27 lipca br. delegacja Zarządu Stowarzyszania Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) rozpoczęła 3 dniową wizytę w Polsce. Celem wizyty delegacji jest omówienie przygotowań do organizacji III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce w 2023 roku. Wizyta delegacji EOC rozpoczęła od spotkania w Warszawie z Jackiem Sasinem – Wicepremierem, Ministrem Aktywów Państwowych, Jadwigą Emilewicz – Wicepremier, Minister Rozwoju i Danutą Dmowską-Andrzejuk – Minister Sportu.

"Czekamy z niecierpliwością na wizytę w Krakowie, w miejscu gdzie będą rozgrywały się III Igrzyska Europejskie" - powiedział p.o. Prezydenta Niels Nygaard. "Wiemy, że nasi polscy przyjaciele robią duże postępy w przygotowaniach do tej imprezy, które są bardzo ważnym wydarzeniem dla europejskich sportowców, podczas których będą mogli zdobywać kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Paryżu w 2024 r."

III Igrzyska Europejskie zostały zaplanowane na 21 czerwca – 2 lipca 2023 r., a zawody sportowe w 15 sportach (również w strzelectwie sportowym) odbywać się będą w Krakowie i Zakopanem. W wydarzeniu weźmie udział około 50 reprezentacji narodowych, łącznie od 4 do 6 tysięcy sportowców.

Przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) spotkali się również z Prezydentem Krakowa Jacekiem Majchrowskim i Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim. Tematem spotkania była organizacja III Igrzysk Europejskich w Polsce. Pierwszy dzień wizyty władz EOC w Polsce to spotkanie z przedstawicielami polskiego rządu. Drugi i trzeci to wizyta w Krakowie i Małopolsce. W Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie operacyjne dotyczące przygotowań do Igrzysk Europejskich.

Więcej informacji na stronach: