.in. otwierają się obiekty sportowe o charakterze otwartym, w tym także strzelnice. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas procesu udostępniania strzelnic. Sytuacja i tak jest trudna, więc pozostańmy nadal odpowiedzialną grupą sportowców. Dbajmy o zdrowie własne i członków naszych klubów. Stosujmy wprowadzone ograniczenia i nakazy sanitarne.