XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia, w Tokio, a zaraz po nich rozegrane zostaną XVI Igrzyska Paraolimpijskie. Przesunięcie igrzysk to również kolejne zmiany w kalendarzach poszczególnych federacji sportowych.

Zmiany czekają również w planach Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej (ESC), gdzie pozostało jeszcze do rozdania 16 kwalifikacji olimpijskich. 6 kwalifikacji w konkurencjach śrutowych (2 w konkurencji Trap, 4 w konkurencji Skeet), które miały być przydzielone podczas Mistrzostwa Europy w strzelaniach śrutowych w Châteauroux (FRA) i 10 kwalifikacji (4 w konkurencji Karabin pneumatyczny 10m, 2 w konkurencji Pistolet pneumatyczny 10m, 2 w konkurencji Karabin 50m – 3 postawy, 1 w konkurencji Pistolet szybkostrzelny 25m mężczyzn, 1 w konkurencji Pistolet sportowy 25m kobiet), które były zaplanowane na Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w karabinie i pistolecie. Z uwagi na małe prawdopodobieństwo rozegrania w tym roku zawodów, podczas których można było zdobyć kwalifikacje olimpijskie, zostaną one przeprowadzone w 2021 r., jednak szczegóły zostaną przedstawione po konsultacjach pomiędzy Międzynarodową Federacją Sportu Strzeleckiego (ISSF) z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). Wszystkie dotychczas rozdane kwalifikacje począwszy od Mistrzostw Świata 2018 w Changwon (KOR) pozostają ważne.

Nie wiadomo również jakie zostaną podjęte decyzje odnośnie zaplanowanych Mistrzostwa Świata w 2021 roku, które przypadają na rok olimpijski oraz według zaleceń ISSF rozgrywane powinny być pomiędzy 15 czerwca, a 15 września 2021 r.