Wielkopolski Związek Strzelectwa Sportowego będzie organizatorem Egzaminu stwierdzającego posiadanie kwalifikacji niezbędnych do uprawiania sportu strzeleckiego (EGZAMIN PATENTOWY):

7 listopada br., o godz. 12.00 (sobota)
Rejestracja, egzamin teoretyczny oraz egzamin praktyczny: Strzelnica "Hubertus" - Studzieniec koło Chodzieży. 

Egzamin praktyczny obejmuje dyscypliny sportu strzeleckiego: pistolet, karabin, strzelba gładkolufowa (popery lub rzutki).

W czasie Egzaminu nie będzie można wykonać badań lekarskich.

Kontakt: tel. 507 372 307; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Początek rejestracji w Portalu PZSS - 24 października 2020 r.
Koniec rejestracji w Portalu PZSS - 5 listopada 2020 r.

Patent strzelecki jest dokumentem mającym świadczyć o tym, że jego posiadacz ma wystarczającą wiedzę do bezpiecznej obsługi każdej broni strzeleckiej w nim wymienionej tzn. pistoletu, karabinu i strzelby gładkolufowej.

Osoby zgłaszające się na egzamin muszą posiadać wniosek o nadanie patentu strzeleckiego wygenerowany z Portalu PZSS z ważnym orzeczeniem lekarza medycyny sportowej jak również do wglądu dokument tożsamości ze zdjęciem. Orzeczenia lekarskie nie spełniające poniższych wymogów nie będą uwzględniane.

Osoby zgłaszające się na egzamin musza posiadać orzeczenie lekarza medycyny sportowej potwierdzające zdolność bezpiecznego uprawiania sportu strzeleckiego (podst. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 14 kwietnia 2011 roku Dz.U. Nr 88 poz.502 z 2011 roku w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu badań lekarskich niezbędnych do uzyskania orzeczenia lekarskiego).

Opłaty za egzamin należy dokonywać wyłącznie poprzez system płatności dot-pay podczas rejestracji na egzamin.

NIE NALEŻY DOKOWNYWAĆ OPŁATY ZA POŚREDNICTWEM PRZELEWU BANKOWEGO LUB POCZTOWEGO!