Nasi juniorzy młodsi wrócili właśnie z odbywającego się w Warszawie, w dniach od 16 do 19 lipca, Finału XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. To były zdecydowanie dobre starty dla wielkopolskich zawodników. Zdobyliśmy w sumie 9 medali - 4 w konkurencjach pistoletowych oraz 5 w rzutkowych. Spośród zdobytych medali 4 były z najcenniejszego kruszcu. Nasz zawodnik Krzysztof Buniowski z RKS BOCK Rawicz pobił także rekord polski w konkurencji Skeet 75 rzutków. Wysokie wyniki naszych strzelców uplasowały Wielkopolskę na pierwszym miejscu w klasyfikacji województw, w której zaledwie o trzy punkty wyprzedziliśmy silną reprezentację województwa kujawsko - pomorskiego.

2 BAKSALARY Kacper RKS BOCK Rawicz - srebrny medal

Najwięcej punktów i medali spośród wielkopolskich klubów zgromadził Rawicki Klub Sportowy "BOCK", który zajął VI miejsce w klasyfikacji klubów uczestniczących w zawodach.

Wszyscy zawodnicy reprezentujący kluby z Wielkopolski przyczynili się swoimi startatmi do drugiego z kolei zwycięcstwa w klasyfikacji województw strzelectwa sportowego, Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

KLASYFIKACJA ŁĄCZNA KLUBÓW I WOJEWÓDZTW

Poniżej publikujemy komunikaty klasyfikacyjne poszczególnych konkurencji strzelectwa sportowego, Finału XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.